دوربین خودرو پشت آیینه | معرفی خصوصیات منحصر به فرد این دوربین‌ها

مقدمه

دوربین خوردو پشت آیینه یک محصول بسیار پرکاربرد برای افرادی است که بارها از تصادفات متضرر شده‌اند. این دوربین‌ها کیفیت تصویربرداری بسیار بالایی دارد. کاربردهای فراوان دوربین خودرو پشت آیینه سبب شده که افراد متعددی به فکر خرید آن بیافتند. مثلا مواقعی که شما تصادف می‌کنید و راهی برای اثبات عدم تقصیر خود ندارید، این دوربین به شما کمک خواهد کرد. علاوه بر این شما می‌توانید از سایر ویژگی‌های این دوربین هم برخوردار شوید. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم در مورد این دوربین‌ها و کاربردهایی که در آن‌ها وجود دارند، صحبت کنیم. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

دوربین خودرو پشت آیینهدوربین خودرو پشت آیینه

دوربین خودرو پشت آیینه در واقع مثل یک آیینه در مقابل دید شما نصب خواهد شد. جالب است بدانید که این دوربین‌ها از یک نمایشگر برخوردار هستند که شما می‌توانید به وسیله آن، ویدئوهای ضبط شده یا ویدئوهایی که در حال ضبط هستند را ببینید. البته این دوربین‌ها را می‌توان در هر قسمت از ماشین قرار داد، زیرا در هر نقطه‌ای قابلیت تصویربرداری دارند. دوربین پشت آیینه دارای لوازم مخصوص، پک کامل آیینه، دوربین و لوازم جانبی است.

قابلیت‌های بسیار زیادی در این دوربین‌ها وجود دارد. برای مثال زمانی که خودروی شخصی شما در یک محل پارک شده است. در این زمان فردی برای آزار و اذیت به سمت خودروی شما می‌آید و اقداماتی را جهت آسیب رساندن به ماشین شما انجام می‌دهد. در صورت بروز چنین اتفاقی شما می‌توانید به سادگی فیلم دوربین خودرو پشت آیینه را ببینید و فرد خاطی را بشناسید.

به علاوه در مواقعی که تصادف می‌کنید و پلیس به اشتباه شما را به عنوان مقصر معرفی می‌کند، می‌توانید با نمایش فیلم ضبط شده، به افسر راهنمایی و رانندگی ثابت کنید که مقصر تصادف نیستید. ممکن است چند نفر برای زورگیری و اخاذی جلوی خودروی شخصی شما را بگیرند، در این صورت شما می‌توانید از فیلم ضبط شده توسط دوربین پشت آیینه به عنوان مدرک استفاده کرده و از آن افراد شکایت کنید. زمانی که شما خودروی خود را در محلی پارک می‌کنید، دوربین خودروی پشت آیینه نقش نگهبان را ایفا می‌کند.

نمایشگر در دوربین خودرو پشت آیینه

شاید برای شما جالب باشد اگر بدانید که دوربین خودروی پشت آیینه شما قابلیت اتصال به سیستم‌های پخش تصویری خودرو را هم دارند. در واقع شما می‌توانید در زمان مسافرت و گشت و گذار، از دیدن ویدئو و تصاویر موردعلاقه خود نهایت لذت را ببرید. در ضمن فیلم‌ها و همچنین کانال‌های مختلف تلویزیونی که از سیستم پخش خودروی شما پخش می‌شوند، قابلیت پخش در نمایشگر دوربین خودروی پشت آیینه را دارند. این قابلیت برای مواقعی است که شما در خودروی خود منتظر آمدن کسی هستید؛ در این زمان می‌توانید با به نمایش گذاشتن ویدئوها و تصاویر مختلف وقت خود را پر کنید.

روش‌های ذخیره‌سازی

دوربین‌های خودروی پشت آیینه دو راه مختلف را برای ذخیره‌سازی طراحی کرده‌اند.

  1. مموری: این قابلیت در دوربین خودرو پشت آیینه وجود دارد که فیلم‌های ضبط شده را در حافظه مموری کارت ذخیره کند. برای این کار کافیست شما با تنظیم دوربین خود بر روی ذخیره در مموری و همچنین قرار دادن یک مموری در دوربین خود، ویدئوهای ضبط شده را در آن داشته باشید.
  2. موبایل: قابلیتی که در این دوربین‌ها وجود داشته و کمتر دوربینی از آن برخوردار است. ذخیره‌سازی ویدئو و تصاویر ثبت شده در تلفن همراه می‌باشد. برای این کار شما باید تلفن همراه خود را با استفاده از وای فای به این دوربین‌ها وصل کنید. در این زمان امواج وای فای وظیفه ذخیره‌سازی ویدئوها بر گوشی شما را برعهده خواهند گرفت.

دوربین خودرو پشت آیینه وای فونکته: دوربین خودرو پشت آیینه برای سیستم عامل آی او اس و همچنین اندروید، اپلیکیشن طراحی کرده است.

دوربین خودرو پشت آیینه وای فو(VIOFO)

دوربین‌های وای فو VIOFO)) کیفیت بسیار بالایی در زمینه تصویربرداری دارند. هر چقدر که هزینه خرید این دوربین‌ها بیشتر باشد، کیفیت تصویربرداری آن نیز به مراتب بالاتر خواهد بود. جالب است بدانید که شرکت وای فو ارائه‌کننده دوربین‌های HD و FULL HD نیز می‌باشد. این دوربین‌ها خصوصیات بسیار زیادی دارند که در ادامه این مطلب می‌خواهیم چند نمونه از این خصوصیات را به شما عزیزان معرفی کنیم.

قابلیت اتصال با اینترنت

اغلب دوربین‌های پشت آیینه خودرو وای فو(VIOFO)  از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار هستند. برای استفاده از این ویژگی شما باید از وای فای استفاده کنید. این خصوصیت به شما کمک می‌کند که ویدئوهای ضبط شده خود را به وسیله اینترنت و وای فای به جاهای دیگر ارسال نمایید. در ضمن استفاده از وای فای باعث می‌شود که دوربین شما به طور خودکار بروزرسانی شود.

تکنولوژی GPS

از دیگر خصوصیاتی که بعضی از دوربین‌های پشت آیینه خودروی وای فو (VIOFO) در اختیار دارند، مجهز بودن به تکنولوژی GPS می‌باشد. چندین مدل مختلف این دوربین‌ها از این قابلیت بهره می‌برند. استفاده از این تکنولوژی همانند استفاده آن در تلفن همراه بسیار ساده است. به غیز از کاربردهای اصلی GPS، شما می‌توانید با استفاده از این تکنولوژی فرآیند همگام‌سازی تاریخ و ساعت را هم به انجام برسانید.

حسگر

در اکثر مدل‌های دوربین خودرو پشت آیینه وای فو(VIOFO)  حسگر قرار دارد. این حسگرها در مواقعی که شما دست‌اندازی را رد می‌کنید، کیفیت تصویربرداری را به طور دقیق حفظ کنند. حسگرها قابلیت تشخیص ضربه‌ها را دارند؛ حسگرهای متفاوتی در این دوربین‌ها وجود دارد. برای مثال یک نوع حسگر وجود دارد که ضربات را به سرعت تشخیص می‌دهد و در نهایت باعث روشن شدن دوربین و همچنین تصویربردای آن می‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب تصمیم داشتیم شما عزیزان را با دوربین خودرو پشت آیینه آشنا کنیم. همانطور که مشاهده کردید، این دوربین‌ها از قابلیت و ویژگی‌های بسیار زیادی برخوردار هستند و در مواقع ضروری به کمک شما خواهند آمد. توصیه می‌کنیم. که برای امنیت خودروی شخصی خود، حتما یکی از این دوربین‌ها را خریداری کنید. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم که دوربین خودرو پشت آیینه وای فو (VIOFO)  را خریداری کنید.