دوربین‌ امنیتی مجهز به حسگر حرکتی و آشنایی با ویژگی‌های آن

مقدمه

در این مطلب نگاهی به دوربین‌ امنیتی مجهز به حسگر حرکتی می‌اندازیم تا با ویژگی‌های آن آشنا شوید. این دوربین‌ها معمولا در خانه‌ها نصب می‌شوند و وظیفه نظارت و ثبت هر گونه حرکت را برعهده دارند. قبل از خرید دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی، ویژگی‌های مهم زیر را در نظر بگیرید.

 • ضد آب بودن
 • قابلیت دید در شب
 • کارت حافظه میکرو اس دی
 • برنامه کاربر پسند

دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتیدوربین‌های امنیتی IP مجهز به حسگر حرکتی ضد آب

هنگامی‌که نیاز است تا دوربین‌های امنیتی خانگی مجهز به حسگر حرکتی خود را در فضای باز نصب کنید، به یاد داشته باشید که دوربینی با قابلیت ضد آب را انتخاب نمائید. به عنوان مثال، دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی ضد آب ۶۵IP انتخاب مناسبی هستند. محفظه محکم می‌تواند از دوربین در مقابل گرد و غبار و بارش باران محافظت کند.

دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتی با قابلیت دید در شب

قابلیت دید در شب برای دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی شما ضروری است. سه نوع اصلی از دوربین‌های امنیتی با قابلیت دید در شب وجود دارند.

 • دوربین‌های امنیتی دید در شب کلاسیک: دوربین‌های ردیاب حرکتی فضای باز و سرپوشیده با قابلیت دید در شب کلاسیک تنها قادر به ضبط تصویر در شرایط کم نور هستند.
 • دوربین‌های مجهز به حسگر حرکتی با قابلیت دید در شب مادون قرمز: دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی مادون قرمز، با کمک دیودهای نوری مادون قرمز داخلی که در اطراف لنز دوربین قرار گرفته‌اند، قادر به ضبط تصویر در شرایط کم نور یا حتی کاملاً تاریک هستند.
 • دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتی استارلایت: دوربین‌های امنیتی استارلایت با استفاده از حسگرهای تخصصی می‌توانند بیشترین استفاده را از نور طبیعی برای تولید تصاویر و فیلم‌های دید در شب بسیار واضح داشته باشند.
 • دوربین‌های امنیتی حرکتی FYI: برخی از چراغ‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی در فضای باز به همراه دوربین‌ها نیز قادر به ارائه تصاویر دید در شب به شما هستند. پرژکتور، صحنه‌ها را روشن می‌کند و سپس دوربین قادر به مشاهده ناحیه روشن شده است. با این حال، هنوز وضوح چنین دستگاه‌هایی در شب محدود است. شما نمی‌توانید برای شناسایی شماره پلاک روی آنها حساب کنید.

در حال حاضر، دوربین دید در شب IR با صرفه جویی در هزینه و کارایی، محبوب ترین دوربین امنیتی است، در حالی که دوربین‌های امنیتی استارلایت با کیفیت دید در شب فوق‌العاده‌ای که دارند نیز گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی با کارت میکرو  SD

دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی با کارت SD به شما کمک می‌کنند تا حتی بدون اینترنت نیز فضای ذخیره محلی داشته باشید. دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی باتری‌خور می‌توانند بدون برق و دسترسی به اینترنت امکان نظارت تصویری روی اموال را به شما ارائه کنند. شما هنوز هم هنگام نظارت از راه دور بر اموال خود مانند خانه روستایی، انبار، مزرعه و غیره، نوارهای ویدیویی را در اختیار داشته باشید.

دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی با اپلیکیشن

وقتی می‌خواهید یک دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتی از راه دور برای تلفن‌های هوشمند آیفون یا اندروید خود تهیه کنید، دوربینی را انتخاب کنید که یک اپلیکیشن نیز داشته باشد.

به عنوان نمونه از برنامه رئولینک استفاده کنید. شما می‌توانید حسگر حرکتی را به آسانی با زبانه‌ی روی تلفن‌های همراه آیفون یا اندروید خود فعال یا غیرفعال کنید. شما همچنین می‌توانید از راه دور تا ۱۶ کانال پخش زنده را از دوربین‌های امنیتی خود مشاهده و مدیریت کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده و جذاب است.

هنگام خرید بهترین دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی برای خانه یا کسب و کار خود، تنها ویژگی‌های فوق را در نظر داشته باشید و آنگاه مناسب ترین دوربین را بدست خواهید آورد. می‌توانید بهترین دوربین‌های مجهز به حسگر حرکتی در فضای باز و سرپوشیده زیر را در نظر بگیرید و بنابراین نیازی نخواهد بود که وقت خود را روی جستجوی دوربین تلف کنید.

نصب دوربین‌ در فضای باز و فضای داخلی

نحوه قرارگیری دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی شما می‌تواند در شناسایی حرکت تفاوت ایجاد کند. در اینجا چند پیشنهاد مفید برای نصب دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی ارائه شده است.

نحوه نصب دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی چند منظوره

بزرگترین مزیت دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی همه منظوره، نصب ساده آن‌ها است. شما می‌توانید آن را در هر مکانی که دوست دارید نصب کنید.

اگر دوربین‌های مجهز به حسگر حرکتی PoE یا کلاسیک دارید، می‌توانید آنها را از طریق کابل‌های CAT5 یا CAT6 (از نوع PoE) یا کابل برق (برای وای فای نوع کلاسیک) تغذیه کنید. پس از اتصال برق دوربین‌های امنیتی مجهز به حسگر حرکتی، عملیات نصب کامل می‌شود!

نحوه استقرار دوربین‌های دارای حسگر حرکتی خارجی  PIR

اگر شما دارای یک دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتی یا سیستمی ‌با حسگر خارجی هستید، باید اطمینان حاصل کنید که منطقه تحت نظر به طور همزمان توسط دوربین شما و حسگر حرکتی PIR پوشش داده شده است.

در اینجا چند پیشنهاد مفید درباره نصب حسگر حرکتی PIR ارائه شده است:

 • بهتر است حسگر حرکتی PIR خود را دور از تداخل بی سیم نصب کنید یا در غیر این صورت، سیگنال وای فای ممکن است بین حسگر PIR و دوربین NVR یا DVR شما تأثیر بگذارد.
 • حسگر PIR خود را از خروجی‌هایی مانند دریچه‌های تهویه هوا، خروجی‌های رطوبت گیر و غیره دور نگه دارید و یا در غیر این صورت ممکن است منجر به هشدارهای نادرست شود.
 • نصب حسگر حرکتی PIR رو به روی آینه توصیه نمی‌شود. آینه ممکن است حسگر حرکتی PIR شما را ناکارآمد کند.
 • توصیه نمی‌شود حسگر PIR خود را در برابر آفتاب یا چراغ روشن نصب کنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد هشدارهای نادرست شود.

سخن پایانی

در این مطلب سایت دوردیدتک نگاهی به ویژگی‌های یکی از بهترین نوع دوربین‌ها انداختیم. نکات و توصیه‌های ذکرشده در مورد دوربین امنیتی مجهز به حسگر حرکتی را جدی بگیرید تا بتوانید از ویژگی‌های این دوربین‌ها بهره ببرید.