دوربین تصادفات خودرو چیست
دوربین تصادفات خودرو | خصوصیات و کاربردهای منحصر به فرد این دوربین

دوربین تصادفات خودرو

امروزه یکی از راه‌های محافظت از خودروی شخصی، نصب دوربین تصادفات خودرو است. این دوربین‌ها دارای کاربردهای منحصر به فرد و جالبی هستند. مهم‌ترین کاری که این دوربین‌ها انجام می‌دهند، فیلمبرداری از عقب، جلو و داخل ماشین است. در واقع با استفاده از دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ می‌توانید کلیه وقایعی که در ماشین اتفاق می‌افتد را ضبط کنید. جالب است بدانید که برخی از این دوربین‌ها قابلیت پخش آنلاین بر روی تلفن همراه را هم دارند که در این صورت شما می‌توانید از سلامت خودرو و اطراف آن اطلاعات بدست بیاورید. در این مطلب از وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم شما را با کاربردهای مختلف دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

کاربرد دوربین تصادفات خودرو

امروزه با زیاد شدن تصادفات خودرو در کشور، نیاز به دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ بیشتر از گذشته حس می‌شود. در صورت وجود یکی از این دوربین‌ها در ماشین، شما می‌توانید در مواقعی که مقصر تصادف نیستید، با رجوع به این دوربین‌ها، بی‌گناهی خود را ثابت کنید. البته دوربین تصادفات خودرو، کاربردهای بسیار جالب دیگری هم دارد، مثلا می‌توانید مواقعی که در ماشین حضور ندارید، با استفاده از سیستم پخش آنلاین دوربین تصادفات خودرو، از اتفاقاتی که ممکن است به خودروی شما  آسیب بزند جلوگیری کند.

یکی دیگر کاربردهای ویژه این دوربین‌ها، زمانی است که افرادی قصد دارند با زورگیری ماشین شما را به سرقت ببرند. در این صورت می‌توانید با بردن فیلم‌های ضبط شده به کلانتری، دزد ماشین را بشناسید. اگر ماشین شما به سرقت برود نیز می‌توانید با مراجعه به فیلم‌های ضبط شده، دزد ماشین خود را شناسایی کنید.

یکی دیگر از بهترین قابلیت‌های دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ سنسور آن می‌باشد. این سنسور باعث می‌شود که دوربین، زمانی که یک لرزش را احساس کند، به طور خودکار شروع به تصویربرداری کند. این لرزش‌ها ممکن است به یک تصادف، چاله و یا دست انداز مربوط شوند.

ثبت خاطرات مسافرت

دوربین تصادفات خودرو به غیر از امکاناتی که در مواقع سرقت و یا تصادف در اختیار شما قرار می‌دهد، یک کاربرد بسیار جالب دارد. فرض کنید که به همراه خانواده خود در یک جاده بسیار زیبا مثل جاده چالوس قرار دارید. مطمئنا رانندگی و دیدن منظره‌های چنین جاده‌هایی بسیار لذت‌بخش است. ثبت اتفاقات سفر درون و بیرون خودرو با استفاده از این دوربین‌ها، خالی از لطف نیست. در واقع شما می‌توانید به سادگی دوربین خودروی خود را روشن کرده و از مناظر زیبای اطراف فیلمبرداری کنید..

دوربین دنده عقب

در بیشتر مدل‌های دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ یک لنز کوچک قرار دارد. از این بخش دوربین می‌توانید به عنوان دوربین دنده عقب بهره ببرید. شما می‌توانید این لنز را بر سپر ماشین شخصی خود متصل کنید. برای برق این دوربین هم می‌توانید از چراغ عقب ماشین کمک بگیرید. در این صورت هر زمانی که شما با دنده عقب حرکت کنید، دوربین تصادفات خودرو به شکل خودکار فعال خواهد شد و تصاویر پشت ماشین را برای شما به نمایش خواهد گذاشت. این دوربین‌ برای مکان‌هایی که پارک خودرو دشوار می‌شود، قابلیت خود را نشان خواهد داد.

خصوصیات دوربین تصادفات خودرو

دوربین تصادفات خودرو چندین مدل مختلف دارد که هر کدام از آن‌ها دارای یک سری خصوصیات می‌باشند. سعی کنید برای اینکه با نتیجه بهتری در خرید این دوربین‌ها رو به رو شوید، باکیفیت‌ترین آن‌ها را تهیه کنید. زمانی که قصد دارید یک دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ مناسب را خریداری کنید باید به نکاتی مثل، باتری، وضوح تصویر، تصویربرداری در شب، حافظه و سایر موارد از این دست توجه داشته باشید. در این قسمت از مطلب تصمیم داریم به بررسی این امکانات بپردازیم.

تصویر برداری در شب

یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی که یک دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ باید از آن برخوردار باشد، تصویربرداری در شب است. در برخی از این دوربین‌ها قابلیت تصویربرداری در شب وجود دارد، اما این تصاویر با کیفیت بسیار پایینی ضبط می‌شوند. البته در بسیاری از مدل‌های دوربین تصادفات خودرو، با توجه به وجود ال ای دی‌ LED مادون قرمز، تصویربرداری در شب با کیفیت بالایی انجام خواهد شد. این ال ای دی‌ها باعث فراهم شدن نور مناسب در فضای تاریک می‌شوند. این ویژگی با نام دید در شب شناخته می‌شود. پس پیش از خرید دوربین تصادفات خودرو، از وجود این قابلیت اطمینان حاصل کنید.

باتری قوی

دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ باید از یک باتری خوب و مقوام برخوردار باشد. مهم‌ترین ویژگی‌ یک باتری خوب، کار مداوم است. در واقع باتری باید چندین ساعت دوربین خودرو را نوشن نگه داشته و باعث ضبط تصاویر شود. باتری دوربین تصادفات خودرو، قادر نیستند که دوربین را یک روز کامل روشن نگه دارند؛ بنابراین شما می‌توانید این باتری‌ها را با استفاده از برق ماشین، شارژ کنید. در ضمن اکثر مدل‌های دوربین تصادفات خودرو، امکان متصل شدن به شارژر فندکی ماشین را هم دارند.

دوربین تصادفات خودرو

حافظه

دوربین خودرو باید حافظه خوبی هم داشته باشد. این مورد بسیار مهم است، زیرا اگر دوربین تصادفات خودرو حافظه کافی نداشته باشد، ممکن است که بدون اطلاع شما بسیاری از تصاویر را ضبط نکند. بنابراین در هنگام خرید این دوربین‌ها، از میزان حافظه آن هم اطلاعات لازم را بدست بیاورید. پیشنهاد می‌کنیم که دوربین تصادفات خودرو ۶۴ یا ۱۲۸ گیگابایت را خریداری کنید. در این صورت شما می‌توانید تمامی وقایع خودروی خود را ضبط کنید.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردید تک با دوربین‌ تصادفات‌ خودرو‌ آشنا شدیم. همانطور که در ابتدای این مطلب هم عنوان کردیم، این دوربین‌ها از خصوصیات و کاربردهای بسیار زیادی برخوردار هستند. دوربین تصادفات خودرو، به نوعی نگهبان ماشین شما است و در مواقع ضروری به شما کمک خواهد کرد. امروزه با بالا رفتن آمار تصادفات و سرقت‌ها، وجود یکی از این دوربین‌ها در خودرو الزامی است. دوربین‌های گوناگونی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید، اما پیشنهاد ما این است که دوربین خود را به صورت اینترنتی از سایت دوردید تک تهیه کنید.