دوربین های امنیتی سلولی
دوربین‌های ایمنی سلولی: ۶ چیزی که باید در مورد آن‌ها بدانید

​آیا می‌خواهید دوربین‌هایی را در مناطقی بدون فای یا اینترنت ثابت نصب کنید؟

دوربین‌های امنیتی سلولی می‌توانند راه حلی مفید برای شما باشند که برای ارتباط با آن به اینترنت ثابت و منبع الکتریکی احتیاج ندارند.

در این مقاله سریع ، همه چیز مورد نیاز در مورد دوربینهای امنیتی سلولی ۳G / 4G / 5G را تجزیه خواهیم کرد که این به شما کمک می کند تا ذهنیت روشنی از دوربین های امنیتی سلولی داشته باشید.

فهرست مطالب

دوربین امنیتی سلولی چیست؟

دوربین سلولی را کجا می توانید نصب کنید؟

مزایا و معایب دوربین‌های امنیتی سلولی

آیا دوربین‌های سلولی ارزش خرید دارند؟

بهترین دوربین امنیتی سلولی برای شما

سؤالات متداول درباره سیستم‌های امنیتی سلولی

دوربین امنیتی سلولی چیست؟

سیستم‌های امنیتی سلولی جایگزین خوبی برای دوربین‌های PoE و دوربین‌های امنیتی بی‌سیم سنتی هستند که به شبکه موبایل برای انتقال داده نیاز دارند.

به جای استفاده از یک اتصال اینترنتی اختصاصی ثابت، یک دوربین مراقبت با استفاده از سیگنال‌های موبایل ویدئویی را بر روی یک شبکه تلفن همراه انتقال می‌دهد و آن را به راه‌حل امنیتی ایده‌آل برای مکان‌های بدون اینترنت ثابت و بدون منبع تغذیه (برق) تبدیل می‌کند.

دوربین‌های امنیتی برپایه شبکه تلفن همراه به روشی شبیه تلفن همراه کار می‌کنند: یک ماژول موبایل در پنل اصلی کنترلی آن نصب شده‌است و می‌تواند سیگنال‌ها را به صورت بی‌سیم از طریق شبکه موبایل به ایستگاه‌های نظارت ارسال کند.

از آنجا که دوربین‌های امنیتی مبتنی بر شبکه تلفن‌همراه باید بر روی شبکه ۳G/4G/5G اجرا شوند، اغلب با عنوان دوربین‌های مداربسته ۳G/4G/5G/LTE شناخته می‌شوند.

توجه داشته باشید که برای انتقال ویدیو  از طریق این نوع دوربین مداربسته، یک بسته اینترنتی ۳G/4G/5G به همراه سیمکارت مورد نیاز است. برخی از شرکت های مخابراتی مانندVerizon ، AT&T ، T-Mobile و غیره ارائه دهنده این خدمات برای دوربین های امنیتی سلولی باتری‌دار و یا خورشیدی هستند.

 

دوربین سلولی را کجا می توانید نصب کنید؟

آیا محدودیتی در نصب دوربین امنیتی WiFi و باتری سلولی برای شما وجود دارد؟

به عبارت ساده تر، تا زمانی که سرویس تلفن همراه در محل موردنظر شما باشد (که بتوانید تماس تلفنی برقرار کرده و متن ارسال کنید)، نباید در نصب و تنظیم سیستم امنیتی مبتنی بر شبکه تلفن همراه مشکلی داشته باشید.

از آنجا که دوربین های امنیتی موبایل ۳G / 4G / 5G نمی توانند بدون اینترنت کار کنند ، به ویژه برای مناطقی که سیگنال Wi-Fi قوی یا اینترنت ثابت و منبع تغذیه برق در دسترس نیستند، ایده آل هستند.

به طور خلاصه، استفاده دوربین های امنیتی مبتنی بر شبکه تلفن همراه برای موارد زیر مناسب است:

 • کارگاه‌های ساختمانی
 • انبارغله، مراتع و مزارع
 • قایق‌ها، کشتی‌‌ها اسکله ها و دریانوردی
 • خانه‌های سازمانی، کابین‌ها و صنایع (کارخانه‌ها)
 • اردوگاه‌ها و چرخ دستی های مواد غذایی
 • انبارها
 • مطالعات حیات وحش
 • هتل‎ها و اتاقهای اجاره‌ای

محل های مناسب برای نصب دوربین سلولی

مزایا و معایب دوربین‌های امنیتی سلولی

هیچ چیز بدون عیب و نقص کامل نیست و این مورد دوربین‌های امنیتی خانگی نیز صادق است.

در اینجا مزایا و معایب سیستم‌های کنترل سلولی برای شما آورده شده‌است تا یک درک عینی و همه‌جانبه از آن‌ها داشته باشید.

 

مزایا:

انعطاف‌پذیری در انتخاب محل نصب

از آنجا که اکثر این دوربین‌های امنیتی با باتری کار می‌کنند و بخشی از آن‌ها دوربین‌های امنیتی تحت شبکه تلفن همراه هستند، نیاز به منبع تغذیه الکتریکی نیست.

همچنین شبکه WiFi و اینترنت ثبات برای دوربین‌های تصویربرداری سلولی مورد نیاز نیست.

بنابراین شما می‌توانید به طور اساسی دوربین‌های ۳G/4G LTE/5G را در هر جایی که می‌خواهید نظارت داشته باشید؛ قرار دهید، بنابراین؛ می‌توانید به دوربین بی‌سیم باتری‌دار فضای باز خود از طریق تلفن‌همراه هوشمند دسترسی داشته باشید.

هنگامی که نیاز امنیتی شما تغییر کرد، به راحتی می‌توانید سیستم‌های امنیتی خانگی تحت شبکه تلفن همراه خود را خاموش کرده و دوربین‌های امنیتی سلولی باطری/خورشیدی آن را به یک محل جدید و بدون اینترنت ثابت مجدداً جابجا کنید.

جنز، یکی از کاربران Reolink Go، این دوربین مراقبت همراه بدونسیم را برای انبار خود نصب کرده‌است (همانطور که در زیر نشان‌داده شده‌است)- هیچ سوراخ نامرتب و یا سوراخ حفاری وجود ندارد.

دوربین مداربسته

ایمن تر و امن تر

در مقایسه با دوربینهای امنیتی متکی به اینترنت ثابت برای انتقال داده، دوربین‌های امنیتی که از سیگنالهای موبایل استفاده می کنند بسیار ایمن‌تر هستند و نفوذ به سیستم امنیتی سلولی برای مهاجمین سخت است.

اما اشتباه نشود – سیستم های دوربین بی‌سیم نقطه ای (P2P) ایمن نیز وجود دارد.

به عنوان مثال ، Reolink دارای بالاترین سطح محافظت امنیتی برای دوربین های نظارتی خود، از جمله رمزگذاری SL ، رمزگذاری WPA2-AES و SSL-TLS برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض خطرات حریم شخصی کاربران است.

علاوه بر این، در صورت قطع برق غیر منتظره، دوربین ها و سیستم های امنیتی باطری‌دار/خورشیدی با استفاده از سلول‌های خورشیدی قطع نخواهند شد!

 

نصب راحت

همانند دوربین‌های امنیتی بدون سیم، دوربین‌های امنیتی سلولی ۳G/4G LTE/5G می‌توانند در عرض چند دقیقه توسط خودتان راه‌اندازی شوند.

به سادگی به دوربین موبایل فضای باز/داخلی یک سیمکارت وارد کرده و آن را روشن کنید.

بعد از اینکه برنامه کاربردی سفارشی سازنده را بر روی گوشی خود نصب کردید، می‌توانید به راحتی به این دوربین‌های امنیتی با استفاده از شبکه تلفن همراه دسترسی پیدا کنید تا ببینید چه اتفاقی در آنجا رخ می‌دهد.

 

نمایش دوردست از هر جایی

در سیستم‌های مراقبت خانگی سنتی بدون اینترنت اگر بخواهید فیلم‌ها را از راه دور تماشا کنید، شما را با مشکل مواجه خواهند کرد؛ اما سیستم‌های امنیتی تحت شبکه تلفن همراه چنین نخواهند بود!

همانطور که در بالا اشاره شد، دوربین‌های امنیتی با سرویس تلفن همراه به شما این قابلیت را می‌دهند که در هر جایی  حتی بدون هیچ منبع WiFi و منبع تغذیه، روی گوشی خود به قابلیت‌های دوربین‌های خود دسترسی داشته باشید.

نمایش دوردست از هر جایی

معایب:

قیمت سیستم های امنیتی منزل همراه ممکن است زیاد باشد
هزینه دوربین امنیتی سلولی WiFi و باتری‌دار مطمئناً یکی از بالاترین نگرانی‌های شماست.

واقعیتی که شما باید با آن روبرو شوید: دوربین های مداربسته امنیتی سلولی نسبت به سایر مدل های دوربین نسبتاً گران‌تر هستند.

دوربین سلولی نه تنها به دلیل داشتن فناوری پیشرفته گران است، بلکه باید مقداری پول برای بسته اینترنت شبکه موبایل نیز هزینه کنید.

هزینه اینترنت تلفن همراه سیستم های امنیتی سلولی با حامل های مختلف ۳G / 4G / 5G و حجم‌ موردنیاز انتخابی شما (از ۱ گیگابایت به بالاتر) متفاوت خواهد بود.

توجه داشته باشید که پخش زنده و ضبط دستی می‌تواند مصرف داده‌ها را افزایش دهد، به این معنی که ممکن است شما نیاز به پرداخت پول بیشتری برای سرویس اینترنت موبایل برای استفاده دوربین امنیتی موبایل ۳G / 4G / 5G داشته باشید.

نکته کلیدی: اگرچه قیمت دوربین های امنیتی سلولی ۳G / 4G/ LTE کمی بالاست ، اما برخی از گزینه های بهترین و مقرون به صرفه را نیز پیدا می‌شوند، مانند دوربین امنیتی خورشیدی و باتری‌دار Reolink GO.

اگر احساس می کنید دوربین‌های نظارت سلولی مقرون به صرفه نیستند، این دوربین‌های امنیتی ارزان و با کیفیت بالا را به عنوان گزینه‌های دیگر خود بررسی کنید.

تایید کیفیت دوربین‌های کنترل سلولی دشوار است؟

دوربین‌های امنیتی WiFi و با باتری موبایل را در آمازون جستجو کنید، سری گزینه‌هایی را آنجا پیدا خواهید کرد.

ملاحظه می‌کنید، اغلب سیستم‌های امنیتی سلولی برای فروش از برند های ناشناخته هستند.
در مورد بررسی‌های سیستم دوربین امنیتی موبایل چه چیزی وجود دارد؟
خیلی کم و بحث برانگیز!
بنابراین شما اساسا چیزی بعنوان مرجع ندارید و نمی‌دانید که آیا شما باید پول خود را صرف یک دوربین باتری‌دار بی‌سیم تحت شبکه تلفن همراه که هرگز نام آن را نشنیده اید کنید یا نه.
و برخی از دوربین‌های امنیتی ۳G/4G/5G با سیمکارتدر چند ماه اول به خوبی کار می‌کنند. بعد از آن، دوربین‌های نظارتی تلفن همراه ممکن است در سیگنال‌های AT&T یا Verizon ضعیف شوند، بطوری که نمی‌توانند عکس‌ها را به گوشی شما بفرستند.

نکته کلیدی: برای دستیابی به بهترین سیستم‌های امنیت سلولی، توصیه می‌شود که نام‌های تجاری معتبر را انتخاب کنید که خدمات پس از فروش را ارائه می‌کنند. با این کار شما می‌توانید زمانی که با هر مشکلی مواجه می‌شوید یک پشتیبانی فنی ۱ تا ۱ داشته باشید.

ماندگاری باتری دوربین های امنیتی سلولی ۳G / 4G LTE / 5G همچنان یکی از مشکلات است

در مورد باتری دوربین های امنیتی موبایل ۳G / 4G / 5G ، ممکن است نگران باشید که می توانند بدون اطلاع قبلی خراب شوند.

 

این راهنما در مورد چگونگی گسترش عمر باتری دوربین‌های امنیتی بدون سیم نیز می‌تواند مرجعی برای دوربین‌های امنیتی در فضای باز بی‌سیم همراه با باتری فراهم کند.

 

بهترین حالت این است که دوربین های امنیتی سلولی ۳G / 4G / 5G مجهز به باتری بتوانند اطلاعیه کمبود انرژی باتری به شما ارسال کنند تا بتوانید از میزان مصرف باتری آگاه باشید و به موقع باتری را جایگزین یا شارژ کنید.

 

نکته کلیدی: سیستم های امنیتی سلولی با باتری قابل شارژ باعث می شود در هزینه جایگزینی باتری‌های مکرر صرفه جویی شود.

 

بهتر است که دوربین امنیتی بی سیم تحت شبکه تلفن همراه مورد استفاده شما از یک صفحه خورشیدی پشتیبان استفاده کند، تا سیستم های امنیتی شما بتوانند برق بدون توقف را بدست آورند.

آیا دوربین‌های سلولی ارزش خرید دارند؟

اکنون که مزایا و معایب دوربین‌های امنیتی را یاد گرفتید، این سوال زیر را طلب می‌کند:

آیا در حال حاضر صرف هزینه برای سیستم امنیت تلفن همراه ارزشمند است؟

پاسخ ساده این است: بستگی به این دارد که آیا واقعا به آن نیاز دارید.

بارها از کاربران پرسیده می‌شود که: آیا استفاده از یک دوربین امنیتی بدون WiFi امکان پذیر است؟ آیا سیستم مراقبت خانگی وجود دارد که به اینترنت ثابت نیاز ندارد؟

اگر نیازهای امنیتی این چنینی دارید، دوربین های مداربسته سلولی، بدون تردید، بهترین انتخاب برای شما هستند.

با پیشرفت فن‌آوری تلفن همراه، زمان نیاز است تا استفاده از این سیستم ها مقرون‌به‌صرفه شود.

بهترین دوربین امنیتی سلولی برای شما

همانطور که گفته شد ، گزینه های انتخابی دوربین های امنیتی بی سیم سلولی ۳G / 4G / 5G هنوز محدود است.

خبر خوب این که برخی از مارک های مشهور دوربین های امنیتی اکنون پی در پی در رقابت برای تولید دوربین های امنیتی سلولی هستند.

به عنوان مثال ، Reolink اولین دوربین امنیتی تحت شبکه تلفن همراه سلولی باطری‌دار/خورشیدی خود را با قیمت و کیفیت مناسب راه اندازی کرده است.

این دوربین امنیتی سلولی که به منظور پاسخگویی به نیازهای امنیتی شما در مکان‌هایی که وای‌فای و منبع تغذیه ندارند ، طراحی شده است؛ یک راه حل امنیتی ایده آل برای انبارها ، مزارع ، قایق ها ، اردوگاه ها ، اماکن ساختمانی ، خانه‌های اجاره‌ای، تله‌کابین و غیره ارائه می دهد.

جدای از ویژگی های رایج مانند بدون نیاز به سیم ، ۱۰۸۰p Full HD ، استاندارد ضد آب IP65  ، صدای دو طرفه ، Reolink Go در بین رقبا با امکان دید در شب starlight به معنای وضوح و جزئیات بیشتر حتی در تاریکی کامل ایستاده است.

اکنون دوربین امنیتی موبایل فضای باز در کشورهای و مناطق بیشتری از جمله ایالات‌متحده، انگلیس، کانادا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و غیره در دسترس است (برای اطلاعات بیشتر از فروش در محل شما باز است کلیک کنید).

این ویدئو را مشاهده کنید تا کیفیت تصویر سیستم امنیت سلولی Reolink Go را چک کنید. (به اشتراک گذاشته شده در کانال یوتیوب).

بهترین انتخاب‌های بودجه‌ای: در صورتی که دوربین‌ها و سیستم‌های امنیت موبایل برای شما هزینه زیادی داشته باشند، و نیاز شما ضبط ویدئو در محل باشد، کافی است Reolink Argus® ۲ داشته باشید؛ یک گزینه مناسب برای شما به عنوان یک دوربین با باتری قابل شارژ بدون نیاز به سیم است که با انرژی خورشیدی نیز کار می‌کند.

این دوربین دارای یک سنسور حرکت هوشمند PIR و یک شیار کارت SD است. حتی اگر شما قادر به مشاهده ویدئو زنده روی گوشی خود و یا دریافت هشدارهای فوری تحت اینترنت زمانی که اینترنتی در کار نیست، نباشید؛ رویدادهای تشخیص حرکت را می توانید به طور محلی برای بررسی بعدی خود ذخیره کنید.

در ویدیویی که توسط یک کاربر Reolink Argus® ۲ ارائه شد، به بهترین نحو می‌تواند ثابت کند که چگونه این دوربین در شرایط سخت آب و هوایی دوام بیاورد.

 

سؤالات متداول درباره سیستم‌های امنیتی سلولی

برای اینکه بتوانید بینش عمیقی نسبت به دوربین‌های امنیتی موبایل کسب کنید، در اینجا بسیاری از سوالات مرجع در مورد دوربین‌های امنیتی بر پایه شبکه تلفن همراه را برای شما مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • آیا سیستم‌های امنیت سلولی می‌توانند با WiFi کار کنند؟

اکثر چنین دوربین‌هایی (از جمله Reolink Go)، نمی‌توانند با WiFi یا HotSpot تلفن‌های همراه شما کار کنند، چرا که آن‌ها در وهله اول برای فعالیت در مکان‌هایی که اینترنت ثابت در دسترس نیست، طراحی شده‌اند.

اگر اتصال WiFi در محل شما باشد ، باتری و دوربین امنیتی خورشیدی Reolink Argus® ۲ بهترین گزینه برای انتخاب مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود.

 • چگونه می‌توانید در مصرف داده اینترنت همراه دوربین سلولی خود صرفه جویی کنید؟

در زیر برخی از روش‌های عملی برای بهینه‌سازی استفاده از داده‌های اینترنت موبایل آورده شده‌است:

سیستم های نظارت سلولی در فضای باز خود را در مناطق کم ترافیک قرار دهید تا فیلم های ناخواسته ناشی از حرکت را کاهش دهید.

میزان حساسیت حرکتی سیستم های دوربین امنیتی سلولی ۳G / 4G / LTE خود را تنظیم کنید تا از هشدارهای نادرست جلوگیری کنید.

تصاویر را زنده مشاهده کنید یا وقایع قبلی دوربین‌های امنیتی سلولی باطری‌دار / خورشیدی خود را با وضوح پایین پخش کنید.

سیستم های امنیتی سلولی خود را در محل دارای پوشش مناسب آنتن دهی شبکه موبایل نصب کنید.

من یک آیفون ۸ و شبکه تلفن همراه Verizon برای خدمات تلفن همراه دارم. اگر من یک بسته اینترنت سلولی مجزا تحت شبکه T-Mobile برای دوربین سلولی دریافت کنم ، آیا بازهم می توانم دوربین را از iPhone Verizon iPhone خود مشاهده کنم

بله، البته!

شما صرفا نیاز به تهیه یک بسته داده (سیم کارتی) از شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه تلفن همراه خود دارید. و ارائه دهنده شبکه موبایل روی تلفن همراه شما در استفاده عادی از دوربین امنیتی سلولی تأثیر نمی گذارد.

 

 • آیا امکان استفاده دو دوربین بی‌سیم از یک سیمکارت وجود دارد؟

یک سیمکارت براحتی می‌تواند تنها با یک دوربین امنیتی بر پایه تلفن همراه کار کند. همچنین امکان پذیر است که چندین دوربین IP سلولی مشترک با یکدیگر یک اتصال ۳G / 4G به اشتراک بگذارند. اما بهتر است با ارائه دهندگان خدمات تلفن‌همراه مشورت کنید تا ببینید که آیا آنها می توانند تخفیف هایی را برای خریدهای عمده ارائه دهند.

از نظرات شما استقبال می کنیم

آیا شما سوالات بیشتری در مورد دوربین امنیت سلولی یا گزینه‌های آن دارید؟ به ما اطلاع دهید که آیا موارد مهم در مورد دوربین های امنیتی سلولی ۳G / 4G LTE / 5G را در بالا مشاهده می کنید؟ چه موارد دیگری را می‌شناسید؟

  

منبع