دوربین مداربسته AHD | دوربین ahd | سیستم نظارتی و امنیتی ahd | خرید دوربیـن مداربسته AHD
آشنایی با دوربین مداربسته AHD و مزایای آن‌

معرفی مزایا و معایب دوربین مداربسته AHD و مزایای آن

دوربین مداربسته AHD یکی از بهترین دوربین‌های میان رده بازار است که مزایای بسیار زیادی دارد. همانطور که می‌دانید دوربین‌های مداربسته در افزایش امنیت خانه و یا محل کار تاثیر زیادی دارند و با توجه به تنوع مدل دوربین‌های مداربسته، امکان استفاده از آن‌ها در اکثر مکان‌ها فراهم است. دوربین AHD نیز یکی از این دوربین‌ها است که کاربرد زیادی دارد. شما می‌توانید این دوربین را بر روی سقف، بر روی دیوار، بر روی پایه و دیگر مکان‌هایی که امکان نصب دوربین بر روی آن‌ها وجود دارد، نصب کنید. در ادامه این مطلب از سایت دوردیدتک با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره دوربین مداربسته AHD به دست آورید.

دوربین مداربسته AHD چیست؟

دوربین (AHD (Analogue High Definition یکی از بهترین دوربین‌های میان رده است که با کیفیت ۷۲۰p و ۱۰۸۰p تصویربرداری می‌کند. این دوربین با کابل کواکسیال کار کرده و تصاویر را از این طریق ارسال می‌کند. این دوربین‌ها با استفاده از کابل کواکسیال تصاویر و ویدئو را به (DVR) ارسال می‌کنند که بعد از آن به شما نمایش داده می‌شود. دوربین‌های مداربسته AHD در ابتدا که به بازار آمده بودند، با کیفیت ۱ مگاپیکسل اقدام به تصویربرداری می‌کردند و همچنین از ۲۵۰ متر بیشتر هم تصویر را به (DVR) ارسال نمی‌کردند. اما شرکت‌هایی که این دوربین‌ها را تولید می‌کردند، تصمیم به توسعه دوربین مداربسته AHD گرفتند و کیفیت آن‌ها را تا ۵ مگاپیکسل و بردشان را تا ۵۰۰ متر افزایش دادند.

انواع سیستم نظارتی و امنیتی AHD

دوربین مداربسته AHD در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر آن‌ها را خریداری کنید. باید بدانید که هر کدام از این دوربین‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و ویژگی‌های آن‌ها نیز با یکدیگر فرق می‌کند. به طور مثال قطعات، دستگاه ذخیره مرکزی یا دی وی آر DVR، هارد، کیفیت، لنز و موارد دیگر با یکدیگر تفاوت دارند. دوربین مداربسته AHD از نظر کیفیت به سه دسته تقسیم می‌شود که عبارتند از:
  • دوربین مداربسته (AHD 960h)
  • دوربین مداربسته (AHD 720p HD)
  • دوربین مداربسته (AHD 1080p HD)
همچنین این دوربین‌ها در شکل و اندازه نیز با یکدیگر فرق می‌کنند که در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.
  • دوربین‌های AHD دام
  • دوربین‌های AHD بالت
  • دوربین‌های AHD چرخشی PTZ

امکانات دوربین ای اچ دی

سیستم نظارتی و امنیتی AHD به عنوان یک میان رده، امکانات خوبی دارد که برای افرادی که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای دوربین‌های گران قیمت بپردازند، خوب است. این دوربین دارای لنز بسیار خوب و دقیقی است که با توجه به کیفیت آن دوربین می‌تواند تصاویر را با وضوح گوناگونی دریافت کند. همچنین این دوربین‌ها پردازنده بسیار قوی و هوشمندی دارند که به سادگی می‌توانند تصاویر را پردازش کرده و برای مرکز ارسال کنند. دیگر امکانات خوبی که این دوربین‌ها دارند این است که دارای دید در شب هستند. دوربین‌های مداربسته AHD می‌توانند تصاویر را در شب به خوبی روز ضبط کنند که وضوح بسیار زیادی داشته و همه چیز کاملا مشخص است. دید در شب قابل فعال و غیر فعال شدن است که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.
اکثر این دوربین‌ها در هر نوعی که باشند در برابر آب و گرد و خاک مقاوم هستند. این دوربین‌ها دارای (HDR) هستند که باعث می‌شود در روز رنگ‌ها در تصاویر به صورت خنثی شده نمایش داده شوند. به طور مثال ممکن است که نور آفتاب به دوربین بزند و ضبط تصاویر را دچار اختلال کند. در این صورت می‌توانید از ویژگی (HDR) استفاده کنید تا رنگ‌ها را به خوبی خنثی کنید. دوربین مداربسته AHD در انواع ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ مگاپیکسلی در بازار وجود دارند.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته AHD

استفاده از سیستم نظارتی و امنیتی AHD امنیت محل کار و خانه شما را افزایش می‌دهد و بسیار به صرفه است. اگر کمی به قیمت بسته‌های امنیتی دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که این دوربین‌ها نسبت به ویژگی‌ها و امکاناتی که دارند، بسیار به صرفه هستند. همچنین دوربین‌های AHD وضوح تصویر بسیار خوبی دارند و می‌توان آن‌ها را در فضاهای باز و یا بسته استفاده کرد. این دوربین‌ها از ارتفاع ۳ متری از سطح زمین نیز به خوبی فیلم‌برداری می‌کند.
اگر خواستید که در یک سوله و یا فضای بسته از این دوربین‌ها استفاده کنید، بهتر است که دو یا سه دوربین چرخشی تهیه کنید تا همه فضاها پوشش داده شود. این دوربین‌ها را تا فاصله ۵۰۰ متر می‌توانید از (DVR) دور کنید که همین امر می‌تواند شعاع پوششی توسط دوربین‌ها را افزایش دهد. این دوربین‌ها به سادگی در باد و طوفان دوام می‌آورند و مقاومت خوبی در مقابل سرما و گرما دارند.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت دوردیدتک با شما همراه بودیم و اطلاعات کاملی را درباره دوربین AHD در اختیار شما قرار دادیم. اگر قصد خرید این دوربین‌ها را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از یک فروشگاه خوب و معتبر دوربین‌ها را خریداری کنید. فروشگاه دوردیدتک یکی از بهترین فروشگاه‌های فروش بسته‌های امنیتی است که دوربین‌های بسیار با کیفیتی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دوردیدتک از محصولات و بسته‌های امنیتی دیدن کنید.