ویژگی های دوربین اتومبیل
دوربین اتومبیل | کاربردهای متعدد دوربین مداربسته برای خودرو

دوربین اتومبیل چه کاربردهایی دارد؟

بسیاری از افراد در کشورمان با مشکلات تصادف، سرقت خودرو و سایر موارد از این دست مواجه هستند. همانطور که می‌دانید میزان تصادف و دزدی ماشین در ایران بسیار بالاست و این آمار روز به روز در حال افزایش است. اما بالاخره هر مشکلی راه‌حلی دارد. شاید بهترین راهکار برای جلوگیری یا کاهش این اتفاقات، استفاده از دوربین اتومبیل است. شما نیز می‌توانید با خرید جداگانه دوربین‌های مداربسته خودرو، از مشکلات پرداخت خسارت بی‌مورد تصادف و یا سرقت خودرو دوری کنید.

دوربین برای اتومبیل

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که دوربین‌های محافظ خودرو چه کاربردهایی می‌تواند داشته باشد. نخستین مزیت این دوربین‌ها، کاهش مخارج اضافه برای ماشین است. در واقع شما با یک مرتبه هزینه و خرید این دوربین‌ها می‌توانید جلوی بسیاری از هزینه‌های خودروهای خود را بگیرید. نصب دوربین برای اتومبیل فواید بسیار زیادی خواهد داشت و خرید آن مطمئنا قدم مثبتی برای شما می‌باشد. اگر قصد دارید در خصوص کاربردهای دوربین محافظت از ماشین اطلاعات لازم را بدست بیاورید، تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

شناسایی دزد اتومبیل

از کاربردهای فوق‌العاده دوربین برای خودرو می‌توان به شناسایی سریع سارقین ماشین اشاره کرد. زمانی که خودروی خود را در یک محل پارک می‌کنید، مطمئنا استرس اینکه به آن آسیب وارد شود و یا به سرقت برود همواره همراه شما خواهد بود. اگر ماشین شما دزدیده شود و از دوربین مدارسته خودرو برخوردار نباشید، بدون شک راه خیلی دشواری برای پیدا کردن سارق خواهید داشت. اما در صورت برخورداری از دوربین اتومبیل می‌توانید به سادگی دزد را پیدا کنید. به این صورت که فیلم ضبط‌ شده دوربین را به کلانتری می‌برید و با شناسایی چهره سارق، وی را پیدا کرده و خودروی خود را پس می‌گیرید.

دوربین فیلمبرداری اتومبیل

پیدا کردن زورگیرها و افراد مزاحم

ممکن است خودروی شما درب منزلتان پارک باشد و عده‌ای برای آسیب رساندن به آن اقدام کنند. برای مثال روی ماشین شما خط انداخته، شیشه آن را شکسته و یا چرخ‌های آن را پنچر کنند. دوربین خودرو دارای قابلیت ضبط خودکار است و همین موضوع می‌تواند در شناسایی این افراد به شما کمک کند. اگر هم در محلی در حال رانندگی هستید و افرادی برای زورگیری از شما به ماشینتان هجوم بیاورند، می‌توانید با ارائه فیلم‌های ضبط‌ شده به کلانتری، این افراد را پیدا کنید.

پارک ساده ماشین

مطمئنا هستند افرادی که مشکلات زیادی با پارک کردن خودرو داشته و در این زمینه مهارت زیادی ندارند. همین مسأله هم باعث شده که بارها به ماشین خود آسیب وارد کنند. دوربین‌های مراقبت از خوردو به طور معمول دارای سه لنز هستند که یکی از آ‌ن‌ها را می‌توان به روی سپر عقب نصب کرد. با استفاده از این لنز شما می‌توانید ماشین خود را راحت‌تر از گذشته پارک کنید و از صدمه دیدن آن پیشگیری نمایید. در ضمن این امکان وجود دارد که با استفاده از دوربین اتومبیل جهت پارک کردن، به مرور زمان مهارت این کار را بدست بیاورید.

جلوگیری از پرداخت خسارت بی‌مورد تصادفات

شاید تاکنون بارها با خودروی شخصی خود تصادف کرده و بی‌دلیل مقصر حادثه شناخته شده باشید. در شرایط عادی برای اینکه به مامور راهنمایی و رانندگی ثابت کنید که مقصر نبوده‌اید، راهی نخواهید داشت. اما با خرید یک دوربین اتومبیل می‌توانید در این کار موفق باشید. پرداخت خسارت بیجا برای تصادفی که مقصر آن شما نیستید، مطمئنا عادلانه نیست. اما می‌توانید با ارائه تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته خودرو به مامور راهنمایی و رانندگی به وی اثبات کنید که حق با شماست. با این کار هم خسارت پرداخت نمی‌کنید و هم می‌توانید خرج تعمیر ماشین خود را هم از فرد خاطی بگیرید.

دوربین اتومبیل

انواع دوربین اتومبیل چیست؟

چند مدل دوربین اتومبیل طراحی شده که هر کدام از آن‌ها مزایای ویژه خود را دارند. همانطور که در بخشی از مطلب عنوان شد، دوربین خودرو دارای ۳ عدد لنز باکیفیت است که شما می‌توانید این ۳ لنز را در بخش‌های مختلف از ماشین خود نصب کرده و از آن‌ها نهایت استفاده را ببرید.

دوربین خودروی داشبوردی

دوربین داشبورد اتومبیل بیشترین کاربرد را برای رانندگان به همراه خواهد داشت. به طور کلی می‌توان گفت هر اتفاق ناگواری برای ماشین شما رخ دهد، توسط دوربین داشبورد خودرو ثبت و ضبط می‌شود. این دوربین‌ها می‌توانند به طور تقریبی از تمامی زوایای ماشین فیلمبرداری کنند. کاربردهای دوربین داشبورد اتومبیل برای شما بسیار فراوان است و یکی از بهترین کاربردهای این دوربین‌ها، زمانی که شما در مسافرت هستید، خودش را نشان خواهد داد.

فیلمبرداری در داخل خودرویی که در حال حرکت است، با کیفیت خوبی انجام نخواهد شد. اگر شما در مسافرت خود قصد داشته باشید که از مناظر دور و اطراف و یا از داخل ماشین فیلم‌ بگیرید، می‌توانید از دوربین داشبوردی نهایت بهره را ببرید. با توجه به برخورداری این دوربین‌ها از سنسور لرزش، تصاویر دلخواه شما با نهایت وضوح و کیفیت، ضبط خواهند شد.

دوربین خودروی آینه‌ای

یکی دیگر از انواع دوربین اتومبیل دوربین آینه‌ای است. این دوربین‌ها نیز مزایای ویژه خود را دارا هستند. با استفاده از دوربین آینه‌ای خودرو می‌توانید مهارت‌های رانندگی خود را تا حد قابل توجهی ارتقاء دهید. به غیر از اینکه دوربین آینه‌ای می‌تواند کمک حال شما در فرآیند پارک کردن ماشین باشد، می‌تواند اتفاقاتی که برای خودروی شما رخ می‌دهد را با کیفیت خوب از زاویه بهتری در اختیارتان قرار دهد.

دوربین عقب اتومبیل

دوربین پشت خودرو هم در مواقعی بحرانی به کمک صاحب ماشین می‌آید. با استفاده از این دوربین کلیه اتفاقاتی که در بخش عقبی ماشین شما می‌افتد، به صورت واضح و با کیفیت ایده‌آل قابل مشاهده خواهند بود. مثلا اگر خودروی شما در محلی پارک شده باشد و فردی از پشت به آن بزند، شما می‌‌توانید با ارائه فیلم‌ ضبط شده توسط این دوربین به کلانتری، خودروی مربوطه را شناسایی کنید.

سخن پایانی

با مرور این مطلب وبلاگ دوردیدتک به این نتیجه می‌رسیم که خرید دوربین اتومبیل این روزها به یک امر ضروری تبدیل شده است. اگر قصد تهیه این دوربین‌ها را دارید، می‌توانید به سایت دوردیدتک وارد شوید و در بخش فروشگاه این سایت، مورد دلخواه خود را انتخاب و با قیمت مناسب خریداری کنید.