دوربین داشبورد ماشین | دوربین داشبورد خودرو
دوربین داشبورد خودرو | همه چیز در خصوص مزایا و کاربردهای این دوربین

نگاهی به دوربین داشبورد خودرو

امروزه تقریبا کلیه خانواده‌ها از یک خودرو شخصی برخوردار هستند. افراد هم که خودرو ندارند بنابه دلایل مختلف از خودروها استفاده می‌کنند. مطمئنا امنیت خودرو برای هر فردی که صاحب ماشین است، اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. به دلیل اینکه این روزها وارد شدن خسارت به ماشین و یا سرقت آن، ضررهای بسیار زیادی را برای صاحب خودرو به همراه خواهد شد. همانطور که می‌دانید آمار تصادف و سرقت ماشین تا حد عجیبی بالا رفته است. اگر شما می‌خواهید از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید، بهتر است که یک دوربین داشبورد خودرو خریداری نمایید.

دوربین داشبورد خودرو

دوربین‌های داخل خودرو که اصطلاحا آن‌ها را دوربین محافظت از خودرو نیز نام‌گذاری کرده‌اند، به نوعی وظیفه برقراری امنیت ماشین شما را برعهده دارند. در واقع شما با استفاده از این دوربین‌ها خیال خود را از بابت امنیت شبانه‌روزی اتومبیل خود راحت خواهید کرد. دوربین داخل خودرو به نوعی یک نگهبان تمام وقت برای ماشین شخصی شما می‌باشد. در ادامه این مطلب دوردیدتک به معرفی مزایا و کاربردهای این دوربین خواهیم پرداخت، پس با ما همراه باشید.

دوربین داشبورد خودرو

همانطور که در ابتدای مطلب نیز عنوان شد، دوربین داشبورد خودرو فواید متعددی را برای صاحبین خودرو به همراه خواهد داشت و خرید آن یک امر تقریبا ضروری است. جالب است بدانید که این دوربین‌ها قابلیت نصب بر روی هر خودرویی را دارند. یعنی فرقی ندارد که خودروی شما سواری، اتوبوس، کامیون و یا تریلی باشد. در ضمن خود شما هم می‌توانید با مرور مطالب آموزشی، نصب این دوربین‌ها را یاد بگیرید و از هزینه‌های نصب جلوگیری کنید.

از کاربردهای ویژه این دوربین می‌توان به تصادفات رانندگی اشاره کرد. مامورین راهنمایی و رانندگی و همچنین اداره بیمه می‌توانند با بررسی فیلم‌هایی که توسط دوربین داخل خودرو ضبط شده است، به راحتی فرد مقصر را شناسایی کنند. این دوربین البته در موارد دیگر همانند زورگیری، آسیب رساندن به ماشین و سایر موارد از این دست نیز کاربرد دارد. دوربین داشبورد خودرو به طور معمول از ۳ لنز تشکیل شده است که شما می‌توانید این سه لنز را در نقاط دلخواه خودروی خود نصب کنید. اما چه دلایلی باعث می‌شود که ما به فکر خرید یک دوربین داخل خودرو بیفتیم، در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

کیفیت تصویر دوربین داشبورد خودرو

از مهم‌ترین فاکتورهایی که کیفیت یک دوربین را نشان می‌دهد، وضوح تصویر دوربین مربوطه است. دوربین‌های مداربسته خودروی بسیار زیادی در بازار وجود دارد که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. این دوربین‌ها با کیفیت تصویر HD  و Full HD به فروش می‌رسند. جالب است بدانید که برخی از این دوربین‌ها با کیفیت تصویر بالاتری در بازار موجود هستند. کیفیت تصویر بسیار مهم است و کار شما را در صورت مراجعه به کلانتری یا بیمه بسیار راحت خواهد کرد. در نظر داشته باشید که هنگام خرید دوربین داشبورد خودرو کیفیت تصویر آن را هم بررسی کنید.

دوربین داشبورد ماشین

جلوگیری از سرقت

در ابتدای مطلب عنوان شد که جلوگیری از سرقت یکی از کاربردهای ویژه دوربین درون خودرو است. این دوربین‌ها به شکلی نصب می‌شوند، که نگاه اول به هیچ عنوان نمی‌توان آن را تشخیص داد. با توجه به این موضوع نباید امیدوار بود که دوربین داشبورد خودرو بتواند از سرقت اتومبیل شما پیشگیری کند. سارقان معمولا در هنگام دزدی از اماکن عمومی و فروشگاه‌های مختلف، توجه بسیار زیادی به دوربین‌های مداربسته می‌کنند. اما آن‌ها پیش‌بینی نمی‌کنند که یک خودرو مجهز به دوربین مداربسته باشد. از این رو چهره آن‌ها می‌تواند به ساده‌ترین روش ممکن شناسایی شود.

استفاده از دوربین داشبورد خودرو در دماهای مختلف

از سایر مزایای دوربین داخل خودرو می‌توان به قابلیت استفاده از آن در هر دمایی اشاره داشت. لنزهای دوربین مداربسته خودرو به شکلی طراحی شده‌اند که توانایی تصویربرداری در هر دمایی را داشته باشند. اغلب این دوربین‌ها، در دمای مثبت ۶۰ درجه و منفی ۲۰ درجه سانتیگراد به راحتی فعالیت می‌کنند. در واقع از این لحاظ هیچ خطری دوربین‌های داخل خودرو را در کشور ما تهدید نخواهد کرد.

دید در شب

دید در شب یکی دیگر از خصوصیات دوربین داشبورد خودرو است. قابلیت دید در شب باعث می‌شود که دوربین با نهایت کیفیت در زمان تاریکی هم تصویربرداری کند. این مزیت باعث می‌شود که شما در زمان شب با خیال راحت دوربین داخل خودروی خود را در حالت فیلمبرداری قرار دهید و از وضیعت آن باخبر شوید. دید در شب در بسیاری از مدل‌های دوربین داخل خودرو وجود دارد و شاید یکی از دلایل خرید این دوربین‌ها توسط مردم، برخورداری از این ویژگی باشد.

لنزهای باکیفیت

لنزهای دوربین داشبورد خودرو از کیفیت و ماندگاری بسیار زیادی برخوردار است. در بخشی از این مطلب اشاره شد که دوربین‌های مداربسته خودرو معمولا دارای ۳ لنز باکیفیت هستند. همه لنزهای دوربین داخل خودرو با بهترین کیفیت تصویربرداری طراحی شده است. البته همه این موارد در صورتی است که شما یک برند معتبر را تهیه کنید.

برند مشهور و معتبر

اگر قصد دارید پس از خرید دوربین مداربسته داخل خودرو با بهترین نتایج همراه شوید، باید یک دوربین باکیفیت خریداری کنید. در واقع اگر دوربین شما از برند خوب و معتبری برخوردار نباشد، کیفیت خوبی را در اختیار شما قرار نخواهد داد. در ضمن ممکن است دوربین خودروی شما به سرعت دچار خرابی شود. پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید دوربین داشبورد خودرو حتما به برند آن دقت داشته باشید. در صورت خرید یک دوربین با برند معتبر، شما با نتایج خوبی همراه می‌شوید و یک دوربین مناسب را در اختیار خواهید داشت.

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک نکات مهم و اساسی در خصوص دوربین داشبورد خودرو بیان شد. این نکات می‌تواند شما را در هنگام خرید یکی از مدل‌های دوربین مداربسته خودرو کمک کند. با توجه به شرایط امروز کشور و بالا رفتن میزان سرقت و تصادفات رانندگی، خرید دوربین مداربسته داخل خودرو، می‌تواند راهی برای پیشگیری این مشکلات باشد. در آخر امیدواریم با خرید یک دوربین خوب، به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید.