دوربین رم خور ماشین | دوربین رم خور خودرو
آشنایی با ویژگی های دوربین رم خور خودرو

کاربردهای دوربین رم خور خودرو

امروزه نیاز به یک دوربین که بتواند از خسارات احتمالی خودرو جلوگیری کند و حداقل آن‌ها را کاهش دهد، بیش از گذشته حس می‌شود. مثلا مواقعی که فردی قصد صدمه زدن به خودروی شخصی شما را داشته باشد، این دوربین می‌تواند فرد را شناسایی کند. این تنها یکی از مواردی است که شما می‌توانید با مراجعه به دوربین داخل خودروی خود از آن اطلاعات کسب کنید. اما ممکن است در برخی از موارد تصویربرداری دوربین خودروی شما به علت پر شدن حافظه، قطع شود. در این مواقع تهیه یک دوربین رم خور خودرو گزینه بسیار خوبی است. دوربین‌های رم خور خودرو هم مانند دیگر دوربین‌های معمولی ویژگی‌های بسیار زیادی دارند که در ادامه مطلب وبلاگ دوردیدتک در این مورد صحبت خواهیم کرد.

دوربین رم خور خودرو

دوربین‌های رم خور خودرو امروزه متقاضیان بیشتری را نسبت به دوربین‌های معمولی و بدون رم دارد. هر چقدر که دوربین شما از حافظه کمتری برخوردار باشد، شما با مشکلات بیشتری رو به رو خواهید شد. مثلا مواقعی که دوربین خودروی شما در حالت ضبط خودکار می‌باشد، ممکن است که حافظه داخلی آن پر شود. اگر بعد از پر شدن حافظه دوربین، اتفاقی برای خودروی شما رخ دهد، مطمئنا ضبط نخواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم که علاوه بر خرید یک دوربین با حافظه داخلی خوب، سعی کنید یک مدل رم خور خریداری نمایید. در این صورت همه اتفاقاتی که ممکن است برای وسیله نقلیه شما رخ دهد، ضبط و ثبت خواهد شد.

ویژگی‌های دوربین‌های رم خور خودرو

دوربین رم خور خودرو هم مانند دوربین‌های بدون رم، از خصوصیات خاصی برخوردار است. در واقع تنها فرق میان اکثر این دوربین‌ها، حافظه خارجی آن‌ها است. خصوصیات دوربین‌های رم خور خودرو به شرح زیر است:

ساده بودن خالی کردن حافظه رم

یکی از نکات مثبت در مورد دوربین‌های رم خور خودرو، آسان بودن خالی کردن رم است. این مورد در خصوص دوربین‌های معمولی دشوار است. شما برای اینکه حافظه دوربین‌های بدون رم را خالی کنید به یک کابل نیاز دارید که ممکن است آن را همیشه در اختیار نداشته باشید. اما خالی کردن حافظه خارجی دوربین‌های داخل خودرو، بسیار ساده است. با توجه به اینکه مدل رم دوربین‌های خودرو و گوشی‌های هوشمند به یک است، شما می‌توانید رم دوربین را در تلفن همراه خود قرار داده و به سرعت آن را خالی کنید. صفر تا صد این فرآیند بیش از ۵ دقیقه نخواهد بود.

دوربین رم خور | دوربین رم خور خودرو

دوربین دنده عقب خودرو

دوربین رم خور خودرو هم مانند اکثر دوربین‌های ثبت وقایع خودرو از سه لنز برخوردار است که یکی از آن‌ها در قسمت عقب ماشین نصب می‌شود. این دوربین و یا این لنز را به اصطلاح، دوربین دنده عقب خودرو نامگذاری کرده‌اند. به طور معمول دوربین دنده عقب رم خور، بر روی سپر عقب خودرو نصب می‌شود. برق این دوربین هم از طریق چراغ عقب ماشین تامین می‌شود. این دوربین زمانی که شما در حالت دنده عقب مشغول رانندگی هستید، به طور خودکار روشن می‌شود و تصاویر پشت خودرو را بر روی نمایشگر اتومبیل در اختیار شما قرار می‌دهد.

امکان تصویر برداری در شب

از دیگر خصوصیات دوربین‌های رم خور خودرو می‌توان به امکان تصویربرداری در شب این دوربین اشاره کرد. با توجه به اینکه اکثر دوربین‌های خودرو از مادون قرمز برخوردار هستند، شما نباید نگران افت کیفیت فیلمبرداری در شب باشید. دوربین‌های رم خور خودرو قابلیت تصویربرداری بی‌نقص در شب را دارند. بیشترین مواقعی که دوربین‌های خودرو کاربرد دارند، در زمان شب است. بنابراین دوربینی که از قابلیت دید در شب برخوردار نباشد، کاربرد زیادی نخواهد داشت.

ثبت خاطرات مسافرت با دوربین رم خور خودرو

فرض کنید با خانواده خود به مسافرت رفته‌اید و قصد دارید از خاطرات خود تصویربرداری کنید. در این مواقع ممکن است که حافظه داخلی شما پر شود و بسیاری از لحظات به یادماندنی سفر خود را نتوانید ضبط کنید. اما تهیه یک دوربین رم خور خودرو این امکان را به شما می‌دهد که از تمامی خاطرات شیرین سفر خود فیلمبرداری کنید. .

سنسور لرزش و ضبط خودکار

از ویژگی‌های قابل ذکر دوربین‌های رم خور خودرو می‌توان به سنسور ضبط خودکار و سنسور لرزش آن اشاره کرد. مثلا زمانی که شما در حال رانندگی هستید و دوربین شما خاموش است، ممکن است ماشین شما دچار لرزش پیش از تصادف شود. در این مواقع دوربین رم خور خودرو به طور خودکار شروع به تصویربرداری می‌کند.

سنسور لرزش دوربین‌های داخل خودرو هم بسیار فوق‌العاده است. زمانی که شما پشت فرمان هستید و دوربین در حال ضبط است، ممکن است که خودروی شما بارها از روی دست‌انداز رد شود و یا به چاله‌ای بی‌افتد. در صورت بروز چنین اتفاقاتی سنسور لرزش باعث می‌شود که تصویربرداری دوربین خودرو بدون هیچ لرزشی انجام شود.

حافظه داخلی خودرو

دوربین‌های رم خور خودروی متعددی در بازار وجود دارند؛ یکی از برندهای خوب و باکیفیت دوربین‌های رم خور خودرو، وای فو است. این دوربین از ویژگی‌های بسیار زیادی نظیر کیفیت تصویربرداری بالا، دید در شب، پارکینگ کد و حافظه داخلی مناسب برخوردار هستند. حافظه داخلی دوربین‌های رم خور خودرو وای فو به طور معمول از ۳۲ گیگ به بالا است. حالا فرض کنید یک رم هم به آن اضافه کنید. در این صورت می‌توانید فیلم‌های بسیار زیادی را ضبط کرده و هیچ نگرانی از بابت پر شدن حافظه دوربین خود نداشته باشید.

جمع بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک قصد داشتیم شما عزیزان را با دوربین‌های رم خور خودرو آشنا کنیم. همانطور که بیان شد این دوربین‌ها کاربردهای بسیار زیادی دارند و نمونه رم دار دوربین ثبت حوادث خودرو هستند. شما می‌توانید از این دوربین‌ها با توجه به نیازهای خود بهره ببرید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دوردیدتک نمونه‌های متعدد و باکیفیت دوربین‌های رم خور خودرو را مشاهده کنید و بنا به سلیقه خود یکی از آن‌ها را تهیه کنید. در این سایت مشخصات و خصوصیات هر یک از این دوربین‌ها نوشته شده است. پیشنهاد می‌کنیم با دقت بالا یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین دوربین‌های سایت دوردیدتک را خریداری نمایید.