ّFIRMWARE فوسکم | دوردید تک
آیا دوربین های مدار بسته بدون اینترنت کار می کنند – اسرار پشت صحنه ای که می خواهید بدانید

آیا دوربین های مدار بسته می توانند بدون اینترنت کار کنند؟ آیا می توانم از دوربین های امنیتی بدون اینترنت یا وای فای استفاده کنم؟

پاسخ این است “بله” !!!! شما هنوز هم می‌توانید از دوربین‌های مدار بسته امنیتی بدون اینترنت، یا حتی بدون منبع تغذیه کار کنید.

برای مزرعه، خانه روستایی، کابین خارج از دسترس شبکه، و دیگر مناطق دور افتاده بدون اتصال اینترنت یا برق، می‌توانید یک دوربین امنیتی همراه را امتحان کنید، که به شما این امکان را می‌دهد که هر جا که هستید، پخش زنده از راه دور داشته باشید (جزئیات بیشتری را در بخش ۲ کنترل کنید).

همچنین، ما اغلب سوالات پرسیده شده در مورد دوربین‌های مداربسته با / بدون اینترنت را پوشش دادیم. شما می‌توانید هر سوال مرتبطی را که می‌خواهید در زیر این پست بپرسید. ما سوالات خود را در این لیست پرسیده شده اضافه خواهیم کرد.

* قبل از بستن این صفحه، اینفوگرافیک زیر را بررسی کنید تا بدانید که دوربین امنیتی با و بدون اینترنت چه عملکردی می تواند داشته باشد.

نصب دوربین های مداربسته بدون نیاز به اینترنت

فهرست مطالب

۱- دوربین های امنیتی با اینترنت: ۴ عملکرد اصلی

۲- دوربین های امنیتی بدون اینترنت: مزایای اصلی

۳- دوربین های مداربسته متصل کن و استفاده کن! با و بدون اینترنت

۴- دوربین های مدار بسته با / بدون اینترنت: سؤالات متداول اصلی

۱- دوربین های امنیتی با اینترنت: ۴ عملکرد اصلی

هنگامی که دوربین ها و سیستم های دوربین مدار بسته خود را به اینترنت وصل می‌کنید، می‌توانید از هر ویژگی جذاب ارائه شده‌ای که بخواهید لذت ببرید.

در اینجا ۴ عملکرد اصلی را که می توانید با اتصال دوربین های مدار بسته به اینترنت داشته باشید، لیست کرده‌ایم:

۱- دسترسی از راه دور و محلی

۲- اعلان های هشدار برنامه‌ای و ایمیلی

۳- تهیه نسخه پشتیبان از داده ها در FTP سرور و سرویس ابری

۴- همگام سازی با NTP

۱- دسترسی راه دور و محلی به تمام وسایل شما، در هر جایی!

زمانی که دوربین‌های امنیتی مداربسته شما دسترسی به اینترنت دارند، شما می‌توانید هر دو پخش زنده محلی و از راه دور را هر جا که هستید، به دست آورید.

این یکی از عالی ترین کارایی است که شما در دوربین های امنیتی (سیستم ها) دوست دارید. می‌توانید وقتی در محل کار خود هستید یا در مسافرت هستید ، همه وقایع را در خانه یا اطراف خانه خود بررسی کنید.

شما می‌توانید این تصاویر را هر زمان که بخواهید با نرم‌افزار دوربین امنیتی بر روی آیفون و یا گوشی هوشمند آندروید، آی پد، کامپیوتر و غیره نگاه کنید.

بیایید نرم‌افزار Reolink را به عنوان مثال در نظر بگیریم. شما می‌توانید چند دوربین امنیتی را به طور همزمان با یک دستگاه به تنهایی مدیریت کنید. به عبارت ساده‌تر، می‌توانید همه چیز داخل و اطراف ملک خود را تنها با نگاه به گوشی هوشمند یا کامپیوتر خود بررسی کنید.

شما می‌توانید با این روش گام‌به‌گام با دسترسی از راه دور، دوربین‌های امنیتی خود را تنها در عرض چند دقیقه بررسی کنید.

نکته: شما می‌توانید این نرم‌افزار دوربین امنیتی رایگان را چک کنید که می‌توانید از آن برای دسترسی به دوربین‌های امنیتی استفاده کنید.

۲- هنگامی که رویدادهای حرکتی وجود دارد، اعلان های هشدار برنامه‌ای و ایمیلی را دریافت کنید

وقتی دوربین های امنیتی تحت شبکه شما دارای اتصال به اینترنت هستند، در صورت وقوع حرکات هشدارهایی از جمله اعلان‌های فوری برنامه‌ای، بلافاصله هشدارهای ایمیل و غیره دریافت خواهید کرد.

پس از دریافت هشدارهای تشخیص حرکت، می‌توانید با دسترسی به دوربین‌های امنیتی خود از طریق برنامه نصب شده روی تلفن‌های هوشمند خود، اینکه چه اتفاقی افتاده را بررسی کنید.

معمولاً در هنگام بروز خطرات، عکس‌های فوری یا کلیپ های ویدیویی کوتاه نیز دریافت خواهید کرد. بنابراین می‌توانید ببینید که چه کسی و یا چه چیزی باعث هشدارها شده است و تصمیم بگیرید چه کاری انجام دهید.

اگر سرقت یا دزدی واقع شده باشد، می‌توانید تصاویر را به عنوان مدرک نگه دارید. پلیس می‌تواند با کمک تصاویر گرفته شده از طریق حرکت دوربین های امنیتی به شما در گرفتن سارقین کمک کند.

۳- تهیه نسخه پشتیبان از داده‌ها و ذخیره سازی در FTP سرور و سرویس ابری

سرور File Transfer Protocol) FTP) برای انتقال و ذخیره داده‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از اینترنت، می‌توانید تصاویر و فیلم‌های ضبط شده را در یک سرور FTP ذخیره و بارگذاری کنید، بنابراین هیچ چیز مهمی را از دست نخواهید داد.

هنگامی که دوربین‌های مدار بسته شما دارای اینترنت باشد، ذخیره سازی ویدیوهای سرور FTP یکی از ساده ترین و کم‌خرج‌ترین راه‌ها برای ذخیره فیلم‌های شماست.

این نکته را بخاطر بسپارید که باید سرور FTP را هنگام انجام ضبط های ویدیویی بالا باشد. برای تنظیمات ضبط ویدیوی FTP می توانید این راهنمای گام به گام را دنبال کنید.

برخی از برندهای برتر دوربین امنیتی همچنین خدمات ذخیره سازی Cloud را ارائه می‌دهند، که به شما امکان می‌دهد فیلم‌های دوربین مدار بسته را بارگذاری کنید و ضبط‌های آنلاین را از طریق تلفن‌های هوشمند یا لپ تاپ از هر کجا که خواستید، انجام دهید.

۴- اگر دوربین‌های مداربسته شما به اینترنت دسترسی دارند، امکان همگام سازی ساعت را با NTP دارید

Network Time Protocol) NTP) یک پروتکل شبکه برای همگام سازی ساعت است که روشی مناسب برای ارائه دقیق ساعت در یک شبکه است. با گذشت زمان، ساعت دوربین امنیتی مستعد اشتباه است. همگام‌سازی زمان از طریق اینترنت عملی ساده است.

اگر یک دسترسی مجرمانه اتفاق بیفتد ، دوربین‌های امنیتی شما که با یک سرور NTP هماهنگ شده اند، قابلیت تعقیب خواهند داشت.

این ویدئو که توسط دوربین امنیتی Reolink RLC-420 گرفته شده است ، کل روند سرقت دوچرخه را نشان می دهد. با کمک این فیلم ویدئویی ، صاحب دوچرخه سرنخ‌هایی در مورد دزد دوچرخه پیدا کرد و سریع دوچرخه خود را پس گرفت.

نشانگر زمانی صحیح نمایش داده شده در جریان فیلم، زمان وقوع یک حادثه را بیان می‌کند. شما به سادگی می‌توانید بدانید که آیا دوربین های امنیتی شما با نشانگر زمانی کار می کنند یا خیر.

با دسترسی به اینترنت می‌توانید از تمام عملکردهای دوربین‌های امنیتی لذت ببرید. اما این بدان معنا نیست که وقتی خانه یا شغل شما دسترسی به اینترنت نداشته باشد، نمی‌توانید از دوربین‌های امنیتی استفاده کنید. امکاناتی را که می‌توانید از دوربین های امنیتی (سیستم های) دوربین مدار بسته و بدون اینترنت دریافت کنید را ببینید.

۲- دوربین های امنیتی بدون اینترنت: مزایای اصلی و نحوه راه اندازی

حتی اگر دوربین های مدار بسته تحت شبکه شما دسترسی به اینترنت ندارند، هنوز هم می‌توانید در مکان های خارج از شبکه اینترنت همانند مزرعه، کابین، خانه روستایی و سایر مناطق بدون اتصال به اینترنت یا WiFi، نظارت تصویری داشته باشید.

می‌توانید ضبط محلی را حتی در دوربین‌های امنیتی بدون نیاز به دسترسی به اینترنت داشته باشید.

اگر به دوربین‌های امنیتی سلولی متوسل شوید، می‌توانید از راه دور، از عملکرد تشخیص حرکت و سایر ویژگی‌های هوشمند استفاده کنید.

اگر دوربین مدار بسته خود را به یک مانیتور وصل کنید، می توانید پخش مستقیم محلی را ببینید.

۱- هنگامی که دوربین های شما بدون اینترنت هستند از ضبط محلی استفاده کنید

۲- پخش مستقیم محلی را بدون دسترسی به اینترنت – طی یک راهنمای مرحله به مرحله

۳- دوربین های امنیتی سلولی – دوربین های امنیتی که به اینترنت ثابت احتیاج ندارند

۱- هنگامی که دوربین های شما بدون اینترنت هستند از ضبط محلی استفاده کنید

اگر یک سیستم دوربین امنیتی NVR / DVR را برای نظارت بر مزرعه ، کلبه ، ریخته‌گری در محلی دور و یا با هرگونه دسترسی به اینترنت نصب کنید، می‌توانید ویدئوهای آن‌را را در NVR / DVR ذخیره کنید. بنابراین می‌توانید بدون دسترسی به اینترنت نظارت ویدیویی ۲۴/۷ برای املاک خود داشته باشید.دوربین های امنیتی و NVR پس از روشن کردن آنها با اینترنت اختصاصی خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.اگر روی یک دوربین امنیتی تحت شبکه کارت SD نصب کنید، رویدادهای حرکتی روی کارت SD ضبط می‌شوند ، بنابراین هیچ کلیپ مهمی را از دست نخواهید داد.توجه: هنگامی که دوربین‌های نظارتی مداربسته از راه دور شما بدون اینترنت هستند، با نصب کارت SD فقط می‌توانند به جای ضبط ۲۴/۷، ضبط تشخیص حرکت را ارائه دهند.

۲- پخش مستقیم محلی را بدون دسترسی به اینترنت – طی یک راهنمای مرحله به مرحله

همانطور که گفته شد ، هنگامی که دوربینهای نظارتی شما بدون اینترنت هستند، می‌توانید یک نمایش زنده محلی دریافت کنید.برای اتصال دوربین های مداربسته خود به یک مانیتور مانند رایانه شخصی یا Mac بدون اینترنت می‌توانید از راهنمای مرحله به مرحله زیر استفاده کنید.مرحله ۱- اطمینان حاصل کنید که دوربین های امنیتی شما شارژ شده است.مرحله ۲- برای اتصال دوربین به رایانه از یک کابل شبکه استفاده کنید.مرحله ۳- آدرس دوربین امنیتی را در رایانه خود پیدا کنید.مرحله ۴- آدرس IP رایانه خود را در همان محدوده آدرس دهی شبکه دوربین تغییر دهید.اکنون دوربین IP شما به طور مستقیم به رایانه شخصی‌تان متصل شده و در یک شبکه LAN کوچک هستند. می‌توانید به مشاهده تصاویر زنده و ضبط شده دوربین تحت شبکه خود پرداخته و آن تصاویر را با نرم افزار دوربین امنیتی روی رایانه خود ذخیره کنید.

۳- دوربین های امنیتی سلولی – دوربین های امنیتی که به اینترنت ثابت احتیاج ندارند

دوربین های امنیتی سلولی مانند Reolink Go به شما این امکان را می‌دهند که حتی بدون WiFi یا اتصال به شبکه و منبع تغذیه ، از راه دور به بررسی اموال خود بپردازید.

به جای استفاده از اتصال اینترنتی ثابت، همانند اتصال دوربین به روتر منزل خود یا تکیه به سیگنال WiFi ، در این نوع دوربین های امنیتی با استفاده از شبکه سلولی  ۴G / 3G کار می‌کنند.

اگر می‌خواهید دوربین مداربسته را بر روی تلفن‌های همراه یا رایانه خود بدون اینترنت ثابت مشاهده کنید، دوربین های امنیتی سلولی بهترین گزینه هستند!

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد دوربین های امنیتی سلولی ۴G می‌توانید این پست را بخوانید. این پست توسط جنی ، سردبیر ارشد Reolink نوشته شده است، که همواره دوست دارد آخرین اطلاعات امنیتی خانگی و تجاری را در بازار به اشتراک بگذارد.-

منبع