دوربین برای خودرو
دوربین برای خودرو | آشنایی با مزایای منحصربفرد دوربین ثبت وقایع ماشین

دوربین برای خودرو

احتمالا با شنیدن نام دوربین به یاد دوربین‌های عکاسی یا مداربسته بیفتید. اما، امروزه با پیشرفت علم دیجیتال بسیاری از دوربین‌ها دچار تغییر و تحول شده و کاربرد آن‌ها فراتر از قبل شده است. یکی از این دوربین‌ها که مزیت‌های بی‌نظیری دارد، دوربین برای خودرو است که به صورت نامحسوس درون ماشین نصب می‌شود. دوربین‌های ثبت وقایع ماشین ابتدا در کشور آمریکا و برای ماشین‌های پلیس طراحی شد. این دوربین‌ها تمام فعالیت‌های روزانه پلیس‌ها را زیر نظر داشت و تمام وقایعی که پلیس‌های گشت در سطح شهر انجام می‌دادند، ضبط می‌کرد.

دوربین برای خودرواما، بعد از آنکه بسیاری از خودروهای معمولی به سرقت رفتند و دچار سانحه شدند، تولیدکنندگان خودور تصمیم گرفتند از دوربین‌های ثبت وقایع ماشین استفاده کرده و اقدام به دریافت مجوز نصب از نهادهای ذیربط ایالات متحده کنند. پس از اینکه این دوربین‌ها مورد تایید قرار گرفتند در سراسر جهان صادر و اغلب تولیدکنندگان خودرو از آن به عنوان یک ابزار کلیدی برای افزایش امنیت خودروهای خود استفاده کردند. در ادامه به چند مورد از مزیت‌های این دوربین‌ها اشاره می‌کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

آشنایی با عملکرد دوربین برای خودرو

دوربین‌های ثبت وقایع خودرو در بسیاری از ماشین‌های لوکس و خارجی نصب می‌شوند. این دوربین‌ها معمولا در آینه جلو ماشین و شیشه عقب به صورت نامحسوس نصب می‌شوند. دلیل اینکه این دوربین‌ها به صورت پنهان نصب می‌شوند این است که سارق‌ها با دیدن دوربین‌ها، آن‌ها را از بین نبرند؛ چراکه برخی از این دوربین‌ها مجهز به مکان‌یاب بوده و هنگامی که به سرقت می‌روند، می‌توان به کمک این مکان‌یاب‌ها محل آن را ردیابی کرد.

اما، خودروهای ایرانی هنوز از به این دوربین‌ها مجهز نشده‌اند و حتی سازندگان تصمیم به طراحی محلی برای نصب آن نگرفته‌اند. از این رو، امکان نصب نامحسوس این دوربین‌ها در داخل خودروهای ایرانی فراهم نیست. با این وجود، شرکت دوردیدتک با عرضه دوربین‌های استاندارد برای خودروهای ایرانی، موفق شده است رضایت رانندگان را جلب کند و با طراحی دوربین‌های خاص امکان نصب آن در خودروهایی نظیر پراید و سمند را فراهم کند. این دوربین‌ها دارای اندازه‌های مختلف بوده و توصیه می‌شود آن‌ها را به گونه‌ای در داخل ماشین نصب کنید که امکان مشاهده آن برای سارقان و غریبه‌ها میسر نباشد.

خرید دوربین برای خودرو چه مزایای دارد؟

پس از آنکه اغلب برندهای خودروسازی جهان اقدام به نصب دوربین‌های ثبت وقایع خودور گرفتند، مردم کم‌کم با اهمیت این دوربین‌ها آشنا شده و حتی تصمیم به نصب این دوربین‌ها در منازل خود نیز گرفتند. این دوربین‌ها علاوه‌بر اینکه امنیت خودروها را افزایش می‌دهند، مدرکی محکم برای اثبات خیلی از اتفاقاتی است که هنگام رانندگی رخ می‌دهد. با ما همراه باشید تا از چند مزیت منحصربفرد این دوربین‌ها آگاه شوید.

افزایش امنیت خودرو

مهمترین مزیتی که این دوربین‌ها دارند این است که امنیت خودروی شما را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا می‌برند. به گونه‌ای که می‌توان با خیال راحت ماشین خود را در هر مکانی پارک و برای مدت‌ها آن را ترک کنیم. معمولا، دغدغه بسیاری از رانندگان پیدا کردن یک جای پارک امن بوده و برای اینکار مدت‌ها دنبال پارکینگ می‌گردند. البته، دو مسئله در این امر اهمیت پیدا می‌کند. یک اینکه این دوربین‌ها به صورت محسوس نصب شوند یا نامحسوس؟ دوم آنکه قابلیت آنلاین داشته باشند و مجهز به مکان‌یاب باشند. پاسخ به سوال دوم که خیلی ساده است و باید به هر دوی آن‌ها مجهز باشند تا از راه دور بتوان خودروی خود را رصد کرد.

اما، سوال اول مهمترین مسئله هنگام خرید دوربین برای خودرو نزد رانندگان می‌باشد. بهتر است، دوربین‌ها همیشه به صورت پنهان نصب شوند و یا آن‌ها را با وسیله‌ای پوشاند. اما، برای اینکه به سارقان هشدار دهیم که خودرو مجهز به دوربین است، کافیست بر روی شیشه خودرو این مسئله را بنویسیم. مانند اکثر مکان‌هایی که با نصب پلاکارد این مسئله را به اطلاع عموم می‌رسانند. اینگونه سارقان دیگر هوس دزدی به سرشان نخواهد زد.

مدرکی مهم برای اثبات رخدادها

یکی دیگر از مزایایی که دوربین‌های ثبت وقایع خودرو دارند این است که همیشه مدرکی خوبی برای اثبات رویدادهای مختلف هنگام رانندگی است. به طور مثال، بسیاری از رانندگان هنگام تصادف با اینکه مقصر نیستند، نمی‌توانند این مسئله را ثابت کنند. از  این رو، متحمل جریمه‌های زیادی می‌شوند. همچنین، شرکت‌های بیمه حتی اگر تمام شواهد به نفع شما باشد، به دنبال راهکارهایی هستند که از زیر بار مسئولیت خود فرار کنند. این دوربین‌ها مدرکی محکمی است تا حرف‌های خود را به آن‌ها ثابت کنید.

با یک تیر دو نشان بزنید

برخی از رانندگان با خرید دوربین برای خودرو خود با یک تیر دو نشان می‌زنند؛ به گونه‌ای که از این دوربین‌ها هم برای افزایش امنیت خوروی خود سود می‌برند و هم از آن به عنوان دوربین مداربسته برای رصد کردن خانه و یا محل کار خود بهره می‌برند. این دوربین‌ها دارای حافظه داخلی بوده و امکان افزودن حافظه (فلش مموری) اضافه را نیز دارند. این کار هوشمندانه باعث می‌شود تا افراد بجای آنکه چندین دوربین برای منزل یا محل کار خود خریداری کنند، با نصب یک دوربین درون ماشین خود در صرف هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند. البته، گفتنی است که این دوربین‌ها باید در بهترین فضای ماشین نصب شوند تا به خوبی تمام رویدادها را ضبط کنند.

از بین بردن نگرانی‌ها

با خرید دوربین‌های ثبت وقایع خودور دیگر به نگرانی‌های خود بابت امنیت ماشین خود پایان دهید و با خیال راحت به کار خود بپردازید. خیلی از افراد از ترس اینکه خودروی آن‌ها به سرقت نرود، چندین بار محل کار خود را ترک کرده و سری به ماشین خود می‌زنند. با خرید دوربین خودور از محل کار یا خانه خود به صورت شبانه‌روزی می‌توانید از راه دور ماشین خود را کنترل کنید.

سخن پایانی

در این مطلب از وبسایت دوردیدتک به مزایای خرید دوربین برای خودرو اشاره کردیم و چند نکته مهم در خصوص عملکرد این دوربین‌ها در اختیار شما گذاشتیم. دوربین‌های ثبت وقایع خودرو به خوبی می‌توانند تمام رویدادها را ضبط و مدرکی محکم برای اثبات تمام وقایعی که به ضرر شما رخ می‌دهند، باشد. از این رو، توصیه می‌شود با خرید این دوربین‌ها امنیت خودورهای خود را به طور قابل ملاحظه‌ای بالا ببرید.