دوربین آینه ای خودرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

آشنایی با دوربین آینه ای خودرو و کاربرد های آن

امروزه دوربین آینه ای خودرو در اغلب ماشین‌ها دیده می‌شود. به طور کلی داشتن دوربین در خودرو باعث می‌شود که از بسیار از خطرات جانی و مالی جلوگیری شود. برای مثال می‌توان از کاربردهای دوربین خودرو به تسلط بر اطراف خودرو اشاره کرد. اگر شما یک راننده بسیار حرفه‌ای نیز باشید نمی‌توانید به خوبی از خطرات فاصله بگیرید و نقاط کور خودرو باعث می‌شود تا شما نتوانید قسمت‌هایی از پشت سر خود را مشاهده کنید.

دوربین آینه ای خودرواین ویژگی به شما این اجازه را می‌دهد که اطراف خودرو را به خوبی تحت نظر داشته باشید و از خطرات احتمالی دور شوید. امروزه اکثر ویژگی‌های یک خودرو به سرعت و دقت آن نیست و داشتن یک دوربین می‌تواند کارایی بیشتری از سیصد کیلومتر سرعت داشته باشد. در ادامه این مطلب از سایت دوردیدتک همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری درباره دوربین آینه ای خودرو به دست آورید.

همانطور که می‌دانید چند نوع دوربین برای خودرو وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این بخش به معرفی دوربین آینه ای خودرو می‌پردازیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. این نوع دوربین بر دو نوع دارد که یکی از آن‌ها به آینه داخل خودرو و نوع دیگر آن‌ به آینه بغل‌ها نصب می‌شود. زمانی این دوربین‌ها را در آینه‌های بغل نصب می‌کنید، باید مراقب باشید که به آن‌ها ضربه‌ای وارد نشوند.

دوربین آینه ای خودرو چیست و چه مزایایی دارد ؟درست است که این دوربین‌ها ضد ضربه هستند، اما بهتر است که ضربه‌ای به آن‌ها وارد نشود. دوربین خودرو آینه ای در کیفیت‌های متفاوت وجود دارند و هر از آن‌ها دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند. این دوربین مانند یک چشم اضافه برای شما است که کدام همه وقایع را ثبت می‌کند. یعنی اگر شما به سر کار بروید و خودرو را در هر جایی پارک کرده باشید، خیالتان راحت است که با وجود دوربین اتفاقی برای خودروی شما نخواهد افتاد و اگر هم بیافتد دوربین همه وقایع را ثبت کرده است.

امکانات دوربین آینه ای خودرو

اولین معیاری که شما برای خرید یک دوربین خودرو باید برای خود مشخص کنید، امکانات آن است. اگر دوربین شما امکانات کافی برای ضبط تصاویر را نداشته باشد، ممکن است که شما به مشکل بر بخورید و در صورت بروز اتفاق، نتوانید آن را ثابت کنید. در ادامه امکاناتی که یک دوربین آینه‌ای خوب باید داشته باشد را به شما می‌گوییم.

امکانات دوربین آینه ای خودرو

 • اگر دوربین آینه‌ای شما که در آینه‌های بغل نصب می‌شوند ضد ضربه نباشند، ممکن است که با وارد شدن یک ضربه خراب شوند، برای خرید یک دوربین آینه‌ای خوب از ضد ضربه بود آن مطمئن شوید
 • در زمان خرید سعی کنید که یک دوربین با کیفیت خریداری کنید تا تصاویر و فیلم‌های ضبط شده بهتر دیده شوند.
 • یک دوربین آینه‌ای خوب باید دارای دید در شب باشد که شما بتوانید در تاریکی شب هم قادر به دیدن اطراف خود باشید.
 • برای ضبط بهتر فیلم‌ها در زمان خرید از فروشنده بخواهید که دوربینی که قابلیت لرزش گیری دارد را به شما پیشنهاد کند.
 • دوربین‌های خودرو اکثرا یک اسلات رم دارند، اما از حجم کمی از حافظه پشتیبانی می‌کنند؛ یک دوربین خودروی خوب باید حجم حافظه زیادی را پشتیبانی کند.
 • داشتن سنسور یکی از امکاناتی است که یک دوربین آینه‌ای خوب باید داشته باشد.
 • یک دوربین خودروی خوب تراشه‌های پردازش تصویر با کیفیتی دارند؛ تراشه‌های پردازش تصویر به شما کمک می‌کنند تا جزئیات تصاویر را به خوبی شناسایی کنید.

مزایای داشتن دوربین خودرو آینه ای

 • دوربین آینه ای خودرو می‌تواند دید شما را از اطراف ماشین بهتر کند و از خطرات احتمالی جلوگیری کند.
 • اگر یک دوربین آینه‌ای خوب و با کیفیت خریداری کنید، می‌توانید از مناظر اطراف فیلمبرداری کنید و بعدا از آن‌ها لذت ببرید.
 • دوربین‌های آینه‌ای می‌توانند خودروی شما را از سوی سارقان محافظت کند، یعنی اینکه اگر زمانی سرقتی از خودروی شما انجام شده به سادگی می‌توانید سارق را شناسایی کنید.

مزایای دوربین آینه ای خودرو

 • تصور کنید که تصادف کرده‌اید و در صورتی که مقصر نبوده‌اید، مقصر شناخت شده‌اید و همه هزینه‌ها به شما محول شده است؛ اگر دوربین آینه‌ای داشته باشید می‌توانید به سادگی به نشان دادن فیلم به افسر پلیس از همه هزینه‌ها خلاص شوید.
 • یکی از بهترین راه‌ها به ثابت کردن حوادث به بیمه است که سخت گیری بسیاری در پرداخت جبران هزینه دارد.

نکاتی که قبل از خرید دوربین آیینه ای خودرو باید بدانید

برای خرید دوربین باید دقت زیادی داشته باشید، زیرا در این وضعیت بازار به سختی می‌توان دوربین تقلبی را از دوربین اصلی تشخیص داد. برای خرید دوربین آینه ای خودرو حتما مواردی که به شما می‌گوییم را رعایت کنید تا سر شما کلاه نرود.

 • برای خرید یک دوربین حتما به یک نمایندگی مختص به فروش دوربین خودرو مراجعه کنید.
 • حتما یک دوربین خودروی با کیفیت خریداری کنید تا فیلمبرداری با کیفیت بیشتری انجام شود.
 • سعی کنید دوربینی خریداری کنید که قابلیت دید در شب داشته باشد.
 • سعی کنید یک دوربین کوچک خریداری کنید که انگیزه‌ای برای سارقان نشود.
 • دوربین آینه ای خودرو که خریداری می‌کنید باید در شرایط آب و هوایی سالم بماند و به خوبی کار کند.

سخن پایانی

در این مطلب از وب سایت دوردیدتک با شما همراه بودیم و درباره کاربردهای دوربین آینه ای خودرو توضیحاتی را ارائه کردیم. دوربین آینه‌ای خودرو باید با کیفیت باشد تا فیلم را بهتر ضبط کند. برای اینکه بتوانید یک دوربین خوب خریداری کنید سعی کنید قبل از آن از یک متخصص مشاوره بگیرید تا شما را در این امر راهنمایی کند. برای اینکه یک دوربین بتواند به خوبی همه زوایا را به شما نشان دهد، باید در مکان مناسبی نصب شود. اگر این دوربین در مکان مناسب قرار بگیرد، کارایی خود را به خوبی نشان می‌دهد.