دوربین ضبط حوادث خودرو
دوربین ضبط حوادث خودرو | آشنایی با امکانات و کاربردهای پرتعداد این دوربین‌ها

نگاهی به دوربین ضبط حوادث خودرو

دوربین ضبط حوادث خودرو وسیله‌ای است که در سالیان اخیر طرفداران بسیار زیادی در جهان پیدا کرده و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این دوربین‌ها در کشورمان هم در حال فراگیرشدن است. در واقع بسیاری از مردم هم اکنون برای حفظ امنیت و کنترل خودروی خود، این دوربین‌ها را تهیه می‌کنند.

برخی از اتومبیل‌های خارجی این دوربین‌ها را بر روی خود دارند. اما خودروسازهای ایرانی این ویژگی را در اختیار مشتریان خود قرار نداده‌اند. از این رو افراد مجبور هستند در صورت نیاز این دوربین‌ها را خریداری کنند. دوربین ضبط حوادث خودرو خصوصیات بسیار زیادی دارد و مطمئنا مانند یک نگهبان از وسیله نقلیه شما محافظت خواهد کرد. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

دوربین ضبط حوادث خودرو

دوربین ضبط حوادث خودرو

به طور کلی کار اصلی تمامی دوربین‌ها ضبط حوادث و وقایع است. دوربین ثبت حوادث خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می‌توانید با خرید یکی از این دوربین‌ها تا حد قابل توجهی از آسیب‌دیدگی یا سرقت خودروی خود جلوگیری کنید. برای توضیحات در مورد خصوصیات این دوربین‌ها یک مثال برای شما می‌زنیم؛

 فرض کنید خودروی خود را در خیابانی پارک کرده‌اید و قصد دارید برای انجام کاری از آن فاصله بگیرید. در نهایت کار شما تمام می‌شود و قصد دارید به سمت خودروی شخصی خود برگردید که ناگهان متوجه می‌شوید بخشی از خودروی شما دچار تصادف بسیار جدی شده است. در شرایط معمولی تقریبا هیچ راهی برای پیدا کردن مقصر تصادف وجود ندارد، مگر اینکه کسی شماره پلاک خودروی مربوطه را در اختیار شما بگذارد.

اما بهترین راه برای اثبات این نوع از تصادفات نصب دوربین ضبط تصادفات خودرو است. در این مواقع است که کاربرد این دوربین‌ها به چشم می‌آید. شما می‌توانید از فیلم ضبط شده به عنوان یک مدرک مناسب استفاده کرده و در نهایت مقصر تصادف را تشخیص دهید. البته این دوربین‌ها کاربردهای دیگری هم دارند. برای زمانی که شما دچار تصادف می‌شوید و قصد دارید بی‌گناهی خود را به اثبات برسانید. در این صورت می‌توانید به سادگی فیلم ضبط شده خود را در اختیار مامور مربوطه قرار دهید. یکی دیگر از کاربردهای ویژه این دوربین‌ها برای تشخیص افرادی است که قصد مزاحمت و یا زورگیری دارند.

مدل‌های مختلفی از دوربین ضبط تصادفات خودرو در بازار موجود است که از کیفیت و امکانات مختلفی برخوردار هستند. به عنوان مثال بعضی از دوربین‌ها قابلیت ساعت‌ها ضبط را دارند و وقایع را در اختیار شما قرار می‌دهند.

سایر کاربردهای دوربین ضبط حوادث خودرو

دوربین ضبط حوادث خودرو، علاوه بر خصوصیاتی نظیر ضبط تصادفات، تشخیص دزد و سایر موارد از این دست کاربردهای جالب دیگری هم دارند. این کاربردها عبارتند از:

استفاده در سفر

ممکن است که شما در سفرهای خود به فکر ثبت اتفاقات داخل و یا بیرون خودروی خود باشید. در این صورت معمولا راننده نمی‌تواند فیلمبرداری کند و اگر قرار باشد فرد دیگری این کار را انجام دهد، فیلم با لرزش‌های زیادی همراه خواهد شد. در این شرایط دوربین ضبط حوادث خودرو به کمک شما خواهد آمد. شما می‌توانید لنز دوربین خودروی خود را به هر سمتی که می‌خواهید، بچرخانید و از لحظات دلخواه خود تصویربرداری کنید.

راهنما برای پارک

اگر راننده تازه‌کار هستید و با پارک کردن مشکل دارید و این موضوع در برخی از موارد برای شما سخت است، می‌توانید با تهیه دوربین ضبط حوادث خودرو، این مشکل را حل کنید. شما می‌توانید یکی از لنزهای دوربین خودروی خود را بر پشت ماشین نصب کنید و با کمک آن، به سادگی خودروی خود را پارک کنید.

در این صورت از تصادفات و آسیب به ماشین شما هم جلوگیری خواهد شد. در واقع استفاده از دوربین ضبط حوادث خودرو، می‌تواند نقش یک هدایت‌گر رای برای شما بازی کند. این مورد هم یکی از جالب‌ترین و البته بهترین خصوصیات دوربین ضبط حوادث خودرو به حساب می‌آید.

دسترسی به آرشیو دوربین

دوربین‌های ثبت حوادث خودرو هم مانند دیگر دوربین‌های مداربسته منازل و مکان‌های عمومی، می‌توانند به وسیله وای فای، سیم، گیرنده و سایر موارد مشابه در دسترس افراد صاحب اتومبیل قرار بگیرند. در واقع شخص می‌تواند به سادگی با بررسی موبایل خود، فیلم‌های ضبط شده را مشاهده کند. این مورد را هم می‌توان در لیست بهترین کاربردهای دوربین ضبط حوادث خودرو قرار دارد.

کاربردهای دوربین ضبط حوادث خودرو

امکانات دوربین ضبط حوادث خودرو

دوربین ضبط تصادفات و حوادث خودرو از امکانات بسیار زیادی برخوردار است که در ادامه چند مورد از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

  • قابل استفاده برای کلیه خودروها
  • دارای سه لنز برای استفاده در جلو، عقب و درون خودرو
  • دوربین فوق‌العاده باکیفیت به همراه دید در شب
  • ضبط صدا با کیفیت عالی
  • حالت پارکینگ
  • دارای سنسور لرزش و سنسور حرکت
  • عدم موج زدن تصاویر در زمان رانندگی
  • دارای قابلیت نصب کارت حافظه
  • ضبط فیلم به صورت یک هفته متوالی

امروزه خرید یکی از دوربین‌ها به یک نیاز تبدیل شده است. با توجه به اینکه هزینه خرید خودرو و تعمیرات آن در حال حاضر افزایش یافته، بهتر است که شما هم به فکر تهیه دوربین ضبط حوادث خودرو باشید. زیرا در این صورت تنها یکبار هزینه خواهید کرد و در ادامه خیالتان راحت خواهد بود. ضمنا بهتر است که خرید خود را از یک برند معتبر انجام دهید. یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین برندهای تولیدکننده دوربین ضبط حوادث خودرو، شرکت وای فو است. این شرکت محصولات خود را با نهایت کیفیت به فروش می‌رساند.

سخن پایانی

در این مطلب با دوربین ضبط حوادث خودرو آشنا شدیم و نکات بسیار جالبی را در خصوص امکانات و کاربرد این دوربین‌ها متوجه شدیم. با تهیه این دوربین می‌توانید امنیت ماشین خود را تا حد بسیار زیادی تضمین کنید. شما می‌توانید با ورود به سایت دوردیدتک یکی از مدل‌های دلخواه خود را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری کنید.