دوربین داخل خودرو
دوربین داخل خودرو | همه چیز در مورد این نوع دوربین‌ها

همه چیز در مورد دوربین داخل خودرو

دوربین داخل خودرو یکی از وسایل جانبی است که می‌تواند امنیت خودرو را تامین کند. این دوربین‌ها به طور گسترده توسط رانندگان اتومبیل‌های شخصی، رانندگان اتوبوس و پلیس استفاده می‌شوند و یکی از پرکاربردترین دوربین‌های امنیتی هستند.

دوربین داخل خودرو

این دوربین‌ها در داخل خودرو تعبیه و نصب می‌شوند تا جزئیات دقیق اتفاقات داخل خودرو را با دقت ثبت و ضبط کنند. آن‌ها می‌توانند در حل طیف وسیعی از مشکلات امنیتی مفید باشند و تصویری با وضوح و کیفیت بالا ارائه بدهند. در این مطلب همراه ما باشید تا مروری بر دوربین داخل خودرو داشته باشیم و شناخت کاملی از این ویژگی‌های این دوربین داشته باشیم.

آشنایی با دوربین داخل خودرو

این دوربین‌ها، دوربین‌هایی هستند که معمولا روی داشبود نصب می‌شوند. اندازه اکثر آن‌ها کوچکتر از کف دو دست است و کار آن‌ها ثبت وقایع درون ماشین است. برخی از این دوربین‌ها توانایی فیلم‌برداری به اندازه ۱۸۰ درجه را می‌دهند. رانندگان معمولا به سبب حفظ امنیت خودرو در زمانی که داخل ماشین نیستند از این دستگاه استفاده می‌کنند ولی استفاده‌های دیگری مانند چک کردن یک وسیله جا مانده داخل خوردو نیز دارد.

استفاده در پارکینگ

یکی از مهمترین ویژگی‌های این دوربین‌ها این است که از ماشین در زمان پارک فیلمبرداری کنند. پارک ماشین در پارکینگ‌ها همیشه برای رانندگان خوش‌آیند نیست چون افرادی که به تازگی رانندگی را شروع کرده‌اند یا آدم‌های شرور می‌توانند برای ماشین آن‌ها دردسرساز باشند. گاهی ممکن است که وقت مراجعه به ماشین خود برای سوار شدن، با فرورفتگی بدنه، شکستگی چراغ‌ها و جای تصادف روبرو می‌شوید. هیچکس هم در آن اطراف نیست که او را مقصر بدانید. در این چنین مواردی دوربین داخل خودرو یک وسیله مفید برای حال مشکل شما خواهد بود. این دوربین‌ها که می‌توانند که وقایع مختلف را به صورت دقیق ثبت کنند، به راحتی ماشینی که به شما برخورد کرده یا کسی که روی ماشین خراشی ایجاد کرده را تشخیص می‌دهد.

ثبت چهره سارقان

یکی از ویژگی‌های بی‌نظیر دوربین داخل خودرو این است که می‌تواند چهره هر سارقی را ثبت کند. از آنجایی که دوربین‌های داخل خودرو می‌توانند بدون هیچگونه جلب توجه کار ضبط را انجام بدهند، بهترین گزینه برای ثبت چهره سارقانی است که به زور اقدام به ورود یک ماشین می‌کنند تا آن را مورد سرقت قرار بدهید. ویژگی اتصال این دستگاه‌ها به اینترنت و گوشی صاحب خودرو، این امکان را به شما می‌دهد که تصویری زنده از داخل اتومبیل را ببینید و از تمامی اتفاقات آگاه باشید.

تصاویر ثبت شده در این دوربین را می‌توانید به پلیس و دیگر مقامات اعلام کنید تا هر چه سریع‌تر چهره این سارق را شناسایی کنند و قطعات سرقت شده را سریعا به شما برگردانند.

دوربین داخل خودرو

ثبت لحظات دیدنی

این دوربین داخل خودرو می‌تواند در سفرها نیز به شما کمک کند. افرادی که با خانواده و دوستان اقدام به سفر می‌کنند، شادی و لذت خوش داخل اتومبیل را می‌توانند ثبت کنند. ثبت لحظات خوش و شیرین یکی از بزرگترین مزیت‌های این دوربین‌های داخل خودرو هستند. برای افرادی که علاقمند به سفر هستند، این ویژگی می‌تواند آن‌ها را ترغیب به خرید این دوربن بکند.

امکانات دوربین داخل خودرو

این دوربین‌ها امکانات بسیار زیادی دارند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین امکانات و ویژگی‌هایی که دارند اشاره خواهیم کرد.

کیفیت بالای فیلمبرداری

 یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های تعبیه شده در این دوربین‌ها کیفیت بالای تصاویر آن‌ها است. کیفیت ضبط شده این دوربین‌ها گاهی p1080 نیز هست و کیفیت تصاویر در آن‌ها از دوربین‌های گوشی و هر وسیله دیگری بالاتر است.

اتصال به اینترنت

اتصال به اینترنت یک ویژگی بسیار جذاب دوربین داخل خودرو است. این ویژگی باعث می‌شود که افراد بتوانند تصاویر ضبط شده آن را از طریق تلفن همراه، لپ تاپ یا تبلت مشاهده کنند. سرویس‌های بلادرنگ استفاده شده در آن‌ها امکان پخش زنده از داخل ماشین را فراهم می‌کنند. همچنین بسیاری از آن‌ها توانایی ارسال ایمیل یا پوش نوتیکفیشن به صورت بلادرنگ و زنده را دارند که می‌تواند شما را سریع‌تر از حالت عادی از وقوع یک اتفاق در داخل ماشین آگاه کند.

دوربین داخل خودرو

جی‌پی‌اس

استفاده از تکنولوژی جی‌پی‌اس (GPS ) در این دوربین‌ها نیز می‌تواند برای شما مفید باشد. از این تکنولوژی می‌توانید برای مسیریابی و ردیابی استفاده کنید. البته همه این دوربین‌ها چنین ویژگی ندارند  اما در اکثریت آن‌ها این توانایی وجود دارد. در بسیاری از دوربین‌ها از این ویژگی برای ردیابی ماشین به وقت سرقت استفاده می‌شود چرا که محل ماشین قابل ردیابی است. پلیس می‌تواند در زمانی کوتاه از طریق این اطلاعات خودرو را سریعا پیدا کند.

دوربین داخل خودرو

ضبط صدا

توانایی ضبط صدا نیز یکی از ویژگی‌هایی است که تقریبا در اکثر این دوربین‌ها دیده می‌شود. استفاده از ویژگی ضبط صدا باعث می‌شود که بتوانید از صداهای درون اتومبیل یک نسخه داشته باشید.

بهینگی در مصرف باتری

یک توانایی دیگر که در این دوربین‌ها تعیین شده این است که گزینه‌هایی دارند که می‌توانند به محض تشخیص یک لرزش یا برخورد شروع به روشن‌شدن یا فیلم‌برداری کنند. این مزیت باعث می‌شود که مصرف انرژی این دوربین‌ها به شدت کم شود و صرفه جویی زیادی در برق یا طول عمری باتری شود.

سنسور گرماسنج

برخی از این دوربین‌ها به سنسورهای تشخیص گرما نیز متصل هستند تا حتی اگر ماهرترین سارقان بدون ایجاد لرزش و ضربه وارد ماشین شوند، دوربین داخل خودرو حضور آن‌ها را تشخیص بدهد.

سخن پایانی

در این مطلب از وبسایت دوردیدتک نگاهی به دوربین های داخل خودرو انداختیم. در مجموع دوربین داخل خودرو یک مزیت بزرگ برای رانندگان محسوب می‌شود چرا که این دوربین‌ها بسیار موثر هستند و طراحی مناسبی دارند که از یک میکروفون و یک یا دو لنز دیجیتال فیلم‌برداری تشکیل شده‌اند. این دوربین‌های ساده می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن به دلیل وجود نگهدارنده آن‌ها، روی داشبورد یا شیشه ماشین شما نصب شوند. شما طیف وسیعی از دوربین‌ها را برای انتخاب در اختیار دارید و می‌توانید با توجه به قدرت خرید خود، یک دوربین ارزان یا یک دوربین گرانقیمت تهیه کنید. انتخاب با شما است.