دوربین دنده عقب خودرو
دوربین دنده عقب خودرو روی آینه

آشنایی با دوربین دنده عقب خودرو و ویژگی های آن

دوربین دنده عقب خودرو روی آینه می‌تواند یکی از بهترین لوازم‌های جانبی‌ خودرو لقب بگیرد. این وسیله توسط شرکت‌های بسیار زیادی در جهان تولید می‌شود و طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. این دوربین‌ بر روی عقب آینه خودروی شما قرار خواهد گرفت و نصب آن بسیار ساده است. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم به معرفی این دوربین‌ها بپردازیم.

دوربین دنده عقب خودرو روی آینه

دوربین دنده عقب خودرو روی آینه

اصلی‌ترین کاری که توسط این دوربین‌ها به انجام می‌رسد، ضبط وقایعی است که برای خودرو رخ خواهد داد. دوربین‌ دنده‌ عقب‌ خودرو‌‌ نیز به همین شکل است، با فرق اینکه این دوربین تنها از فضای عقب خودروی شما فیلمبرداری خواهد کرد. با استفاده از این دوربین تردید نداشته باشید که آمار تصادف در صورت دنده عقب نادرست و یا پارک غیراصولی تا حد قابل توجهی دچار کاهش خواهد شد.

برای مثال ممکن است شما در مسیری در حال حرکت باشید و ناگهان یک خودروی دیگر از پشت به ماشین شما بزند. در شرایط عادی ممکن است شما متهم به ترمز نابجا و سایر موارد از این دست شوید. اما چنانچه از این دوربین‌ها برخوردار باشید، می‌توانید با رجوع به موارد ذخیره شده آن، فیلم مربوطه را به کلانتری مربوطه ارائه کنید. در این صورت هم تبرئه خواهید شد، هم خسارت ماشین خود را دریافت می‌کنید و هم از دوربین خود به بهترین شکل استفاده کردید.

به طور کلی استفاده از دوربین عقب خودرو برای شما بسیار حیاتی است. مثلا زمانی که شما خودروی خود را یک مکان پارک کرده و آن مکان را ترک کرده‌اید. ممکن است که خودروی شما توسط یک فرد مورد آسیب واقع شود. اگر این کار بیرون از ماشین و پشت خودرو رخ داده باشد، استفاده از دوربین دنده عقب خودرو به چشم خواهد آمد. این دوربین ها، هنگامی که فردی ماشین شما را پنچر می‌کند هم کاربردهای بسیار زیاد دارد.

دوربین‌ دنده عقب خودرو از مدل‌های گوناگونی تشکیل شده و به وسیله فروشگاه‌های مختلفی در کشور تولید و توزیع می‌شود. این دوربین‌ها قادر هستند که تصاویر را با بالاترین دقت ممکن و بهترین وضوح ضبط کنند.

سایر کاربردهای دوربین دنده عقب خودرو

استفاده از دوربین‌ دنده‌ عقب‌ خودرو‌ روی‌ آینه‌ همانطور که در آغاز مطلب نیز عنوان شد، مزایای بسیار زیادی را برای شما رقم خواهد زد. برای مثال این دوربین به سادگی سارقین خودروها را تشخیص خواهد داد. این دوربین ها، کاربردهای مختلفی دارد کهعبارتند از تشخیص سارق موتور و ماشین، تشخیص زورگیرها و اثبات بی‌گناهی شما در تصادفات. مطمئن باشید که هر یک از موارد روزی به درد شما خواهند خورد.

دوربینی برای پارک خودرو

این نوع دوربین به غیر از ضبط حوادث عقب خودرو، در پارک کردن ماشین نیز کمک‌حال خواهد بود. بسیاری از راننده‌ها مبتدی هستند و پارک کردن خودرو برای آن‌ها دشوار است. اما با خرید این نوع دوربین، پارک کردن ماشین به یک فرآیند ساده تبدیل خواهد شد. در این صورت شما می‌توانید از خسارت‌هایی که ممکن است برای شما به وجود بیاید جلوگیری کنید و به مرور زمان پارک کردن خود را یاد بگیرید.

دوربین دنده عقب خودرو

دسترسی بسیار ساده به آرشیو

از دیگر خصوصیات مهم و کاربردی دوربین دنده عقب خودرو می‌توان به دسترسی آسان این دوربین‌ها به آرشیو اشاره کرد. این دوربین نیز همانند دیگر دوربین‌های مکان‌های عمومی شهر، با استفاده از سیم، وای فای و یا گیرنده تصاویر و فیلم‌های ضبط شده را در اختیار صاحب‌ماشین قرار خواهد داد. این مزیت باعث می‌شود که شما در هر زمانی که دلتان بخواهد، از آرشیو دوربین خود بازدید کنید و در صورت نیاز از فیلم‌ها و تصاویر موجود استفاده کنید.

مزایای استفاده از دوربین دنده عقب خودرو چیست؟

اگر یک دوربین دنده عقب خودرو با کیفیت مناسب تهیه کنید، می‌توانید از چندین ویژگی جذاب به طور همزمان استفاده کنید. این خصوصیات باعث کاهش هزینه‌های و همچنین عدم آسیب به خودروی شخصی‌تان خواهد شد. در ادامه به معرفی این امکانات می‌پردازیم.

  • قابلیت نصب و استفاده در هر مدل ماشین
  • برخورداری از ۳ لنز باکیفیت با قابلیت دید در شب و وضوح تصویر مثال‌زدنی
  • نصب بسیار ساده و سریع توسط صاحب ماشین
  • ضبط کردن صدا با کیفیت و وضوح بسیار عالی
  • دارای قابلیت تشخیص لرزش خودرو
  • برخورداری از سنسور ضبط خودکار
  • ضبط کردن فیلم تا حدود ۷ روز پی در پی
  • دارای قابلیت حالت پارکینگ
  • دارای حافظه داخلی
  • بدون هیچ نوع موج‌زدگی در زمان حرکت

امروزه استفاده از دوربین دنده عقب خودرو به یک نیاز بسیار مهم و حیاتی تبدیل شده است. با توجه به اینکه هزینه تعمیرات خودرو و پیگیری شکایات بسیار هنگفت شده است، بهتر است شما با یکبار هزینه برای خرید این دوربین‌ها، از سایر هزینه‌های احتمالی جلوگیری نمایید.

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک توضیحات مفید و کاملی در رابطه با دوربین دنده عقب خودرو بیان و همچنین کاربردهای آن به بهترین شکل بررسی شد. با توجه به مزایای که در صورت استفاده از این دوربین‌ها برای شما عزیزان رقم می‌خورد، به نظر شک و تردید برای خرید آن بیهوده است. شما میتوانید با مراجعه به سایت فروشگاهی دوردیدتک انواع دوربین دنده عقب خودرو را مشاهده و خریداری نمائید.