دوربین حفاظتی خودرو
دوربین حفاظتی خودرو و مزایای استفاده از این نوع دوربین‌ها

دوربین حفاظتی خودرو

دوربین حفاظتی خودرو یکی از دوربین‌هایی است که امروزه بین قشر وسیعی از رانندگان استفاده می‌شود. همانطور که از نام آن پیدا است، این دوربین قرار است که از خودروی شما در شرایط مختلفی فیلم برداری کند تا شما بتوانید بعد از جزئیات اتفاق افتاده در مورد خودروی خود باخبر شوید. این دوربین‌ها ویژگی‌های بسیار متنوعی دارند و به همین دلیل می‌توانند به راحتی در هر شرایطی از خودروی شما فیلمبرداری کنند. اگر قصد دارید که با این دوربین‌ها آشنا شوید و ببینید که این دوربین‌ها چطور می‌توانند از خودروی شما محافظت کنند، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دوربین حفاظتی خودرودوربین حفاظتی خودرو و اهمیت استفاده از آن

اگر یک راننده دیگر با وسیله شما تصادف کند، می‌توانید از دوربین حفاظتی خودرو استفاده کنید تا از او فیلم بگیرید. این دوربین‌ها در حفظ امنیت خودروی شما در شب و روز تاثیر دارند و با ویژگی‌های خاص خود می‌توانند امکاناتی حتی بیشتر از حفاظت از خودرو در اختیار شما قرار بدهند. دوربین‌های پیشرفته می‌توانند حتی در هنگام خاموش بودن اتومبیل (که توسط سنسورهای حرکتی دوربین شناسایی می‌شود) فیلم ضبط کنند یا از سنسورهای GPS استفاده کنند که زمان، سرعت و مکان را پوشش دهند و آن را به فیلم شما اضافه کنند. برخی از آن‌ها فیلم دو طرفه از جاده پیش رو و راننده و مسافران داخل اتومبیل را ارائه می‌دهند. در ادامه مروری بر کاربردهای این دوربین‌ها خواهیم داشت.

فیلمبرداری از تصادفات

رانندگان غالباً توضیحات کاملاً متفاوتی از تصادف دارند. با استفاده از فیلم دوربین حفاظتی خودرو و اثبات اینکه شما راننده مسئولیت تصادف اتومبیل نبودید، می‌‎توانید از گرفتن بیمه مطمئن شوید و میلیون‌ها تومان خسارت از دوش شما برداشته شود. فیلمبرداری این دوربین‌ها می‌تواند ادعای شما را تسریع کند، زیرا مانع از بحث و گفتگوهای طولانی با شرکت‌های بیمه، پلیس، راننده متخلف و غیره در مورد مسئول تصادف خواهد شد.

جریمه در زمان پارک

گاهی اوقات وقتی که ماشین شما پارک شده است، پلیس یا مسئول پارکینگ بدون توجه به زمان و مکان شما، به اشتباه جریمه یا هزینه پارک برای شما می‌نویسند. شما با استفاده از فیلم‌های این اتومبیل می‌توانید به مسئول مربوط مراجعه کنید و از پرداخت هزینه جلوگیری کنید.

کاربردهای دوربین حفاظتی خودرومراقبت از خودرو از راه دور

اکثر دوربین‌های حفاظتی خودرو دارای گزینه‌ای هستند که به شما امکان می‌دهد آن را در حالت آماده به کار روشن کنید و این دوربین در صورتی که در اطراف خود هر گونه حرکتی را مشاهده کند، سریعا فیلمبرداری می‌کند. بنابراین، اگر شخصی به اتومبیل شما وارد شود یا به اتومبیل پارک شده شما برخورد کند، می‌توانید فیلم دوربین را بررسی کنید و فرد را مسئول پیدا کنید.

اگر نمی‌توانید شخص را به تنهایی پیدا کنید، می‌توانید فیلم را به مراجع قضایی یا پلیس تحویل دهید تا اثبات کند که چگونه این خسارت به ماشین شما وارد شده است.

نظارت بر رانندگی جوانان

از آن جایی که بسیاری از فرزندان شما ممکن است از اتومبیل شما استفاده کنند، ممکن است که تخلفاتی را نیز انجام بدهند. شما می‌توانید با استفاده از دوربین حفاظتی خودرو بر رانندگی این افراد نظارت کنید و در صورت انجام هر گونه تخلف یا رانندگی خطرناک، به آن‌ها تذکر بدهید.

افزایش کیفیت رانندگی

یک دوربین حفاظتی خودرو می‌تواند به شما کمک کند تا رانندگی بهتر داشته باشید. شما می‌توانید آن‌ها را حین رانندگی روشن کنید تا از نحوه رانندگی خود فیلمبرداری کنید. سپس این فیلم را مجددا ببینید تا بفهمید که رانندگی شما چه نقصی دارد و چگونه می‌توانید رانندگی خود را بهتر کنید.

افزایش دید

یکی از بهترین ویژگی‌های یک دوربین حفاظتی خودرو این است که به راحتی می‌تواند دید شما حین رانندگی را افزایش بدهد. از آن جایی که این دوربین‌ها را می‌توانید در هر جای خودرو نصب کنید، با روشن کردن دوربین و فیلمبرداری از نقاط کور دید خود، می‌توانید تصاویر مربوط به آن را در نمایشگر به راحتی ببینید و از هر گونه برخورد با اشیا، اتومبیل‌ها، انسان‌ها و دیگران به راحتی جلوگیری کنید.

فیلمبرداری از اتفاقات ناگهانی

بسیاری از اوقات ممکن است حین رانندگی حیوانی جلوی ماشین شما بپرد یا در هوای غیرآفتابی، یک شی با ماشین شما برخورد کند و به آن آسیب بزند. شما با استفاده از فیلم این دوربین می‌توانید ادعای خود مبنی بر برخورد این شی را ضبط کنید و به راحتی از شرکت‌های بیمه هزینه تعمیر را بگیرید.

دوربین حفاظتی خودروسخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک نگاهی به دوربین حفاظتی خودرو انداختیم و دیدیم که این دوربین‌ها می‌توانند چه قابلیت‌هایی داشته باشند. بدون شک، خرید یک دوربین خودرو اگر چه می‌تواند برای شما هزینه داشته ولی از بسیاری از خطرات جلوگیری خواهد کرد و دوربین شما از سرقت، تصادف، ضربه و غیره در امان خواهد بود و یا از طریق فیلم‌های آن‌ها می‌توانید با آسیب زنندگان به خودروی خود برخورد قانونی کنید. اگر مایل به خرید این دوربین‌ها هستید، می‌توانید به بخش فروشگاهی دوردیدتک مراجعه کنید تا طیف وسیعی از این دوربین‌های خودرو را مشاهده کرده و فقط با چند کلیک آن‌‎ها را خریداری کنید.