انواع دوربین خودرو
آشنایی با انواع دوربین خودرو | مزایا و کاربردهای آن

خصوصیات متنوع و جالب‌توجه انواع دوربین‌ خودرو

این روزها چندین نوع دوربین مداربسته برای ماشین وجود دارد که هر یک از آن‌ها می‌توانند به نحوی کارآمد باشند. این دوربین‌ها اکثرا دارای وضوح تصویر بالایی هستند و قابلیت‌های بسیار زیادی دارند. این روزها هم که آمار تصادف و سرقت روز به روز بیشتر می‌شود، نیاز به چنین دوربین‌هایی بیش از گذشته احساس می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دوربین خودرو و همچنین مزایای این دوربین‌ها، تا انتهای این مطلب وبلاگ دوردیدتک با ما باشید.

مزایا و معایب انواع دوربین خودرو

انواع دوربین خودرو

دوربین‌های مداربسته برای خودرو انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها از ۳ لنز بسیار باکیفیت با بهترین وضوح تصویر برخوردار هستند. شما می‌توانید با خرید یکی از دوربین‌های محافظت از خودرو، به نوعی خیال خود را از امنیت ماشینتان راحت کنید. انواع دوربین برای ماشین عبارت است از:

دوربین پشت ماشین

دوربین پشت خودرو به عنوان یکی از انواع دوربین برای ماشین شناخته می‌شود و کاربردهای بسیار جالبی دارد. این دوربین همانطور که از نامش پیداست، عقب خودرو متصل می‌شود و می‌تواند از تمام وقایعی که پشت خودروی شما رخ می‌دهد با کیفیت مناسب تصویربرداری کند. توجه داشته باشید که دوربین پشت ماشین زوایای بسیار زیادی را در اختیار شما قرار داد و این مورد یکی از فاکتورهای مثبت این دوربین است. زمانی که خودرویی از پشت به ماشین شما بزند، شما می‌توانید با ارائه فیلم ضبط شده توسط دوربین عقب خودرو به راهنمایی و رانندگی، خسارت خودروی خود را دریافت کنید.

دوربین داشبوردی ماشین

دوربین داشبورد خودرو بیشترین کاربرد و مزایا را دارد. این دوربین هم از فضای داخلی خودرو و هم از فضای بیرونی خودرو فیلمبرداری می‌کند. اگر به فکر خرید یک برند معتبر باشید، مطمئنا دوربین داشبوردی شما از کیفیت تصویر بسیار خوبی برخوردار خواهد بود. این دوربین به غیر از اینکه می‌تواند از کلیه وقایع تصادف و همچنین سرقت‌هایی که ممکن است برای شما خودروی شما اتفاق بی‌افتد، فیلمبرداری کند، می‌تواند در سفر هم بهترین گزینه برای ضبط اتفاقات داخل ماشین و همچنین منظره بیرون باشد.

انواع دوربین خودرو | دوربین آینه ای خودرو

دوربین آینه‌ای خودرو

یکی دیگر از انواع دوربین خودرو، دوربین آینه‌ای خودرو است. این دوربین نیز مزایای قابل‌توجهی دارد و می‌تواند مهارت‌های رانندگی شما را افزایش دهد. شما با استفاده از این دوربین می‌توانید کلیه زوایای ماشین را با بهترین وضوح و کیفیت تصویر مشاهده کنید. در این صورت کمتر دچار تصادف و سایر اتفاقات مشابه می‌شوید. در ضمن ویژگی دیگری که دوربین‌ آینه‌ای اتومبیل دارد این است که می‌تواند در پارک کردن خودرو هم به شما کمک کند. ممکن است شما با پارک کردن مشکل داشته باشید اما در صورت خرید یک دوربین آینه‌ای باکیفیت می‌توانید این فرآیند را به سادگی انجام دهید.

مزایای انواع دوربین خودرو

در ابتدای مطلب هم عنوان شد که دوربین‌های مختلف برای خودرو هر یک دارای خصوصیات منحصر به فرد هستند. شاید قرار باشد شما برای خرید این دوربین‌ها متحمل هزینه شوید، اما اطمینان داشته باشید با خرید یکی از دوربین‌های مداربسته اتومبیل، می‌توانید خسارت‌هایی که ممکن است به خودروی شما وارد شود را به حداقل برسانید. از بهترین مزایای دوربین محافظت از خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

دید در شب

یکی از بهترین مزایایی که انواع دوربین برای ماشین ها به همراه دارند، قابلیت تصویربرداری در شب است. با توجه به اینکه دوربین‌های مداربسته خودرو از مادون قرمز برخوردار هستند می‌توانند در زمان شب هم با بالاترین کیفیت ممکن تصویربرداری کنند. از آنجایی که بیشتر سرقت‌ها و یا آسیب‌رسانی‌های به ماشین در زمان تاریک شدن هوا اتفاق می‌افتد، این مزیت می‌تواند ارزش‌های خود را نشان دهد.

وضوح تصویر بالا

وضوح تصویر بسیار بالایی که دوربین‌های مداربسته اتومبیل دارند، شاید یکی از بهترین خصوصیات آن‌ها است. فرقی نمی‌کند در چه هوایی مشغول رانندگی باشید و یا ماشین شما پارک باشد. دوربین‌های محافظت از ماشین به قدری قدرت تصویربرداری دارند که شما را متحیر خواهند کرد. البته توجه داشته باشید که همه این موارد به این بستگی دارد که شما یک دوربین با برند معتبر تهیه کنید. در غیر این صورت امکان اینکه دوربین خودروی شما کیفیت لازم را نداشته باشد، وجود دارد. پیشنهاد ما به شما دوربین‌های وای فو است که تصویربرداری را با کیفیت ایده‌آل به انجام می‌رسانند.

حافظه داخلی مناسب و رم‌خور بودن

انواع دوربین خودرو به طور معمول از حافظه داخلی خوبی برخوردار هستند. با خرید این دوربین‌ها نیازی نیست که نگران قطع ضبط فیلم باشید، به علت اینکه به اندازه کافی فضا برای ذخیره فیلم‌ها وجود دارد. اگر هم فکر می‌کنید که این فضا برای شما کافی نیست، می‌توانید یک کارت حافظه تهیه کنید و درون آن قرار دهید. دوربین‌های مداربسته خودرو علاوه بر حافظه داخلی مناسب، قابلیت نصب کارت حافظه هم دارند.

انواع دوربین خودرو | دوربین فیلمبرداری خودرو دارای کارت حافظه داخلی و رم خور

امکان دسترسی به موبایل، تبلت و …

یکی از بهترین خصوصیات دوربین‌های خودرو این است که شما می‌توانید زمانی که در خانه و یا محل کار خود نشسته‌اید هم به وضعیت خودروی خود را بررسی کنید. با توجه به اینکه دوربین مداربسته خودرو قابلیت اتصال به موبایل، تبلت، لپ تاپ، تلویزیون و سایر نمایشگر‌ها را دارد، شما می‌توانید وضعیت آن را در هر ساعت از شبانه روز چک کنید و در صورت بروز هر نوع مشکلی اقدامات لازم را انجام دهید. این مزیت در انواع دوربین برای ماشین وجود دارد.

سنسورهای حذف لرزش و ضبط خودکار

وجود دو سنسور حذف لرزش و ضبط خودکار باعث شده‌اند که ارزش‌های دوربین مداربسته ماشین دوچندان شود. سنسور ضبط خودکار به این صورت کار می‌کند که اگر ماشین شما در جاده پر پیچ و خمی در حال حرکت بود و شما بر روی چاله‌‌ای رفتید و یا دچار تصادف با ماشین دیگری شدید، با بالاترین سرعت شروع به ضبط خودکار کند. فاصله تکان خوردن ماشین شما تا عمل کردن سنسور ضبط خودکار کمتر از ۱ ثانیه است.

و اما سنسور لزرش؛ با توجه به اینکه کشورمان از جاده‌های نه چندان همواری برخوردار است، خودرو در زمان حرکت ممکن است دچار لرزش‌های کوچکی شود. همین مسأله کیفیت فیلمبرداری را با اشکال همراه می‌کند. اما از آنجایی که دوربین‌های محافظت از اتومبیل دارای سنسور حذف لرزش هستند، شما نباید نگران این موضوع باشید. زیرا کلیه موج‌زدگی‌ها و لرزش‌های موجود در تصویر به طور کلی حذف می‌شوند و فیلم با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سخن پایانی

با توجه به خصوصیات منحصر به فردی که انواع دوربین های خودرو دارند، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید آن‌ها اقدام کنید. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت دوردیدتک انواع دوربین‌های برند مطرح وای فو برای ماشین را مشاهده نمایید و یکی از آن‌ها را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت‌ها خریداری کنید.