دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین
دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین

آشنایی با دوربین ثبت وقایع خودرو

دوربین ثبت وقایع خودرو یکی از بهترین ایده‌های سازندگان دوربین‌های مداربسته بوده و این روزها کاربرد بسیاری دارند. از وقتی که دوربین‌های مداربسته وارد بازار شدند، امنیت مکان‌های عمومی، پارکینگ‌ها، بانک‌ها و بسیاری از جاهای دیگر به طورقابل ملاحظه‌ای بالا رفته است. اگر به دنبال خرید یکی از این دوربین‌های منحصربفرد هستید بهتر است آن را از یک فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو سفارش دهید. بسیاری از این فروشگاه‌ها دارای دوربین‌های متعددی هستند که از کیفیت‌های مختلفی برخوردار هستند. اگر هنوز برای خرید دوربین ثبت وقایع ماشین اقدام نکرده‌اید و نسبت به کارکرد آن تردید دارید، در این مطلب چند ویژگی بی‌نظیر آن را در اختیار شما می‌گذاریم تا هر چه زودتر آن را تهیه کنید.

دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین
دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین

امکانات دوربین های ثبت وقایع خودرو

یک فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو باید تمام خطراتی که یک ماشین را تهدید می‌کند را در نظر گرفته و مطابق با استانداردهای خودروهای ایرانی، بهترین دوربین را ارائه دهد. متاسفانه خودروهای ایرانی فاقد جای مخصوص برای نصب دوربین‌های داخل ماشین هستند. از این رو باید به دنبال یک دوربین مناسب بود تا به راحتی در خودرو نصب شود. بهتر است برای اینکه دوربین داخل خودرو به صورت نامحسوس باشد، آن را به گونه‌ای نصب کنید که کسی از وجود آن مطلع نشود. برخی از صاحبان خودرو به این نکته توجه نکرده و سارقان با شکستن شیشه، دوربین‌ها را از کار انداخته و ماشین را به سرقت برده‌اند. البته اگر دوربین شما دارای قابلیت ذخیره آنلاین باشد، تمامی وقایع را در تبلت یا موبایل شما ذخیره می‌کند.

انواع دوربین ثبت وقایع خودرو با مزایای مختلف

دوربین ثبت وقایع خودرو دارای مزایای بی‌نظیری است که هرکدام می‌تواند کمک بزرگی به رانندگان و حتی دیگران باشد. برای اطلاع از این ویژگی‌ها ادامه مطلب را از دست ندهید.

مدرکی برای تصادف

یکی از ویژگی‌هایی که باعث افزایش فروش دوربین‌های داخل ماشین شده، این است که هنگام تصادف تمام وقایع را ضبط می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو آن را خریداری کرده و از این مزیت منحصربفرد بهره‌مند شوید. بسیاری از رانندگان هنگام تصادف علی‌رغم اینکه مقصر نیستند، توسط مراجع قضایی جریمه شده و مدرکی برای اثبات بی‌گناهی خود ندارند. برای مثال بسیاری از افراد سودجو با پرتاب کردن خود به سمت ماشین شما، قصد اخاذی داشته و به گونه‌ای عمل می‌کنند که شما آن‌ها را زیر بگیرید. دوربین ثبت وقایع با ضبط کردن تمام رویدادها، مدرکی محکم برای اثبات بی‌گناهی است.

دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین
دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین

حفاظت از خودرو هنگام پارک

تقریبا برای همه پیش آمده است که خودروی خود را در جایی پارک کرده و برای مدتی آن را ترک می‌کنند. اگر در این هنگام شخصی به ماشین ضربه زده و فرار کند، شما با داشتن مدرکی قوی می‌توانید از او شکایت کرده و به راحتی خسارت خود را دریافت کنید.

دارای موقعیت‌یاب GPS

با خرید یک دوربین مداربسته پیشرفته از فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو می‌توانید از موقعیت ماشین خود مطلع شوید. این دوربین‌ها دارای قابلیت بازیابی موقعیت مکانی خودرو به صورت آفلاین و آنلاین در نقشه بوده و حتی سرعت ماشین و اینکه از چه مسیرهایی عبور کرده را نیز به شما نشان می‌دهند. این دوربین‌ها اگر به صورت آنلاین فعال باشند از طریق نقشه گوگل، موقعیت خودرو را گزارش می‌دهند.

محافظت از منزل و پارکینگ

از آنجاییکه این دوربین‌ها مانند دوربین‌های مداربسته در داخل ماشین نصب می‌شوند، در کنار اینکه از ماشین شما مراقبت کرده، فضای اطراف منزل و پارکینگ را به خوبی رصد می‌کنند. استفاده از دوربین داخل ماشین می‌تواند یک ترفند هوشمندانه باشد تا سارقان از وجود دوربین مداربسته مطلع نشده و هویت خود را مخفی نکنند. این روش شما را در یافتن سارق و تحویل دادن آن به مراجع قضایی کمک خواهد کرد.

دوربین فیلم برداری ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین
دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین

گزارش راننده‌های متخلف

شما می‌توانید با خرید این دوربین‌ها از فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو ، رانندگانی را که مرتکب تخلف‌های فراوان می‌شوند، به مراجع قضایی اطلاع دهید. بسیاری از ماشین‌ها با رانندگی خود منجر به بروز حوادث ناگوار شده و اقدام به فرار می‌کنند. این دوربین‌ها به دلیل کیفیت بالای خود می‌توانند مشخصات و پلاک ماشین فرد خاطی را ضبط کنند. بسیاری از خودروها توانسته‌اند از طریق دوربین‌ها داخل ماشین، وقایع مختلفی را ضبط کرده و به افراد مختلف کمک کنند.

مدرکی مناسب برای اثبات در بیمه

همانطور که در بالا گفتیم، ممکن است افرادی با خودروی شما برخورد کرده و اقدام به فرار کنند. شرکت‌های بیمه به دلیل قوانین سفت و سختی که دارند، تنها با ارائه مدرک و شواهد محکم اقدام به پرداخت خسارت می‌کنند. حال تصور کنید که فردی به ماشین شما ضربه زده و فرار کرده است. شما نیز هیچ مدرکی برای اثبات این موضوع ندارید. دوربین‌های داخل خودرو با ثبت چنین وقایعی، مدرکی مناسب برای اثبات هستند.

ویژگی های دوربین ثبت وقایع خودرو

یک فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو باید به چند فاکتور مهم توجه کند تا باعث رضایت مشتریان شود. یکی از این فاکتورهای مهم توجه به شرایط و استاندارد خودروهای ایرانی است. این فروشگاه‌ها باید دوربین‌هایی را به فروش برسانند که به راحتی در خودروهای ایرانی نصب شوند. تقریبا تمام خودروهای خارجی به صورت خودکار به دوربین‌های ثبت وقایع مجهز بوده و مشکلی از این بابت ندارند. البته اخیرا خودروهای جدید ایرانی فضایی برای نصب این دوربین‌ها در نظر گرفته‌اند که کمی کار را راحت کرده است. همچنین فروشگاه‌ها باید دوربین‌های باکیفیت و در عین حال ارزان را به مشتریان ارائه دهند. متاسفانه برخی از سایت‌های فروش با دریافت هزینه‌های نامعقول سعی دارند از فرصت سوء استفاده کنند.

دوربین ثبت وقایع خودرو | دوربین ثبت وقایع ماشین | خرید دوربین ثبت وقایع خودرو ماشین

سخن پایانی

ما در این مطلب به مزایای دوربین‌های ثبت وقایع خودرو اشاره کردیم و گفتیم که فروشگاه اینترنتی دوربین خودرو باید چه خدماتی را ارائه دهد. دوربین‌های داخل ماشین به دلیل قابلیت ثبت تمامی وقایع، بهترین مدرک برای اثبات بی‌گناهی و یافتن سارقان هستند. از زمانی که این دوربین‌ها وارد بازار ایران شده‌اند، بسیاری از افراد با خرید آن امنیت ماشین خود را بالا برده و همچنین کار را برای مراجع قضایی در یافتن مجرمان و سارقان آسان کرده‌اند. دوربین‌های داخل ماشین در تمامی خودروها قابل نصب بوده و شما می‌توانید آن را فروشگاه‌های اینترنتی نظیر سایت دوردیدتک خریداری کنید.