upper-story-balcony-break-in
امنیت بالکن – راه ها و روش های تامین امنیت بالکن های منازل و محل کار

۱۱ روش عالی برای امنیت بالکن‌های طبقه همکف، طبقه دوم و آپارتمان‌ها

امنیت بالکن

باور کنید یا نه، بالکن‌های نا امن طبقات، سارقان زیادی را به سرقت از خانه شما دعوت می‌کنند.

به عبارت ساده تر: اگر شما از راه حل‌های امنیتی مناسب بالکن در بالکن باز استفاده نکنید، احتمال می‌رود خانه شما توسط سارقین مورد هدف قرار گرفته و درهای طبقات فوقانی آن شکسته شود.

بالکن های ناامن؛ علاوه بر شکسته شدن احتمالی، بسیاری از مخاطرات دیگر مانند سقوط اتفاقی، خطر آتش سوزی و غیره را نیز در پی دارند.

برای خلاص شدن از شر خطرات امنیتی بالکن، ما ۱۱ نکته مفید امنیتی برای تقویت درهای بالکن، پنجره‌ها و نرده‌ها و پیشگیری از سرقت در فضای باز آپارتمان برای شما بطور خلاصه بیان کرده ایم.

 

چرا امنیت بالکن مهم است: نه صرفا جهت پیشگیری از سرقت!

با داشتن بالکن در آپارتمان، از هوای تازه و منظره گسترده اطراف خانه خود لذت ببرید.

با این حال، یک بالکن ناامن می‌تواند خطراتی را برای خانواده، دوستان، حیوانات خانگی و اثاثیه شما ایجاد کند.

و در اینجا برخی از خطرات امنیتی متداول بالکن ذکر شده است:

 

شکسته شدن درها و سرقت

سارقان اکثرا، بالکن‎های بدون تمهیدات امنیتی را به عنوان نقطه ورودی – به ویژه طبقه همکف و طبقه دوم – ، هدف قرار می دهند.

برخی از متجاوزان برای بالا رفتن از بالکن های شما از دیوارها و درختان مجاور استفاده می‌کنند، در حالی که برخی حتی از نردبان برای دسترسی به بالکن شما (زمان مشاهده اشیاء با ارزش در آنجا) استفاده می‌کنند.

سارقین پس از سبک و سنگین کردن بالکن‌های شما، ممکن است درهای کشویی بالکن شما را بازکنند یا درهای دیگر را با ابزارهای خود بشکنند تا وارد خانه شما شوند.

 

سقوط از بالکن

گذشته از شکسته شدن در بالکن، سقوط یکی دیگر از نگرانی‌های مهم امنیتی بالکن‌های آپارتمانی مرتفع است.

در بیشتر موارد ، قربانیان همانند کودکان نوپا که توسط مادران سهل انگار، نادیده پنداشته می‎شوند، افراد مست بعد از مهمانی‌ها، حیوانات خانگی کنجکاو و افرادی که برای تفریح روی نرده‌ها نشسته‌اند، از بالکن‌ها، بدون ملاحظات امنیتی و یا به طور اتفاقی سقوط می‌کنند.

بدتر از همه، در بعضی از بالکن‌های ناامن با نقص ساختاری حتی ممکن است وقتی که تعداد زیادی از افراد در یک زمان روی سطح آن ایستاده‌اند، فروریزند.

این دست موارد نادر نیستند. تحقیقات نشان می دهد که از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ ، ۲۳۹ فروریزش بالکن بزرگ که منجر به جراحات شدید و حتی مرگ و میر افراد شده، گزارش شده است.

نکته: گیاهان متصل به نرده‌های بالکن نیز می‌توانند یک خطر بالقوه باشند. برای یادگیری درباره چگونگی ایمن کردن گلدان‌های متصل به نرده‌های بالکن از خطر ریزش، به قسمت ۴ مراجعه کنید.

 

خطرات آتش سوزی

امنیت بالکن در معرض خطر آتش سوزی در نتیجه سیگارهای پرتاب شده به بخاری، باربیکیو و … است.

دامنه خطرات آتش سوزی ممکن است با افتادن وسایل در حال سوختن روی زمین و یا حتی آتش گرفتن اجسام قابل اشتعال مانند مبلمان بالکن و پرده های کنار درب بالکن گسترش یابد.

اگر بالکن های‌شما از نظر ویژگی‌های امنیتی مناسب نیستند، در معرض خطرات فوق الذکر قرار دارند. اکنون برای اطمینان از امنیت فضای گسترده اطراف خانه شما، قدری زمان بگذارید تا اقدامات عملی را انجام دهید.

 

نحوه جلوگیری از سرقت ، سقوط و سوانح بالکن

راه حل‌های امنیتی بالکن برای محافظت از محدوده وسیع آپارتمان شما از شکسنه شدن در و سایر خطرات امنیتی نیازی به اقدامات پیچیده یا گران ندارد.

در اینجا ۱۱ نکته عملی و ارزان قیمت برای امنیت بالکن و خانه آورده شده است:

 

سیستم های امنیتی بالکن را برای پاییدن خانه خود نصب کنید

یکی از بهترین راه حل های امنیتی بالکن در آپارتمان ، نصب یک دوربین / سیستم امنیتی بالکن است، زیرا در گزارشی آمده است که احتمال نفوذ به خانه‌های بدون سیستم امنیتی ۳۰۰٪ بیشتر است.

با داشتن دوربین مداربسته بالکن فضای باز مانند Reolink Argus 2 بطور آنی، می‌توانید آنچه را که در اطراف بالکن های شما در حال روی دادن است، بپایید.

در اینجا چند دلیل مهم برای انتخاب این دوربین امنیتی برای بالکن ذکر شده است:

ضبط فعال شونده با حرکات: در یک گزارش اشاره شده است که تقریبا نیمی (۴۶٪) از مالکان خانه‌ها سیستم های امنیتی بالکن خود را برای لحظاتی، جهت صرفه جویی در مصرف انرژی خاموش می‌کنند.

با استفاده از این دوربین مداربسته فعال شونده با حرکت، دیگر نیازی به نگرانی در مورد هدر رفتن برق نخواهید داشت؛ زیرا فقط در هنگام تشخیص هر حرکتی، فیلم آن به دقت ضبط می‌شود.

علاوه بر این، می‌توانید برق مصرفی این دوربین امنیتی با باتری را از طریق پنل خورشیدی تامین کنید. صرفه جویی در مصرف انرژی و سازگاری با محیط زیست!

 

امنیت بالکن | دروبین مداربسته بالکن منزل و محل کار

 

دید در شب Starlight: استفاده پوشش شب می‌تواند امنیت را برای سارقین به ارمغان آورد، زیرا تشخیص ویژگی‌های صورت آنها حتی اگر در دام دوربین‌های امنیتی بالکن، مخصوصاً مواردی که وضوح پایین دارند گرفتار شوند، کاری سخت خواهد بود.

اما با استفاده از این دوربین مجهز به امکان دید در شب، جای نگرانی نخواهد بود. این دوربین نظارت حتی در شرایط کم نور نیز می‌تواند رنگ واقعی و جزئیات زیادی را ثبت کند.

خود نظارتی: برای اطمینان بیوقفه از امنیت بالکن خود، لازم نیست از خدمات نظارت حرفه‌ای کمک بگیرید. شما می توانید از طریق برنامه رایگان Reolink یا نسخه کلاینت آن، تصاویر زنده را روی تلفن‌های هوشمند یا رایانه‌های شخصی خود مشاهده کنید.

هنگامی که دوربین امنیتی حرکات مشکوک را در اطراف خانه شما تشخیص دهد، از حالت خواب در می‌آید و هشدارهای فوری را برای شما و ذینفعان دیگر مانند اعضای خانواده و دوستان نزدیک به ارسال می‌کند، که به شما این امکان را می‌دهد تا اقدامات فوری را برای جلوگیری از مزاحمان انجام دهید.

هشدارهای صوتی سفارشی و صدای دو طرفه: گذشته از اعلان‌های هشدار، این دوربین امنیتی بالکن همچنین آژیرها یا هشدارهای صوتی سفارشی را برای ترساندن سارقین به صدا در می‌آورد. همچنین، می‌توانید با صدای صوتی ۲ طرفه داخلی آن صحبت کنید. بنابراین، شما برای مقابله با سارقان ریسک نخواهید کرد.

نصب و پیکربندی آسان: این دوربین مدار بسته بالکن به نصب حتی یک کابل احتیاج ندارد. بنابراین، شما می‌توانید این دوربین امنیتی بدون سیم را بدون سوراخ کاری و یا نیاز به اجازه از صاحبخانه خود نصب کنید.

هنگامی که اساس کشی می‌کنید، کافیست این دوربین امنیتی مداربسته را با خود بردارید و دوباره آن را در خانه جدید خود نصب کنید.

سازگاری با دستیار Google: این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که دوربین خود را به راحتی با دستورات صوتی کنترل کنید. همچنین ممکن است با سایر دستگاه‌های خانگی هوشمند مانند چراغ‌های حرکتی ادغام شود و با هم کار کنند تا سارقان را از بالکن‌های خود دور کنید.

نکته اضافی: اگر در ساختمانهای مجتمع یا اجتماعاتی که توسط هیات مدیره اداره می‌شوند؛ زندگی می‌کنید، بهتر است قبل از نصب سیستم‌های امنیتی بالکن با هیئت مدیره مشورت کنید. در غیر این صورت، ممکن است خلاف قوانین تصویب شده توسط هیئت مدیره در مورد قرار دادن تجهیزات نظارتی عمل کرده باشید.

 

۲- علائم هشدار نظارت را در حیاط خود قرار دهید
راه حل دیگر امنیتی امنیتی بالکن ، راه اندازی یک علامت هشدار نظارتی در حیاط شماست.

نزدیک به ۶۰٪ سارقان محکوم اعتراف می‌کنند که وقتی دوربین‌های امنیتی یا علائم نظارتی را در آنجا مشاهده می‌کنند از ورود به خانه منصرف می‌شوند.

و توضیح آن آسان است: آنها نمی‌خواهند با ثبت تصاویرشان در دوربین گیر بیفتند.

 

۳- قبل از ترک درب و پنجره های بالکن را قفل کنید
آیا باز گذاشتن درب بالکن ایمن است؟

قطعا نه!

یک گزارش سرقت از خانه نشان می دهد که نزدیک به ۳۰٪ سارقین از طریق پنجره‌ها و درهای قفل نشده وارد خانه می‌شوند.

برای محافظت از بالکن در طبقه همکف خود در برابر سرقت، بهتر است درها و پنجره‌های بالکن خود را قفل کنید.

برای راهکارهای کاربردی‌تر جهت تقویت درب و پنجره‌های بالکن، به ترتیب به نکته ۵ و نکته ۶ مراجعه کنید.

 

۴- نرده‌های بالکن خود را تقویت کنید
چگونه نرده های بالکن را ایمن کنیم؟

یکی از بهترین راه‌های عملی برای محافظت، استفاده از نرده بالکن این است که بالا رفتن و نشستن کودکان کنجکاو و مزاحمین ناخواسته  را دشوار می‌کند.

 

امنیت بالکن | دروبین مداربسته بالکن منزل و محل کار