دوربین خودرو سواری
دوربین خودرو سواری | کاربرد دوربین در خودرو چیست ؟

دوربین خودرو سواری

دوربین خودرو سواری دوربینی است که امروزه در اکثر ماشین‌ها وجود دارد. همانطور که از اسم این دوربین پیداست، می‌تواند از فضای اطراف خودروی شما فیلم برداری کند و شما می‌توانید بعد از پایان فیلم برداری آن‌ها را مشاهده کنید. این دوربین‌ها ویژگی‌های زیادی دارند و در هر جایی از خودروی شما نصب می‌شوند. دوربین خودروی سواری انواع مختلفی دارد و می‌توانند در هر شرایطی از خودروی شما فیلم برداری کند. اگر قصد آشنایی بیشتر با این دوربین خودرو سواری را دارید و می‌خواهید بدانید که کاربرد این دوربین چیست، در ادامه این مقاله از سایت دوردیدتک همراه ما باشید.

دوربین خودرو سواریمکانیزم دوربین خودرو

این دوربین‌ها در هر جایی از خودرو نصب می‌شوند و می‌توانند از فضای اطراف خودرو فیلم برداری کنند. برخی از این دوربین‌ها دارای حافظه داخلی هستند و برخی دیگر نیاز به حافظه جانبی دارند. اگر می‌خواهید که دوربین خود را از خودروی خود جدا نکنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که نوعی از این دوربین را تهیه کنید که هم حافظه جانبی و هم حافظه داخلی را پشتیبانی کند، در این صورت شما دیگر نیازی به جدا سازی دوربین از ماشین را ندارید.

کاربرد دوربین خودرو سواری

با توجه به گران شدن قطعات و افزایش هزینه‌های تعمیرات اگر یک راننده با شما تصادف کند و بعد از تصادف شما نتوانید ثابت کنید که شما مقصر نیستید؛ این دوربین می‌تواند به شما کمک و از وارد شدن زیان مالی و جریمه به شما جلوگیری کند. مزیت این دوربین‌ها این است که در هر جای خودرو نصب می‌شود و می‌تواند صحنه‌ای از هر طرف ماشین را به شما ارائه کند، که این امر باعث شده تا دید کلی شما از اطراف ماشین بیشتر شود. برخی از این دوربین‌ها دارای جی‌پی‌اس GPS هستند که می‌توانند در صورت دزدیده شدن خودرو به شما برای پیدا کردن آن کمک کنند. دوربین خودروی سواری کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت.

کاربرد دوربین خودرو سواریفیلمبرداری از تصادفات

رانندگان غالبا برداشت کاملا متفاوتی از تصادف دارند. با استفاده از فیلم دوربین حفاظتی خودرو و اثبات اینکه شما مقصر تصادف نبودید، می‌‎توانید از گرفتن بیمه خود مطمئن شوید و بسیاری از هزینه‌های جانبی از دوش شما برداشته شود. فیلمبرداری این دوربین‌ها می‌تواند ادعای شما را ثابت کند، زیرا مانع از بحث و گفتگوهای طولانی با شرکت‌های بیمه، پلیس، راننده متخلف و غیره در مورد مقصر تصادف خواهد شد.

جریمه در زمان پارک

گاهی اوقات وقتی که ماشین شما پارک شده است، پلیس یا مسئول پارکینگ بدون توجه به زمان و مکان شما، به اشتباه جریمه یا هزینه پارک می‌نویسند. شما با استفاده از فیلم‌های این اتومبیل می‌توانید به مسئول مربوط مراجعه کنید و از پرداخت هزینه جلوگیری کنید.

نظارت بر رانندگی جوانان

از آن جایی که بسیاری از فرزندان شما ممکن است از اتومبیل شما استفاده کنند، ممکن است که تخلفاتی را نیز انجام بدهند. شما می‌توانید با استفاده از دوربین خودرو سواری بر رانندگی این افراد نظارت کنید و در صورت انجام هر گونه تخلف یا رانندگی خطرناک، به آن‌ها تذکر بدهید. حتی در برخی مواقع ممکن است که اتومبیل را بدونه اجازه با پنهانی بردارند و شما به سادگی می‌توانید که این موضوع را متوجه شوید.

مراقبت از خودرو از راه دور

اکثر دوربین‌های خودروی سواری دارای ویژگی هستند که به شما امکان می‌دهد آن‌ها را در حالت آماده به کار روشن کنید و این دوربین در صورتی که در اطراف خود هر گونه حرکتی را مشاهده کند، سریعا روشن می‌شود و فیلمبرداری می‌کند، این کار با سنسورهای دوربین انجام می‌شود و دوربین شما حتما باید دارای سنسور حرکتی باشد تا از این ویژگی استفاده کنید. بنابراین، اگر شخصی به اتومبیل شما وارد شود یا به اتومبیل شما برخورد کند، می‌توانید فیلم دوربین را بررسی کنید و فرد را مسئول پیدا کنید.

اگر نمی‌توانید شخص را به تنهایی پیدا کنید، می‌توانید فیلم را به مراجع قضایی یا پلیس تحویل دهید تا ثابت کنید که چگونه این خسارت به ماشین شما وارد شده است.

افزایش کیفیت رانندگی

یک دوربین حفاظتی خودرو می‌تواند به شما کمک کند تا رانندگی بهتری داشته باشید. شما می‌توانید آن‌ها را حین رانندگی روشن کنید تا از نحوه رانندگی خود فیلمبرداری کنید. سپس این فیلم را مجددا ببینید تا بفهمید که رانندگی شما چه نقصی دارد و چگونه می‌توانید رانندگی خود را بهتر کنید.

فیلمبرداری از اتفاقات ناگهانی

بسیاری از اوقات ممکن است حین رانندگی حیوانی جلوی ماشین شما بپرد یا در هوای غیرآفتابی، یک شی با ماشین شما برخورد کند و به آن آسیب بزند. شما با استفاده از فیلم این دوربین می‌توانید ادعای خود را مبنی بر برخورد این شی به خودروی شما را با ضبط فیلم، ثابت کنید و به راحتی از شرکت‌های بیمه هزینه تعمیر خودرو را بگیرید.

افزایش دید

یکی از بهترین ویژگی‌های یک دوربین حفاظتی خودرو این است که به راحتی می‌تواند دید شما را حین رانندگی و برای پارک کردن ماشین افزایش بدهد. از آن جایی که این دوربین‌ها را می‌توانید در هر جای خودرو نصب کنید، با روشن کردن دوربین و فیلمبرداری از نقاط کور دید خود، مثل پشت ماشین و یا گوشه می‌توانید تصاویر مربوط به آن را در نمایشگر به راحتی ببینید و از هر گونه برخورد با اتومبیل‌ها، اشیا، انسان‌ها و دیگران به راحتی جلوگیری کنید.

دوربین خودرو سواریسخن پایانی

در این مقاله از سایت دوردیتک همراه شما بودیم و نکاتی را درباره دوربین خودروی سواری و اهمیت داشتن آن را برای شما بازگو کردیم. همچنین به معرفی کاربرد دوربین خودروی سواری پرداختیم و گفتیم که این دوربین برای چه شرایطی مناسب است. اگر قصد خرید دوربین خودروی سواری با بهترین کیفیت را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا سری به سایت دوردیدتک بزنید. این فروشگاه محصولات خود را با بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت به مشتریانش ارائه می‌دهد.