انواع دوربین اتومبیل
خصوصیات و ویژگی های انواع دوربین اتومبیل

آشنایی با انواع دوربین اتومبیل و کاربردهای آن

دوربین مداربسته خودرو یکی از تجهیزاتی است که شما در صورت نیاز بایستی آن را به صورت جداگانه تهیه کنید. این دوربین‌ها می‌توانند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشند و جلوی بسیاری از هزینه‌های اضافی خودرویتان را بگیرند. با استفاده از دوربین‌های خودرو می‌توان امنیت ماشین را تا حد بسیار زیادی تضمین کرد. دوربین‌های مداربسته خودرو انواع مختلفی داشته و هر یک از آن‌ها فواید خود را دارند. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم انواع دوربین اتومبیل را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 انواع دوربین اتومبیل

انواع دوربین اتومبیل

چندین نوع دوربین مجهز برای محافظت از ماشین تاکنون طراحی شده است. این دوربین‌ها می‌توانند نگهبان ۲۴ ساعته خودروی شما باشند. دوربین مداربسته ماشین دارای ۳ عدد لنز باکیفیت است که هر یک از لنزها کارایی خود را می‌توانند داشته باشند. انواع دوربین برای اتومبیل به شرح زیر است:

دوربین آینه‌ای اتومبیل

یکی از دوربین‌هایی که کاربردهای بسیار زیادی برای شما دارد و می‌تواند در شرایط بحرانی ارزش‌های خود را نشان دهد، دوربین آینه‌ای است. این دوربین‌ها می‌توانند مهارت رانندگی شما را هم افزایش دهند. به غیر از این موضوع، دوربین آینه‌ای خودرو می‌توانند وقایع مختلفی مانند تصادف، سرقت و سایر اتفاقاتی که ممکن است برای خودروی شما رخ دهد را با یک کیفیت ایده‌آل ضبط کند. در ضمن با استفاده از دوربین آینه‌ای در فرآیند پارک خودرو هم می‌توان بهتر عمل کرد.

دوربین پشت اتومبیل

یکی از انواع دوربین برای اتومبیل دوربین پشت خودرو است. با استفاده از این دوربین کلیه اتفاقاتی که پشت خودروی شما رخ می‌دهد ثبت و ضبط خواهد شد. به عنوان مثال زمانی که یک ماشین از پشت به خودروی شما بزند، دوربین پشت اتومبیل شما می‌تواند با نهایت کیفیت تصویر مربوطه را ثبت و ضبط کند. در ضمن اگر راننده مبتدی هستید و یا به طور کلی با پارک کردن ماشین مشکل دارید، می‌توانید با استفاده از دوربین پشت خودرو این فرآیند را برای خود ساده کنید.

انواع دوربین اتومبیل

دوربین داشبورد خودرو

از سایر انواع دوربین برای اتومبیل می‌توان به دوربین داشبورد خودرو اشاره داشت. این دوربین را می‌توان به عنوان کاربردی‌ترین دوربین اتومبیل معرفی کرد. هر اتفاق مهمی که برای خودروی شما رخ دهد، توسط دوربین داشبورد اتومبیل با بهترین کیفیت ضبط می‌شود. این دوربین توانایی تصویربرداری اکثر زوایای ماشین شما را دارد. البته با استفاده از دوربین داشبورد خودرو مزایای بسیار زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد. به عنوان مثال شما می‌توانید وقایع سفر خود را با استفاده از این دوربین بدون هیچ لرزش و موج‌زدگی ضبط کنید.

کاربرد انواع دوربین اتومبیل

در ابتدای مطلب هم عنوان شد که هر یک از دوربین‌های خودرو به سهم خود از مزایا و کاربردهای جالب ‌توجهی برخوردار هستند. این دوربین‌ها می‌توانند از خسارات احتمالی خودرو جلوگیری کرده و یا آن‌ها را به حداقل برسانند. جالب است بدانید که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده خودرو در خارج از کشور، دوربین اتومبیل را به عنوان یکی از تجهیزات ماشین در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. البته در ایران این ویژگی وجود نداشته و شما باید دوربین‌های خودرو را جداگانه تهیه فرمایید.

خرید انواع دوربین اتومبیل در دراز مدت ارزش‌های خود را نشان خواهد داد. شاید شما برای خرید این دوربین‌ها در ابتدا متحمل هزینه‌ای شوید، اما تردید نداشته باشید که با این کار جلوی بسیاری از خرج‌های اضافی اتومبیل خود را خواهید گرفت. اما دوربین‌های محافظت از خودرو چه کاربردهایی می‌توانند داشته باشند؟

شناسایی دزد اتومبیل

از کاربردهای بخصوص دوربین‌های محافظت از خودرو می‌توان به شناسایی سریع سارق اتومبیل اشاره کرد. شاید با خود بگویید چگونه! تصور کنید ماشینتان را در یک خیابان پارک کرده‌اید و دوربین خودروی شما هم به صورت خودکار در حال فیلمبرداری است و در همان زمان خودروی شما دزدیده می‌شود. اگر دوربینی در کار نباشد، سخت است که سارق خودرو را پیدا کنید. اما با فیلم‌هایی که توسط دوربین‌های مداربسته اتومبیل ضبط شده‌اند، شما می‌توانید دزد ماشین خود را پیدا کنید. به این ترتیب که تصاویر را به کلانتری می‌برید و از آن به عنوان یک مدرک معتبر استفاده می‌کنید.

کااربرد انواع دوربین اتومبیل

شناسایی افراد مزاحم و زورگیر

این روزها با توجه به مشکلات اقتصادی و دلایل بسیار زیاد دیگر، آمار زورگیری نیز بسیار زیاد شده است. برخی از افراد هم برای مزاحمت به ماشین‌های مختلف حمله‌ور می‌شوند. در این شرایط عاقلانه‌ترین کار این است که شما خطر نکنید و بگذارید که آن‌ها کار خود را بکنند، به این علت که دوربین مداربسته خودرو کلیه تصاویر را چه در شب و چه در روز با بالاترین کیفیت ممکن ضبط خواهد کرد. با استفاده از انواع دوریبن اتومبیل شما می‌توانید تصاویر ضبط‌شده دوربین خود را به کلانتری ببرید و از آن به عنوان مدرک برای شناسایی این مزاحمین استفاده کنید.

ضبط تصادفات رانندگی

یکی دیگر از کاربردهای انواع دوربین اتومبیل ضبط تصادفات خودرو است. ممکن است شما در یک خیابان تصادف کنید و مقصر تصادف هم نباشید. امکان دارد در این اوضاع احوال هیچ راهی برای اثبات بی‌گناهی خود در تصادف به وجود آمده نداشته باشید. دوربین مداربسته خودرو در این زمان است که به کمک شما خواهد آمد. شما می‌توانید فیلم‌های ضبط شده دوربین ماشین خود را به مامورین راهنمایی و رانندگی نشان داده و بی‌گناهی خود را ثابت کنید. با این کار می‌توانید خسارت خودروی خود را تمام و کمال دریافت کنید.

بررسی سلامت اتومبیل

یکی از بهترین کاربردهای دوربین مداربسته خودرو، بررسی سلامت ماشین از راه دور و به صورت آنلاین است. شما می‌توانید تصاویر آنلاین دوربین محافظت از خودروی خود را با استفاده از گوشی، تبلت، تلویزیون، لپ تاپ و سایر موارد از این دست مشاهده کنید. با این فرآیند می‌توانید در هر زمان از شبانه روز به بررسی سلامت خودروی خود بپردازید و از ایمنی آن مطلع شوید. با وجود این ویژگی منحصر به فرد اگر هم مشکلی برای خودروی شما رخ داد، می‌توانید سریعا در محل پارک ماشین خود حضور پیدا کنید.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک به معرفی انواع دوربین اتومبیل پرداختیم و متوجه شدیم که هر یک از این دوربین‌ها چه ویژگی‌هایی دارند. اگر شما هم قصد استفاده از این دوربین‌ها را دارید، بهتر است یک برند معتبر و باکیفیت مانند وای فو را خریداری کنید. برای این کار می‌توانید به بخش فروشگاه سایت دوردیدتک مراجعه کرده و دوربین مورد علاقه خود را با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب تهیه کنید.