خرید دوربین خودرو – نکاتی که باید حین خرید به آن‌ها توجه کرد

مقدمه

دوربین خودرو یکی از تجهیزاتی است که به خوبی می‌تواند امنیت خودروی شما را تامین کند. این نوع دوربین‌ها امروزه بین طیف وسیعی از رانندگان محبوب شده است و برندهای معتبری در سراسر جهان اقدام به تولید این دوربین‌ها می‌کنند. همچنین هر ساله تکنولوژی‌های خاص و جدیدی نیز به این دوربین‌ها اضافه می‌شود. افزایش تعداد برندها و وسیع بودن ویژگی‌های این دوربین‌ها باعث شده که بسیاری از رانندگان ندانند که چه دوربینی را خریداری کنند.

ما در این مطلب قصد داریم نگاهی به این مسئله بیاندازیم و ببینیم که برای خرید دوربین خودرو چه نکاتی را باید رعایت کرد. پس اگر شما نیز قصد خرید دوربین خودرو را دارید ولی نمی‌دانید چه ویژگی‌ها و نکاتی را حین خرید در نظر بگیرید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.  

نکات مهم در مورد خرید دوربین خودرو

نکات زیادی هست که شما باید در مورد خرید دوربین خودرو در نظر داشته باشید چرا که نمی‌توانید پس از خرید دوربین خودرو را عوض کنید. برای این که خرید خوبی داشته باشید، به نکات زیر توجه کنید.

ابعاد فیلمبرداری دوربین خودرو

بدون شک اولین بحثی که باید حین خرید دوربین خودرو مدنظر داشته باشید، کیفیت فیلمی است که دوربین خودرو ضبط می‌کند. به طور معمول، وضوح دوربین با تعداد پیکسل‌های عمودی در تصویر بیان می‌شود. اگر یک دوربین ۱،۰۸۰p باشد، در این حالت ۱،۰۸۰ پیکسل به صورت عمودی وجود دارد. یک دوربین ۱۴۴۰p دارای ۱۴۴۰ پیکسل عمودی است. و یک دوربین ۲،۱۶۰p دارای ۲،۱۶۰ پیکسل به صورت عمودی است.

به طور کلی، پیکسل‌های بیشتر همیشه به معنای ضبط تصویری بهتر است. هنگامی که یک دوربین قادر به گرفتن پیکسل‌های بیشتر است، به این معنی است که تصویر بدست آمده واضح‌تر خواهد بود که می‌تواند بسیار مهم باشد. ما توصیه می‌کنیم یک دوربین با حداقل وضوح ۱،۰۸۰p بخرید (اگر بتوانید با رزولوشن بالاتر (یعنی ۴K) یک دوربین را تهیه کنید، خرید آن گزینه‌ی بهتری است).

وسعت دید

یکی دیگر از نکات بسیار مهم حین خرید دوربین خودرو توجه به میزان فضایی است که دوربین می‌تواند حین فیلمبرداری پوشش بدهد. نمای دید یک دوربین در واقع به این معنا است که دوربین تا چه حد می‌تواند از اطراف فیلمبرداری کند و این مسئله می‌تواند در دوربین‌های مختلف بسیار متفاوت باشد. در حالی که برخی از دوربین‌ها فخرید دوربین خودروقط از یک فضای باریک فیلمبرداری می‌کنند، برخی دیگر به طور خاص طراحی شده‌اند تا از دید گسترده‌ای برخوردار باشند و به کاربر امکان می‌دهند در هر لحظه چیزهای بیشتری را ببیند. مطمئناً، وقتی نمای دید دوربین بسیار گسترده است، می‌تواند در کیفیت تصویر تأثیر بگذارد زیرا پیکسل‌ها کمی بیشتر پخش می‌شوند.

متأسفانه، تولیدکنندگان دوربین خودرو در ارائه جزئیات در مورد نمای میدان بهترین تولیدکنندگان دوربین نیستند. جدای از این مسئله، واقعاً اندازه گیری استانداردی برای این مسئله وجود ندارد. بعنوان مثال برخی از تولید کنندگان اندازه افقی را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی دیگر با تهیه یک اندازه مورب را مشخص می‎کنند. ما توصیه می‌کنیم قبل از خرید دوربین خودرو عکس‌هایی از فیلم‌های دوربین را ببینید و به جزئیات در کنار آن توجه ویژه ای داشته باشید و به طور کلی تعداد پیکسل‌ها را نیز مدنظر داشته باشید. اگر فکر می‌کنید دوربین قادر است همه آنچه را که می‌خواهید ضبط کند، احتمالاً خرید مناسبی برای شما خواهد بود.

فرِیم ریت

از آنجا که کار دوربین‌های خودرو، فیلمبرداری است، نرخ فریم نیز مهم است. به طور کلی، اکثر دوربین‌های داشبورد دارای نرخ فریم ۳۰ فریم در ثانیه هستند. این یک فریم استاندارد است که برای اکثر قریب به اتفاق رانندگان کاملاً مناسب خواهد بود.

با این حال، در برخی دوربین‌ها سرعت فیلمبرداری تا ۶۰ فریم در ثانیه نیز می‌رسد. نتیجه این کار ضبط ویدئویی بسیار روا‌ن‌تر است. البته این سرعت فریم برای کاربردهای خاصی مورد استفاده است و داشتن فریم ریتی بیشتر از ۶۰ یک ویژگی ضروری برای دوربین‌های خودرو محسوب نمی‌شود. علاوه بر این، فیلم‌های ضبط شده با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه، دو برابر فضای ذخیره سازی دوربین را اشغال می‌کنند. یعنی شما فقط نیمی از فیلم‌ها را قبل از اتمام ذخیره سازی خود دریافت خواهید کرد و باید یا با جایگزین کردن فیلم‌های قدیمی یا خرید کارت‌های ذخیره سازی جدید تمامی فیلم دوربین را در اختیار داشته باشید.

اگر دوربین مورد نظر شما امکان ضبط ۶۰ فریم بر ثانیه را دارد، ممکن است برای بعضی از افراد گزینه خوبی باشد، اما ما توصیه نمی‌کنیم که هزینه اضافی را برای این ویژگی صرف کنید.

خرید دوربین خودرودید در شب

یکی از آخرین ویژگی‌هایی که باید در خرید دوربین خودرو به آن توجه کنیم، توانایی ضبط فیلم با قابلیت دید در شب است و می‌تواند برای بسیاری از رانندگان بسیار مفید باشد (به خصوص کسانی که شب‌ها زیاد رانندگی می‌کنند). از این گذشته، در صورتی که هوا تاریک باشد و نور کافی برای ضبط فیلم توسط دوربین وجود نداشته باشد، دوربین شما می‌تواند بی‌فایده باشد (به این معنی که فیلم دوربین دید در شب می‌تواند مدرکی برای اثبات بی‌گناهی در یک تصادف فراهم کند).

ویژگی دید در شب اساساً تضمین می‌کند که حتی در شرایط تاریک، جزئیات کافی در فیلم شما وجود دارد تا آنچه را که اتفاق می‌افتد به خوبی نمایان باشد. فیلم ممکن است به اندازه روز رنگی خوب به نظر نرسد، اما تمام چیزهایی که شما نیاز دارید (مانند پلاک خودرویی که با ماشین شما تصادف می‌کند) در آن به وضوح دیده می‌شود.

خرید دوربین خودروسخن پایانی

ما در این مطلب نگاهی به خرید دوربین خودرو انداختیم. همچنین نکاتی مهم در مورد خرید این دوربین‌ها را بررسی کردیم و دیدیم که باید روی چه ویژگی‌هایی از دوربین حساس بود. اگر شما نیز قصد خرید دوربین خودرو را دارید، می‌توانید با رعایت نکات گفته شده، از فروشگاه دوردیدتک دوربین خودروی مورد نظر خود را خریداری کنید و تجربه یک خرید موفق را داشته باشید. دوردیدتک طیف وسیعی از دوربین‌های خودرو را به شما ارائه کرده و می‌توانید فقط با چند کلیک، این دوربین‌ها را در درب منزل خود تحویل بگیرید.