جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته
جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته و نکاتی کلیدی در این مورد

چگونه از سرقت دوربین های مداربسته جلوگیری کنیم؟

با یکی دیگر از مطالب آموزشی سایت دوردید تک در خدمت شما عزیزان هستیم. وقتی که یک دوربین مداربسته جدید می‌خرید، باید تصمیم بگیرند که دوربین مداربسته بیسیم (NVR) و دوربین مداربسته سیم‌­دار (DVR) را کجا قرار دهید و چگونگی جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته بیسیم و سیم‌دار را یاد بگیرید. امروز ما تعدادی از نکات کلیدی را برای کمک به کاربران خانگی در زمینه تصمیم‌­گیری برای قرار دادن/مخفی کردن دوربین مداربسته سیم‌­دار/دوربین مداربسته بیسیم خود به اشتراک می‌گذاریم و همچنین نکاتی را در مورد چگونگی ایمن‌­سازی و جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته بیسیم و دوربین مداربسته سیم­‌دار بیان خواهیم کرد.

چگونه از سرقت دوربین های مداربسته جلوگیری کنیم

برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته آن را، مخفی کنید

برخی جعبه‌های محافظ مانند جعبه­ های ذخیره­‌سازی دوربین مداربسته بیسیم (NVR) و دوربین مداربسته سیم­دار (DVR) در ذخیره کردن فیلم مفید هستند و در جلوگیری از سرقت بسیار خوب عمل می‌کنند. بسیاری از مزاحمان یا سارقان NVR/DVR را مورد هدف قرار می‌­دهند زیرا می­‌خواهند مدارکی که آن­ها را متهم می‌کند را از بین ببرند.

پیدا کردن یک مکان خوب برای مخفی و ایمن کردن دوربین مداربسته سیم‌­دار یا دوربین مداربسته بیسیم مهم است. آیا می‌دانید بهترین مکان برای قرار دادن یک سیستم دوربین مداربسته سیم­دار/دوربین مداربسته بیسیم کجاست؟

تعدادی از صاحبان این دوربین‌ها، نصب یک صندوق قفل‌­دار برای دوربین مداربسته بیسیم/دوربین مداربسته سیم­دار یا قفل این دوربین‌ها در داخل اتاق مستخدم را پیشنهاد داد‌ه‌­اند. وقتی صحبت از محل قرارگیری دوربین مداربسته بیسیم/دوربین مداربسته سیم­دار یا صندوق قفل‌دار به میان می‌­آید؛ چند عامل وجود دارد که کاربران باید به آن توجه کنند.

  • محلی را پیدا کنید که سیم­‌ها یا کابل­‌ها را به راحتی وارد یا خارج کنید.
  • مطمئن شوید که محل مورد نظر برای دوربین مداربسته سیم­‌دار/دوربین مداربسته بیسیم دارای تهویه مناسبی است.
  • دوربین را دور از مواد قابل اشتعال قرار دهید.

برخی از نقاط رایج برای استقرار دوربین و جلوگیری از سرقت دوربین بیسیم یا سیم­‌دار، اتاق زیر شیروانی، دیوارها، کمد، اتاق تلویزیون و از این دست مکان‌ها هستند.

مخفی کردن دوربین در داخل قفسه دارای قفل یا جعبه امن

یک جعبه امن یا قفسه دارای قفل برای دوربین مداربسته سیم­‌دار یا بیسیم می­‌تواند دستگاه را در جعبه محفوظ نگه دارد و جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته را به راحتی محقق کند. این جعبه با فولاد ساخته شده تا در برابر نیروی بی­‌رحمانه شدید یا سوء رفتار مقاومت کند.

ثابت کردن صندوق قفل‌دار دوربین مداربسته سیم­‌دار یا جعبه امن دوربین مداربسته بیسیم بر روی دیوار یا مخفی کردن آن­ها در مکان­‌های مخفی، از آسیب، تخریب یا سرقت ضبط­ کننده‌های سیستم مراقبت جلوگیری می‌­کند.

آموزش روش های جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

مخفی کردن دوربین در اتاق زیر شیروانی یا سقف

یکی از محل­‌های ممکن برای قرار دادن دوربین برای جلوگیری از سرقت دوربین مدابسته یک سقف کوچک یا حتی یک اتاق زیر شیروانی است که دور از دسترس متجاوزان قرار دارد. سیم‌­کشی می­‌تواند در این حالت مشکل ایجاد کند، مگر این که اتاق زیر شیروانی شما سیم‌­کشی شده باشد. این اتاق زیر شیروانی را در تابستان، باید به وسایل خنک کننده مجهز کنید تا از دمای بالای دوربین جلوگیری کند.

نصب دوربین در داخل دیوار

دیوارهای کاذب یا حتی یک قفسه قفل­‌دار امن در داخل دیوار که می­‌تواند با استفاده از یک قاب عکس پوشانده شود، برای مخفی کردن دوربین مداربسته سیم­دار یا دوربین مداربسته بیسیم مفید است. این امر ممکن است باعث تخریب بخشی از دیوار خانه شما شود اما با کمی تلاش می‌­توان آن را انجام داد.

پنهان کردن دوربین مداربسته سیم‌­دار یا دوربین مداربسته بیسیم در چنین مکانی، خطرات سرقت و از دست دادن تمام ضبط‌­های قبلی یا ویدیوهایی را که ممکن است به تحقیقات پلیس کمک کند و نقض حریم یا فعالیت‌های غیرقانونی دیگر را به اثبات برساند، به حداقل می‌­رساند.

قراردادن دوربین در داخل کمد

مخفی کردن دوربین مداربسته سیم‌­دار یا دوربین مداربسته بیسیم در داخل یک کمد یا گذاشتن آن در یک قفسه مرتفع با مقداری لباس یا جعبه مقابل آن، جای دوربین امنیتی شما را امن­‌تر می­‌کند. راه­‌حل ممکن دیگر، تزیین دوربین مداربسته سیم­دار و دوربین مداربسته بیسیم با چند رومیزی یا گل مصنوعی تزیینی است که آن­ها را از دید متجاوزان و سارقان پنهان می­‌کنند.

مخفی کردن دوربین داخل قفسه کتاب

قرار دادن دوربین مداربسته بیسیم در قفسه کتاب از طریق پوشاندن دستگاه با تعدادی زیادی از کتاب به جلوگیری از سرقت آن کمک می‌کند چرا که به طور معمول، این مکان آخرین مکانی خواهد بود که سارقان مورد هدف قرار خواهند داد.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به برخی روش‌ها برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته انداختیم. در صورتی که اخیرا اقدام به خرید این دوربین‌ها کرده‌اید، بهتر است مکان‌های پیشنهادی را امتحان کنید تا خطر سرقت این دوربین‌ها را به صفر برسانید.