دوربین داخل خودرو | نکاتی در مورد کاربردهای ویژه این دوربین‌ها

مقدمه

دوربین داخل خودرو یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین لوازم‌های جانبی خودرو است و به نوعی امتحان خود را پس داده است. این دوربین‌ها چندین سال است که در سطح جهان و البته کشورمان کاربرد دارند و محبوبیت بسیار زیادی هم کسب کرده‌اند. از این دوربین می‌توان به عنوان نگهبان خودرو یاد کرد، به دلیل اینکه به بهترین شکل ممکن امنیت خودرو را فراهم می‌کند.

دوربین داخل خودرو

بسیای از شرکت‌های تولیدکننده اتومبیل در سراسر دنیا دوربین محافظت از خودرو را در ماشین‌های خود قرار داده‌اند. اما شما هموطنان عزیز با توجه به نبود این ویژگی در صنعت خودروسازی کشورمان، باید این دوربین‌ها را به صورت جداگانه خریداری کنید. اما اطمینان می‌دهیم در صورت خرید این دوربین‌ها می‌توانید از بروز اتفاقات و خسارات زیادی جلوگیری نمایید. پس پیشنهاد می‌کنیم که با مرور دقیق این مطلب وبلاگ دوردیدتک در رابطه با دوربین داخل خودرو، دلایل مبنی بر تهیه این دوربین‌ها را مطالعه کنید.

دوربین داخل خودرو

همانطور که مشخص است، وظیفه اصلی دوربین داخل خودرو، محافظت خوب از سلامت و امنیت خودرو است. دوربین درون خودرو باید به بهترین شکل کلیه وقایعی که برای وسیله نقلیه شما رخ می‌دهد را ضبط کند. جالب است بدانید که تاکنون بسیاری از شکایات و تصادفات با استفاده از فیلم‌های ضبط‌شده توسط این دوربین‌ها ختم به خیر شده‌اند و در واقع فرد مقصر سریعا شناسایی شده است.

با استفاده از این دوربین شما می‎‌توانید تا حد بسیار زیادی از بروز اتفاقاتی مانند تصادف، سرقت، زورگیری و سایر موارد از این دست جلوگیری کنید. برای مثال اگر خودروی شما در مکانی پارک شده باشد و به سرقت برود، شما می‌توانید با مراجعه به فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین محافظت از خودرو فرد سارق را در کم‌ترین زمان شناسایی کنید. در حالت عادی پیدا کردن سارق کار بسیار دشوار و زمان‌بری است، اما استفاده از دوربین‌های داخل خودرو، این فرآیند را آسان می‌کند. این تنها یک مورد از چند ویژگی منحصر به فرد این دوربین‌ها می‌باشد.

زورگیری

استفاده از دوربین مداربسته در داخل خودرو خالی از لطف نیست و فواید بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. مثلا زمانی که شما در یک خیابان مشغول رانندگی هستید و ناگهان چند نفر به قصد آزار و زورگیری جلوی ماشین شما را می‌گیرند. مطمئنا درگیر شدن با چند نفری که قصد زورگیری دارند، کار درستی نیست. در این شرایط شما باید همه‌ چیز را به دوربین داخل خودرو واگذار کنید. این دوربین‌ها قادر هستند با نهایت کیفیت چنین تصاویری را ضبط کنند و در اختیار صاحب خودرو قرار دهند.

شما برای خرید یکی از این دوربین‌ها، گزینه‌های بسیار زیادی در مقابل دارید. در واقع تنوع مدل‌های دوربین داخل خودرو به قدری بالا است که مطمئنا باعث جلب توجه شما خواهد شد. توجه داشته باشید که این دوربین‌ها به طور معمول از ۳ لنز باکیفیت برخوردار هستند که شما می‌توانید این ۳ لنز را در نقاط دلخواه خودروی شخصی خود نصب کرده و از آن‌ها استفاده نمایید.

سایر کاربردهای دوربین داخل خودرو

همانطور که در آغاز این مقاله گفته شد، دوربین داخل خودرو می‌تواند فواید و مزایای بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد. به عنوان مثال در زمان تصادفات که شما مقصر ماجرا نیستید، استفاده از این دوربین به کمک شما خواهد آمد.

 البته این مورد یکی از ساده‌ترین فرآیندهایی است که به وسیله دوربین داخل خودرو به انجام می‌رسد. این دوربین‌ها به غیر از مزایایی مانند ضبط وقایع تصادف، تشخیص دادن سارقین، تشخیص افراد زورگیر و سایر موارد از این دست، کاربردهای جالب توجه دیگری هم دارد؛ این کاربردها عبارتند از:

راهنما برای پارک خودرو

اغلب راننده‌های تازه‌کار که برای پارک کردن خودرو همواره دچار مشکل هستند، به دنبال راهی برای حل این مشکل می‌باشند. استفاده از دوربین داخل خودرو می‌تواند بهترین راه برای حل کردن این مشکل لقب بگیرد. شما می‌توانید از این راه حل استفاده کرده و یکی از لنزهای دوربین داخل خودروی خود را در قسمت پشت ماشین قرار دهید. در این صورت می‌توانید فرآیند پارک کردن خودروی شخصی خود را در سریع‌ترین زمان به انجام برسانید و به مرور زمان در این کار مهارت پیدا کنید. با استفاده از این دوربین‌ها از خسارات احتمالی که در صورت تصادف هنگام پارک کردن ماشین رخ می‌دهد نیز جلوگیری خواهد شد.

استفاده در سفر

بدون تردید هموطنان ما وقتی به یک مسافرت می‌روند، تلاش بسیار زیادی برای ثبت کردن خاطرات و لحظات آن سفر هستند. ممکن است بسیاری از اتفاقات شیرین سفر شما در داخل خودرو رخ دهد. اما فیلمبرداری از خودروی در حال حرکت همیشه سخت بوده و لرزش‌هایی که رخ می‌دهد کیفیت فیلم مربوطه را تا حد زیادی کاهش خواهد داد. اما با استفاده از دوربین داخل خودرو شما می‌توانید کلیه اتفاقات جذاب و به یادماندنی سفر خود را با نهایت کیفیت و بدون هیچ لرزشی به ثبت برسانید. این مورد یکی دیگر از مزایای استفاده از دوربین داخل خودرو است.

دید در شب

دید در شب نیز یکی دیگر از چند ویژگی دوربین‌های داخل خودرو است. تصاویری که در زمان تاریکی هوا توسط دوربین درون خودرو به ثبت می‌رسد، با استفاده از مادون قرمز ضبط می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که کیفیت فیلمبرداری این دوربین‌ها در شب نیز همانند روز بسیار عالی باشد. ویژگی دید در شب یکی از بهترین خصوصیات این دوربین‌های درون خودرو است.

دسترسی به آرشیو دوربین

از دیگر مزایای بسیار مهم و جذاب در رابطه با دوربین درون خودرو می‌توان به دسترسی بسیار ساده به آرشیو دوربین اشاره کرد. در واقع این دوربین‌ها نیز درست مثل دوربین‌هایی که در مکان‌های عمومی واقع شده‌اند، با اتصال سیم، وای فای، گیرنده و سایر موارد مشابه به دست صاحب خودرو خواهد رسید. در نتیجه افراد می‌توانند در هر زمانی که دلخواهشان بود، موارد ضبط شده دوربین خود را بررسی کنند.

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک توضیحات کاملی در رابطه با دوربین داخل خودرو ارائه شد. همچنین اکثر کاربردهایی که این دوربین‌ها دارند به بهترین شکل بررسی شد. استفاده از این دوربین‌ها با توجه به افزایش آمار سرقت و زورگیری به نوعی یک نیاز محسوب می‌شود. دقت داشته باشید که دوربین خود را با یک برند خوب و معتبر خریداری کنید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات بسیار زیادی همراه شوید. برای خرید یکی از این دوربین‌های محافظت از خودرو می‌توانید به بخش فروشگاهی سایت دوردیدتک مراجعه فرمایید.