روش های جلوگیری از سرقت خودرو
نکات طلایی برای جلوگیری از سرقت خودرو | چگونه خودروی خود را از سرقت در امان نگه دارید؟

۱۰ نکته طلایی به منظور جلوگیری از سرقت ماشین

با یکی دیگر از مطالب وبلاگ دوردید تک در خدمت شما هستیم. برای اینکه بتوانید از سرقت اتومبیل شخصی خود جلوگیری کنید باید به چند نکته مهم دقت داشته باشید. ۱۰ نکته برتر و نکته‌های جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو در این مطلب ذکر شده است که می‌توانید با مرور آن‌ها از به سرقت رفتن خودروی خود جلوگیری کنید. در بخش دوم نیز برخی حقایق و آمارهای جالب درمورد سرقت خودرو را گردآوری کرده ایم که در جلوگیری از سرقت خودرو به شما کمک خواهد کرد.

10 نکته طلایی برای جلوگیری از سرقت خودرونکته ۱٫ وسیله نقلیه خود را روشن رها نکنید

اولین نکته موضوعی کاملاً بدیهی است، اما آن را تکرار می‌کنیم زیرا بسیاری از شما هنوز وسایل نقلیه خود را در حال روشن رها می‌کنید. این امر به خصوص در آب و هوای سرد صدق می‌کند. این کار بسیار وسوسه‌انگیز است، به خصوص اگر یک دکمه شروع اتوماتیک روی دسته کلید خود داشته باشید. اما نه تنها فکر نادرستی است که وسیله نقلیه خود را روشن رها کنید و شخصی بتواند پنجره آن را بشکند و آن را به سرقت ببرد، بلکه در بسیاری از کشورها کاری غیرقانونی است. بنابراین با خاموش کردن وسیله نقلیه خود وقتی از آن استفاده نمی کنید، از به سرقت رفتن خودرو جلوگیری کنید.

نکته ۲٫ برای جلوگیری از سرقت، وسیله نقلیه خود را قفل کنید

برای جلوگیری از سرقت خودرو و یا به زور وارد شدن به آن باید اطمینان حاصل کنید که ماشین خود را قفل کرده اید. در حالی که این روزها به دلیل وجود تراشه فرستنده خودکار در کلید، سارقان به سختی می‌توانند با سیم اتومبیل را روشن کنند، اما این کار باز هم غیرممکن نیست.

هر وقت از ماشین خود بیرون می‌آیید، درها را قفل کنید زیرا این امر هم از سرقت باتری خودرو و هم از سرقت سیستم صوتی آن جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که فقط یک یا دو دقیقه طول می‌کشد تا دزد ماشین یا اشیاء با ارزش داخل آن را سرقت کند.

نکته ۳٫ دوربین‌های امنیتی با کیفیت بالا نصب کنید

یکی از بهترین دستگاه‌ها یا محصولات جلوگیری از سرقت اتومبیل، به معنای واقعی کلمه، سیستم‌های دوربین امنیتی است (Reolink یا Viofo توصیه می‌شود). می‌توانید در خانه از سرقت اتومبیل جلوگیری کنید; حتی اگر هزاران کیلومتر دورتر باشید. می‌توانید در هر زمان و هر مکان ببینید آیا همه چیز در اطراف ماشین خوب است یا در صورت رخ دادن اتفاق اعلان‌ها را دریافت کنید.

نکته ۴٫ از دستگاه ضد سرقت استفاده کنید

اکنون بسیاری از شرکت‌های بیمه به رانندگانی که از دستگاه ضد سرقت استفاده می‌کنند تخفیف می‌دهند تا از سرقت خودرو در خانه جلوگیری کنند. یکی از محبوب ترین و بهترین وسایل جلوگیری از سرقت خودرو، قفل فرمان است.

چگونه از سرقت خودرو خود جلوگیری کنیم؟

این وسیله باعث می‌شود کسی نتواند اتومبیل شما را سرقت کند، حتی اگر بتواند آن را روشن کند. اگر دوست ندارید فرمان خود را قفل کنید، دستگاه‌های بدون کلید دیگری برای جلوگیری از سرقت ماشین وجود دارند. می‌دانید که با استفاده از آنها شب بهتر می‌خوابید.

نکته ۵٫ دزدگیر نصب کنید

اگر هنوز دزدگیر نصب نکرده اید، باید واقعاً به منظور جلوگیری از سرقت خودرو، این کار را انجام دهید. برخی افراد به این کار اهمیت نمی دهند، زیرا این روزها صدای دزدگیر ماشین بسیار متداول است که به نظر نمی رسد عامل بازدارنده بسیار خوبی به حساب آید. اما دزدگیر از یک نظر بسیار مفید است: شما را مجبور می‌کند بیرون بیایید و آن را خاموش کنید. این بدان معنی است که شما دزدی را که سعی می‌کند وارد وسیله نقلیه شود، می‌ترسانید.

نکته ۶٫ پارک هوشمندانه برای جلوگیری از سرقت خودرو

یکی از موثرترین روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو، پارک کردن وسایل نقلیه در مکانی امن است. از پارک کردن در گوشه هایی که تقریباً تاریک هستند، خودداری کنید. درعوض، جایی را انتخاب کنید که دید بسیار زیادی داشته و افراد زیادی به آنجا رفت و آمد دارند. در صورت امکان سعی کنید نزدیک دوربین امنیتی، یا در نزدیکی پنجره ساختمانی که وارد آن می‌شوید پارک کنید. به این ترتیب می‌توانید بدون اینکه بیرون بیایید، وسیله نقلیه خود را مرتبا چک کنید.

نکته ۷٫ وسایل با ارزش خود را از ماشین خود خارج کنید

اگر لپ تاپ خود را داخل خودرو و جلوی دید بگذارید، ممکن است کسی وسوسه شود که آن را به سرقت ببرد. بنابراین هیچ وقت وسایل با ارزش خود را داخل خودرو نگذارید تا از سرقت آن جلوگیری شود و ممکن است وسایل الکترونیکی دیگر مانند GPS، بلندگوهای بلوتوثی یا موارد دیگری که به آن فکر نمی کنید، کسی را وسوسه کند که وارد اتومبیل شما شود.

روش های جلوگیری از سرقت خودرو

نکته ۸٫ سیستم ردیابی GPS نصب کنید

ممکن است بخواهید برای جلوگیری از سرقت خودرو، روی سیستم ردیابی GPS سرمایه گذاری کنید. این سیستم درون اتومبیل کار گذاشته می‌شود تا سارقان نتوانند آن را غیرفعال کنند.

از آنجایی که بیشتر افراد می‌توانند تلفن همراه خود را ردیابی کنند، یکی از اولین کارهایی که یک دزد ماشین انجام می‌دهد، بیرون انداختن تلفن همراه یا هر وسیله الکترونیکی دیگر است که احتمال دارد GPS داشته باشد. البته هوشمندانه نیست که تلفن همراه خود را در ماشین رها کنید.

نکته ۹٫ اتومبیل را در پارکینگ خانه پارک کنید

اگر می‌توانید اتومبیل خود را در پارکینگ خانه پارک کنید که این بهترین کار برای جلوگیری از سرقت اتومبیل است (راه‌های سریع برای ایمن سازی پارکینگ خانه خود را مطالعه کنید). در خانه ممکن است به معنای تمیز کردن پارکینگ باشد تا فضایی برای اتومبیل شما وجود داشته باشد.

اما حتی اگر می‌خواهید به مرکز شهر بروید، به جای پارک کردن در خیابان، از پارکینگ استفاده کنید. شاید برای پارکینگ هزینه بیشتری بپردازید، اما امنیتی که دارد، به خصوص پارکینگ هایی که نگهبان دارند، این هزینه اضافی را جبران می‌کنند.

نکته ۱۰٫ به خوبی از اتومبیل خود مراقبت کنید

یک نکته مفید برای جلوگیری از سرقت وسیله نقلیه موتوری این است که خودرو خود را در وضعیت مطلوبی نگه دارید. این مسئله که به اتومبیل خود اهمیت می‌دهید، می‌تواند نشانه ای از این باشد که شما به خودروی خود بها می‌دهید و حواستان به خودرو هست. بنابراین سارقان به سراغ خودروی شما نخواهند آمد و تمایل دارند خودروهایی را که دسترسی به آنها راحت‌تر است، هدف قرار دهند.