دزدی همسایه – ۶ راهکار طلایی و اثربخش برای متوقف‌کردن سارقین آپارتمانی

مقدمه

آیا به همسایه خود مظنون هستید که ایمیل‌های شما، رمز وای‌فای، ضبط ماشین و حتی کفش‌های شما را به سرقت می‌برند؟ توصیه می‌شود، هرگز بدون داشتن مدرک این مسئله را به همسایگان خود نگویید و از رفتن به درب منزل آن‌ها خودداری کنید. برای متوقف کردن دزدی همسایه ها، بهتر است به دنبال شواهد محکمی باشید یا اینکه سر بزنگاه آن‌ها را گیر بیاندازید. آیا برای اینکار ایده‌ای دارید؟ در این مطلب وبلاگ دوردیدتک قصد داریم تا چند راهکار کلیدی برای مچ‌گیری سارقان که ممکن است در همین نزدیکی شما سکونت کنند، ارائه دهیم.

دزدی همسایههنگام دزدی همسایه چکار باید بکنیم؟

یکی از دغدغه‌هایی که افراد در زندگی آپارتمانی دارند، دزدی‌های مکرر و مشکوکی است که رخ می‌دهد و افراد نمی‌دانند که باید چگونه با این مسئله برخورد کنند. با اینکه گاهی می‌دانند دزدی از سوی چه کسی انجام می‌شود؛ اما، نمی‌توانند این موضوع را اثبات کنند. در ادامه چند راهکار کلیدی وجود دارد که کمک زیادی برای یافتن سارقان آپارتمانی می‌کند.

نصب دوربین‌های مداربسته

اگر به دنبال اثبات صدرصدی ادعای خود مبنی بر اینکه سارق یکی از همسایگان شما است، خیلی زود یک دوربین‌مداربسته نامحسوس نصب کنید. بهتر است اینکار را زمانی انجام بدهید که هیچکس شما را نبیند؛ چراکه در صورت مشاهده شما توسط همسایگان ممکن است مضنونین روش‌های دزدی خود را تغییر دهند. مثلا، به صورت خود نقاب بزنند. در این صورت دیگر هیچ مدرکی برای اثبات نخواهید داشت.

زمان دقیق دزدی همسایه را ثبت کنید

برای اطلاع بهتر از تاریخ و زمان دقیق سرقت، هربار زمان آن را یادداشت کنید و رفت و آمد همسایگان خود را نیز زیر نظر بگیرید. برای اینکار بهتر است از دوربین‌های مداربسته‌ای استفاده کنید که قابلیت ثبت تاریخ و زمان را دارند. این امر موجب می‌شود تا از افرادی که در زمان و تاریخ دزدی در ساختمان و خانه خود حضور داشته‌اند مطلع شوید. این مدرکی محکم برای اثبات ادعای شما خواهد بود. بهتر است این دوربین‌ها را در گوشه‌ای از پارکینگ، داخل خودرو و انباری‌ها نصب کنید. این امر موجب می‌شود تا هنگام شکایت از سارقین، مدرکی محکم برای ارائه به پلیس داشته باشید تا آن‌ها را در یافتن دزد مورد نظر کمک کنید.

با افرادی که به آن‌ها مشکوک هستید رودرو صحبت کنید

پس از جمع‌آوری مدارک کافی برای اثبات دزدی همسایه ، بهتر است موضوع را با آن‌ها درمیان بگذارید؛ اما، هرگز کنترل خود را از دست ندهید و به اعصاب خود مسلط باشید. بهتر است ابتدا از شواهد خود رو نکنید و خیلی طبیعی با آن‌ها صحبت کنید؛ مثلا بگویید که مدتی است که از اموال شما سرقت می‌شود و شما به یکی از همسایگان مشکوک هستید. سعی کنید به طور غیر مستقیم به او بفهمانید که شواهدی محکم در دست داشته و قصد دارید به پلیس شکایت کنید. اگر همسایه شما رنگش پرید و تمرکز خود را از دست داد، باید بگوییم که راه را درست رفته‌اید و این یک تهدید محکم علیه او بوده است.

اما، برخی از همسایگان بسیار زیرک بوده و با حفظ خونسردی خود با شما همسو شده و حتی ممکن است شما را برای یافتن سارق کمک کنند. فریب رفتارهای آن‌ها را نخورید. خیلی خونسردانه مدارکی که علیه آن‌ها جمع‌آوری کرده‌اید را نشان داده و به آن‌ها گوش‌زد کنید که به پلیس شکایت خواهید کرد. در صورت کتمان و مقاومت آن‌ها، بهتر است هرچه زودتر مدارک را به پلیس ارائه داده و یک شکایت سفت و سخت از دزد مربوطه ترتیب دهید.

موضوع دزدی همسایه را به اطلاع صاحبخانه خود برسانید

اگر در آپارتمانی زندگی می‌کنید که ساکنین آن دارای یک صاحبخانه مشترک هستند، بهتر است متحد شوید و موضوع را هرچه سریعتر به گوش او برسانید. با ارائه شواهد محکم به مالک آپارتمان، او را مجاب خواهید کرد که با سارق مربوطه برخورد جدی کند و حتی او را به زندان بیاندازد. این همکاری باعث می‌شود که دیگر کسی هوای دزدی به سرش نزند و امنیت به آپارتمانی که در آن سکونت می‌کنید، بازگردد.

موضوع را به اطلاع پلیس برسانید

شاید باید این راهکار را همان ابتدای مطلب ارائه می‌کردیم، اما همیشه پلیس بهترین گزینه نبوده و بهتر است ابتدا به طور دوستانه وارد عمل شویم. ولی اگر رفتار دوستانه شما فایده نداشت، آنگاه وقت آن رسیده تا به پلیس شکایت کنید. فراموش نکنید که قبل از تماس با پلیس شواهد محکمی علیه سارقین جمع‌آوری کرده تا آن‌ها را در یافتن دزد مربوطه کمک کنید. تماس با پلیس یک حسن خوب دارد که باعث می‌شود سایر همسایگانی که فکر دزدی در سر داشتند، از تصمیم خود منصرف شوند.

بهتر است از پلیس بخواهید که به طور نامحسوس به قضیه ورود کند تا از حرفه و تجربه خود برای یافتن سارق بهره ببرد. معمولا، فرایند دزدی همسایه ها در آپارتمان دنباله‌دار خواهد بود و همین امر یک برگ برنده ایده‌آل برای رهگیری رد پای آن‌هاست. از این رو، اگر به طور نامحسوس وارد عمل شویم، می‌توانیم سر بزنگاه مچ آن‌ها را به کمک پلیس بگیریم.

هرگز تسلیم نشوید

ممکن است حتی پس از تماس با پلیس، دزدی‌ها ادامه پیدا کنند. هرگز تسلیم نشوید و به مبارزه علیه سارقان ادامه دهید. ترفندهای مختلفی را برای مقابله با آن‌ها اتخاذ کنید و اگر هیچکدام از آن‌ها جواب نداد به دنبال راهی جدید باشید. سارقان هرگز علاقه‌ای به مالباختگان سمج ندارند و همین امر موجب متوقف شدن دزدی‌های آن‌ها می‌شود. هرگز جمع‌آوری مدارک و شواهد را فراموش نکنید. مطمئن باشید که اگر مدارک شما قوی باشند، سارقان به زودی به دام پلیس خواهند افتاد. پلیس هرگز با سارقین شوخی ندارد.

دزدی همسایه چیست؟سخن پایانی

موضوع دزدی همسایه می‌تواند تبدیل به یک معضل بزرگ شود؛ به گونه‌ای که اگر مقابل همسایگان دزد خود نایستید، این سیگنال را به آن‌ها ارسال کرده‌اید که تسلیم شده‌اید. هرگز از میدان عقب نکشید و به مقابله با سارقان همسایه خود ادامه دهید. مطمئن باشید که آن‌ها بلاخره یک جای کار گاف می‌دهند و ردپایی محکم از خود بر جای می‌گذارند. بهتر است با نصب دوربین‌های مداربسته به جنگ دزدهای آپارتمانی رفته و مدارک محکمی علیه آن‌ها در روز دادگاه جمع‌آوری کنید.