آموزش نصب و راه اندازی دوربین خودرو | راهنمای نصب دوربین خودرو
آموزش نصب دوربین خودرو | نحوه اصولی نصب دوربین بر روی اتومبیل

راهنمای نصب و راه اندازی دوربین خودرو

نصب دوربین خودرو فرآیندی است که عده‌ای از مردم با آن درگیری دارند. سوالات متعددی در رابطه با آموزش نصب دوربین خودرو برای این افراد به وجود می‌آید. قبل از همه چیز باید بگوییم که نصب دوربین بر روی ماشین کار بسیار ساده‌ای است و برای آن لازم نیست که زمان زیادی را صرف کنید. اگر قصد دارید نصب دوربین در داخل خودرو را خودتان انجام دهید، این مطلب وبلاگ دوردیدتک را با دقت بخوانید. چنانچه بخواهید نصب دوربین خودروی خود را برعهده دیگران و تیم‌های متخصص قرار دهید، ممکن است متحمل هزینه بالایی شوید. اما اطمینان می‌دهیم که با کمی دقت می‌توانید از این هزینه‌ها جلوگیری کنید.

آموزش نصب دوربین خودرو | نحوه اصولی نصب دوربین بر روی اتومبیل

آموزش نصب دوربین خودرو

دوربین خودرو از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و کاربردهای متخلفی دارد. این دوربین‌ها معمول دارای ۳ لنز هستند ک شما می‌توانید این ‌۳ لنز را در نقاط دلخواه خودروی خود نصب کنید. هر کدام از این لنزها قابلیت تصویربرداری در شب را هم دارند و نیازی نیست که از این بابت نگرانی داشته باشید. اما نکاتی در خصوص نصب این دوربین‌ها در داخل ماشین وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

پس از اینکه ۳ لنز دوربین ماشین خود را در مناطقی که مورد نظرتان بوده است، نصب کرده‌اید، جافندکی این دوربین‌ها را باید دقیقا در حمل قرارگیری جافندکی خودروی خود قرار دهید. به این موضوع نیز توجه کنید که دوربین خودروی شما باید به یک فندکی استاندارد که توسط سوییچ باز، جریان برق را انتقال می‌دهد، متصل شود. در نتیجه انجام این کار با فندکی یکسره باتری و اتصال به وسیله آن، درست نیست.

نصب و راه اندازی دوربین خودرو

کابل برق اصلی فندک باید در قسمت چپ درز سقف و یا شیشه جلو قرار داده شود. در ضمن کابل دوربین عقب خودرو نیز باید دست از سمت راست جای‌گذاری شود. با به اتمام رساندن این کار، باید چراغی که روی فندکی ماشین شما قرار دارد و قرمز رنگ است، روشن شود. پس از آن نیز شما موظف هستید که انتهای کابل را به فیش خروجی وصل کنید. با متصل کردن کابل فندکی لامپ آبی که در زیر دوربین واقع شده است و نشان‌دهنده سلامت دوربین خودروی شما می‌باشد، دوربین شما روشن می‌شود.

در مرحله بعدی باید دکمه ok که زیر دوربین است، فشار داده شده و به مدت ۳ ثانیه نگه داشته شود. با اتمام این فرآیند شما باید با استفاده موبایل، لپ تاپ، تبلت و… سلامت هر یک از ۳ لنز دوربین خودروی خود را بررسی کنید. برای نصب دوربین خودرو، رعایت کلیه این نکات الزامی است.

نکته مهم در نصب دوربین خودرو

مرحله اول برای نصب مدل‌های متفاوت دوربین خودرو، ممکن است که تفاوت‌هایی داشته باشد. به این صورت که در دوربین عقب خودرو لنز در قسمت پشت ماشین قرار داده می‌شود و در دوربین‌های پشت آیینه نیز لنز دوربین خودروی شما در قسمت عقب آیینه ماشین‌تان قرار خواهد گرفت.

یکی از نکات مهم در خصوص نصب دوربین بر روی ماشین این است که بسیاری از فروشگاه‌هایی که در زمینه فروش این دوربین‌ها فعالیت می‌کنند، بعد از به فروش رساندن دوربین، نحوه نصب آن بر روی خودرو را هم به بهترین شکل آموزش می‌دهند. البته شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای با مرور دقیق این مطلب و همچنین مشورت با افرادی که تخصص نصب دوربین را دارند، این فرآیند را به سادگی انجام دهید.

آموزش نصب دوربین دنده عقب خودرو

نصب دوربین عقب خودرو همیشه سختی‌های خودش را داشته است. این فرآیند دارای نکاتی است که شما باید به آن‌ها دقت داشته باشید. اگر قصد دارید دوربین دنده عقب را بر روی خودروی خود نصب کنید، باید سه عمل متفاوت را به انجام برسانید. قبل از انجام هرکاری شما باید دوربین ماشین خود را در یک مکان مناسب از عقب خودروی خود، قرار دهید. در مرحله بعد شما باید نصب دوربین دنده عقب را انجام داده و کار سیم‌کشی از محل اتصال دوربین به داخل کابین ماشین را به اتمام برسانید.

آموزش نصب و اره اندازی دوربین خودرو

در قدم بعدی آموزش نصب دوربین ماشین شما بایستی با دقت تمام کیفیت و وضوح تصویربرداری دوربین خودروی خود را بررسی کنید. با به اتمام رساندن کلیه این فرآیندها به صورت اصولی و صحیح، شما به راحتی می‌توانید استفاده از دوربین دنده عقب ماشین خود را آغاز نمایید. مطمئنا با نصب دوربین در قسمت عقب ماشین خود، با موارد مفید بسیار زیادی همراه خواهید شد، پس شکی در مورد نصب آن نداشته باشید.

عدم پرداخت هزینه‌ نصب دوربین خودرو

در ابتدای مطلب نیز عنوان شد، اگر شما تخصصی در زمینه نصب دوربین بر روی ماشین نداشته باشید، بدون تردید باید هزینه زیادی برای نصب آن متحمل شوید. زیرا نصب ۳ لنز مختلف در خودرو، از هزینه‌های خود برخوردار است. به غیر از تمامی این مسائل، فرض کنید تیمی که شما نصب دوربین خودروی خود را به آن‌ها واگذار کرده‌اید کیفیت کار لازم را نداشته باشد؛ در این صورت شما ضرر بسیار زیادی خواهید کرد. بنابراین بهتر است که فرآیند نصب دوربین بر روی اتومبیل رو خودتان یاد گرفته و انجام دهید.

آموزش نصب دوربین ماشین

با نصب دوربین بر روی وسیله نقلیه شخصی خود، مزایای بسیار زیادی برای شما به وجود می‌آید. برای مثال شما می‌توانید در تصادفاتی که مقصر نیستید، بی‌گناهی خود را به سرعت اثبات کنید. همچنین با نصب دوربین باکیفیت بر روی خودرو، ماشین شما تا حد بسیار زیادی از سرقت و آسیب در امان خواهد بود.

آموزش نصب دوربین خودرو

سخن پایانی

در این مطلبِ دوردیدتک، به بررسی نکات مهم و آموزشی نصب دوربین خودرو پرداخته شد. با بررسی دقیق این مطلب و مرور نکات طلایی موجود در آن، شما می‌توانید به ساده‌ترین روش ممکن، کار نصب دوربین ماشین را خودتان به انجام برسانید و متحمل هزینه‌های سنگین نشوید. اگر که کمی در زمینه رشته برق نیز تخصص داشته باشید، کار بسیاری ساده‌ای برای نصب دوربین در داخل ماشین خواهید داشت. البته برای نصب دوربین بر روی اتومبیل حتما نباید در این رشته تخصص داشته باشید و می‌توانید با مرور مطالب مختلف و مشورت با افراد متخصص، این کار را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید. در پایان آرزو می‌کنیم که به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.