دوربین خودرو آینه ای | دوربین آینه ای خودرو | دوربین پشت آینه ای خودرو
دوربین خودرو آینه ای | نگهبانی تمام وقت برای خودروی شما

آشنایی با دوربین خودرو آینه ای و کاربردهای آن

این روزها در کشورمان آمار سرقت از خودرو و همچنین تصادف بسیار بالا رفته است. از این رو باید به فکر چاره‌ای برای حل این مشکل بود. یکی از راه‌هایی که می‌تواند این آمار را با کاهش خوبی همراه کند، استفاده از دوربین خودرو آینه ای است. این دوربین می‌تواند از بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری کند و باعث دستگیری سارقین نیز شود. در صورت نصب یکی از این دوربین‌ها در خودرو، شما از مزایای متعددی برخوردار می‌شوید.

دوربین خودرو آینه ای

دوربین آینه ای خودرو

دوربین آینه ای خودرو به غیر از اینکه از بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری می‌کند، در زمان تصادف نیز به کمک شما خواهد آمد. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم که به طور کامل در رابطه با کاربردها و امکانات دوربین ماشین روی آینه صحبت کنیم.

دوربین آینه ای خودرو قابلیت نصب بر هر ماشینی دارد. افرادی که دارای خودرو هستند می‌توانند با استفاده از این دوربین، در واقع یک نگهبان باهوش را برای خودروی خود استخدام کنند. به دلیل اینکه  این نوع دوربین از کیفیت بسیار بالای تصویربرداری برخوردار است و فیلم‌ها را بالاترین وضوح تصویر در اختیار صاحب خودرو قرار خواهد داد.

شما با استفاده از این دوربین ها، می‌توانید در زمان رانندگی خود از قسمت جلویی اتومبیل فیلمبرداری کنید. در ضمن این قابلیت را دارد که کلیه رخدادهای رانندگی را ضبط و ثبت کند. این دوربین‌ها بعلاوه زمانی که خودروی شما مورد آزار و اذیت دیگران قرار می‌گیرد، تصاویر را به بهترین شکل تحویل شما خواهد داد. شما نیز می‌توانید با ارائه این تصاویر به کلانتری، افراد خاطی را شناسایی کنید.

دوربین پشت آینه ای خودرو، درست مثل یک آینه در مقابل دید شما قرار می‌گیرد. این آینه از یک نمایشگر باکیفیت برخوردار است تا توسط آن شما بتوانید کلیه فیلم‌های ضبط شده و یا در حال ضبط را مشاهده کنید. جالب است بدانید که این مدل از دوربین ها قابلیت فیلمبرداری در هر نقطه‌ای از خودروی شما را دارد. در زمان خرید دوربین خودرو آینه ای یک پک کامل که شامل دوربین، آینه و لوازم مخصوص می‌باشد، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اتصال دوربین روی نمایشگر

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که دوربین آینه ای خودرو را می‌توانید با روشی ساده بر روی سیستم پخش تصویری اتومبیل خود متصل کنید. با انجام این فرآیند شما می‌توانید از تماشای تصاویر و ویدئوها نهایت لذت را ببرید. بعلاوه فیلم‌ها و همچنین شبکه‌های تلویزیونی که قابلیت پخش در سیستم پخش تصویری خودروی شما را دارند هم در نمایشگر این محصول که به شکل یک آینه بر روی وسیله نقلیه شخصی شما نصب می‌شود، قابل مشاهده می‌باشد. مثلا زمانی که شما در انتظار کسی هستید و یا برای استراحت خودرو را متوقف کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از این قابلیت منحصر به فرد خود را سرگرم کنید.

امکانات دوربین خودرو آیینه ای

دوربین خودرو آینه ای دارای امکانات جالب توجهی است. در واقع وجود همین امکانات باعث شده که این دوربین‌‌ها محبوبیت بسیار زیادی را در بین مردم به خود اختصاص دهند. این امکانات و مزایا عبارتند از:

سنسور لرزش

دوربین آینه ای خودرو از سنسور لرزش برخوردار است. این سنسور کمک بسیار زیادی در ضبط فیلم می‌کند. برای مثال زمانی که شما در یک مسیر مشغول رانندگی هستید و دوربین خودروی شما هم در حال ضبط فیلم است، امکان دارد خودروی شما بر اثر رفتن بر روی چاله و یا دست‌انداز بارها دچار لرزش شود. وظیفه سنسور لرزش این است که این لرزش‌ها را در زمان فیلمبرداری حذف کند و تصاویر را بدون هیچ لرزشی با بهترین کیفیت در اختیار صاحب خودرو قرار دهد.

دوربین خودرو آینه ای | دوربین پشت آینه ای خودرو

سنسور ضبط خودکار

سنسور ضبط خودکار در لیست دیگر امکانات دوربین خودرو آینه ای قرار دارد. این سنسور زمانی که خودروی شما دچار لرزش غیرطبیعی می‌شود، شروع به ضبط خودکار می‌کند. مثلا زمانی که شما پشت فرمان خودروی خود قرار دارید، امکان دارد تصادف کنید. مطمئنا پیش از تصادف خودروی شما دچار لرزش شدید خواهد شد. در این زمان سسنور ضبط خودکار این تکان خوردن خودرو را تشخیص خواهد داد و سپس شروع به فیلمبرداری خواهد کرد. توجه داشته باشید که در این صورت فیلم تصادف خودروی شما به طور کامل در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

دید در شب

دید در شب جزو ویژه‎ترین امکاناتی است که دوربین خودرو آینه ای از آن برخوردار است. این قابلیت فواید بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. مثلا اگر خودروی شما در زمان تاریکی هوا به سرقت برود، هیچ نگرانی برای تشخیص چهره سارقین نخواهید داشت. به دلیل اینکه دوربین شما از قابلیت دید در شب برخوردار است و حتی در زمان تاریکی هم با استفاده از LED مادون قرمز با بهترین کیفیت فیلمبرداری می‌کند. در زمان خرید دوربین خودروی آینه ای از وجود قابلیت دید در شب اطمینان حاصل کنید.

قابلیت نصب کارت حافظه

 دوربین‌های‌ پشت آینه ای خودرو به طور معمول از حافظه داخلی خوبی برخودار هستند. یعنی شما می‌توانید با استفاده از این دوربین‌، ساعت‌ها فیلم ضبط کنید و از سلامت خودروی خود اطمینان کسب کنید. اما جالب است بدانید که برخی از مدل‌های این دوربین ها قابلیت نصب کارت حافظه دارند. در صورت وجود چنین قابلیتی شما دیگر هیچ نگرانی از بابت ضبط شدن فیلم‌های دوربین نخواهید داشت. در ضمن شما می‌توانید کارت حافظه دوربین خود را به سادگی در داخل موبایل، تبلت و یا لپ تاپ خود کنید. با توجه به این موضوع بهتر است که دوربین شما از این قابلیت برخوردار باشد.

دوربین آینه ای خودرو | دوربین پشت آینه ای خودرو

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک توضیحات جامعی در رابطه با دوربین خودرو آینه ای بیان شد. بدون تردید استفاده از این دوربین نه تنها خالی از لطف نیست، بلکه فواید بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. با توجه به تمامی این موارد پیشنهاد می‌کنیم که خرید خود را از یک سایت معتبر فروشگاهی انجام دهید. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت دوردیدتک مدل دلخواه دوربین  خودرو آینه ای خود را باکیفیت بالا و قیمت مقرون بصرفه خریداری نمایید.