دوربین حوادث خودرو
دوربین حوادث خودرو

دوربین حوادث خودرو چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شاید یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که رانندگان به آن برمی‌خورند، تصادف باشد. در بسیاری از تصادفات، مقصر اصلی مشخص نیست و باید با توجه به شرایط خاص تصادف، مقصر اصلی تصادفات را مشخص کرد. با این حال، راه‌های بسیار راحت‌تری نیز برای تعیین تشخیص این مقصر در حوادث و تصادفات وجود دارد. یکی از راه‌حل‌های بسیار مفید، دوربین حوادث خودرو است.

دوربین فیلمبرداری خودرو وای فو | دوردید تک

این دوربین یکی از مهم‌ترین تجهیزات خودرو است که می‌تواند به حفظ امنیت خودرو کمک کند. ما در این مطلب قصد داریم که نگاهی به این دوربین‌ها بیاندازیم. اگر شما نیز یکی از صاحبان خودرو هستید که قصد دارید خودروی خود را از حوادث متعدد حفظ کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا نکات جالبی را برای شما بازگو کنیم.

دوربین حوادث خودرو چیست؟

دوربین حوادث خودرو دوربینی است که روی بخش‌های مختلف خودرو نصب می‌شود و وقایع مختلف را ثبت می‌کند. به عنوان مثال شما می‌توانید این دوربین را در کنار آینه جلو نصب کنید یا آن را پشت آینه عقبی خودرو بگذارید. این دوربین وقتی که حادثه‌ای رخ بدهد، شروع به فیلمبرداری می‌کند. فیلم‌های این دوربین‌ها را می‌توانید در آینده مورد استفاده قرار بدهید.

دوربین‌های داخل خودرو علاوه بر اینکه امنیت خودروی شما را افزایش می‌دهند دارای چند ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز هستند که باعث افزایش فروش دوربین داخل خودرو در کشور می‌شود. بسیاری از افراد هنگام تصادف با اینکه مقصر نیستند، اما نمی‌توانند این مسئله را ثابت کنند. شخصی که مقصر است معمولا سعی می‌کند که خود را بیگناه نشان دهد. بسیاری از افراد توانسته‌اند به کمک این دوربین‌ها از خود در برابر افسران راهنمایی و رانندگی دفاع کنند. کافی است که فیلم دوربین حوادث خودرو را به مقامات مربوطه ارائه کنید.

محل نصب دوربین خودرو | دوردید تک

ویژگی‌های دوربین ثبت حوادث خودرو

این دوربین‌ها، فقط دوربین‌هایی عادی نیستند. تجهیزاتی که در این دوربین‌ها به کار رفته، بسیار پیشرفته هستند. به همین دلیل این دوربین‌ها، دوربین‌هایی چندکاره هستند و کاربردهای فراوانی دارند. این دوربین‌ها، به تکنولوژی‌هایی مانند بلوتوث مجهز هستند که باعث می‌شود با تلفن همراه خود به این دستگاه متصل شوید. شما می‌توانید با استفاده از بلوتوث، فیلم‌های این دوربین‌ها را مشاهده کنید.

این دوربین‌ها علاوه بر استفاده از تکنولوژی بلوتوث، به تکنولوژی‌های دیگری نیز مجهز هستند که باعث می‌شود گزینه جذابی برای حفاظت از خودروی شما باشند. به عنوان مثال اکثر این دوربین‌ها مجهز به وای فای هستند. این تکنولوژی باعث می‌شود که دسترسی شما به گوشی حتی از طریق بلوتوث نیز آسان‌تر شود (چرا که طیق آنتن‌دهی وای فای بیشتر است). شما می‌توانید از راه دورتری اقدام به اتصال به این دوربین کنید. همچنین اتصال این دوربین به وای فای می‌تواند دسترسی این دوربین به اینترنت را فراهم کند. دسترسی به اینترنت باعث می‌شود که دوربین حوادث خودرو، بتوانند به خوبی از اطلاعات موجود در اینترنت استفاده کنند تا خدمت رسانی بهتری داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین شکل این خدمت رسانی استفاده از GPS است. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا بتوانید در سفرهای خود، مسیریابی را به راحتی انجام بدهید. علاوه بر این مسئله، دقت در فیلمبرداری این دوربین‌ها آن چنان بالا است که کیفیت آن‌ها با بهترین دوربین‌های فیلمبرداری موجود در بازار رقابت می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌هایی که در داخل تنظیمات دوربین وجود دارد، کیفیت فیلمبرداری را تعیین کنید. جدای از این مسئله، شما با دوربین فیلمبرداری خودرو توانایی عکس برداری و ضبط صدا را نیز خواهید داشت.

دوربین حوادث خودرو چگونه از اتومبیل شما حفاظت می‌کند؟

از آن جایی که اتومبیل‌ها در معرض خطراتی مانند تصادف، سرقت و یا سایر اعمال شرورانه هستند، داشتن یک ویدیو از ارتکاب جرم می­تواند برای شما بسیار مفید باشد. حضور دوربین در داخل خودرو (آن هم دوربینی که اطلاعات و تصاویر ضبط شده آن را بتوان از طریق بلوتوث در جای دیگری مشاهده کرد) باعث ایجاد حس ترس در سارقان می­شود. بدون شک کسی که بداند یک دوربین در حال فیلمبرداری از او است، به احتمال زیاد اقدام به سرقت یا آسیب زدن به اتومبیل شما نخواهد کرد. به همین دلیل می‌توان گفت که دوربین خودرو یک گزینه مناسب برای حفظ امنیت خودروی شما محسوب می‌شود.

چند نکته قبل از خرید دوربین حوادث خودرو

یکی از مسائل مهمی که باید پیش از خرید این دوربین‌ها مد نظر داشته باشید این است که دوربین را در جای درستی نصب کنید. اگر دوربین شما در جای درستی نصب نشود، تصاویر واضحی نیز نخواهد گرفت و عملا هیچ کمکی به امنیت خودروی شما نمی‌کند.. بهترین مکان برای نصب آن لچکی، آینه جلو و شیشه پشت خودور می‌باشد. اگر خود شما نمی‌توانید این دوربین‌ها را نصب کنید، در داخل بسته آن راهنمای نصب وجود دارد. چنانچه از این راهنمای نصب نیز سر در نیاوردید می‌توانید از فروشنده بخواهید که این دوربین را برای شما نصب کند.

بهتر است دوربین‌های محسوس و کوچکی تهیه کنید تا سارقان به تصور دوربین‌های عکاسی آن را به سرقت نبرند. برخی از دوربین‌های موجود در بازار به شکل دوربین‌های عکاسی بوده و همین امر توجه سارقان را به خود جلب کرده و اقدام به ربودن آن می‌کنند. بنابراین توصیه می‌شود در صورت خرید چنین دوربین‌هایی، آن را به گونه‌ای نصب کنید که جلب توجه نکند.

نکته مهم دیگر برند تولید کننده این دوربین‌ها است. از آن جایی که برندهای مختلفی اقدام به تولید این دوربین‌ها می‌کنند، باید توجه داشته باشید که دوربین برندهای معتبر مانند وایفو را خریداری کنید. این دوربین‌ها در سراسر جهان مورد استفاده هستند.

خرید دوربین حوادث خودرو | دوردید تک

سخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک به بررسی دوربین حوادث خودرو پرداختیم و دیدیم که این دوربین‌ها چه ویژگی‌ای دارند و چرا اینقدر محبوب هستند. سایت دوردیدتک یکی از معتبرترین مراکز فروش دوربین داخل خودرو می‌باشد. بسیاری از مراکز فروش متاسفانه به استانداردهای خودروهای ایرانی توجه نکرده و با عرضه دوربین‌های خارجی که مطابق با استانداردها و شرایط خودروهای اروپایی و آمریکایی تولید شده، کار را برای نصب آن سخت کرده‌اند. اما سایت دوردیدتک با توجه به این مسئله توانسته دوربین‌هایی را عرضه کند که تمام افراد بتوانند از آن برای خودروهای خود استفاده کنند. این مرکز ارائه کننده دوربین‌های وایوفو است که یکی از معروف‌ترین و معتبرترین دوربین‌های حوادث خودرو در سراسر جهان محسوب می‌شود.