دوربین ضد سرقت خودرو | چرا وجود این دوربین‌ در ماشین مهم است؟

کاربرد و مزایای دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین ضد سرقت خودرو همانطور که از نامش هم مشخص است، می‌تواند جلوی بسیاری از سرقت‌ها را گرفته و آمار دزدی ماشین در ایران را کاهش دهد. این دوربین‌ها در واقع نگهبان تمام وقت خودروی شما خواهند بود و وجود آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

دوربین ضد سرقت خودرو

اگر شما هم با اتفاقاتی نظیر سرقت، اذیت و آزار و سایر موارد از این دست تاکنون دست و پنجه نرم کرده‌اید، می‌توانید با خرید یک دوربین مداربسته خودرو به نوعی از این مشکلات گذر کنید. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم راجع به کاربردها و مزایای دوربین ضد سرقت خودرو صحبت کنیم.

دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین ضد سرقت خودرو را بایستی به صورت جداگانه تهیه فرمایید. وجود مزایای متعدد و کاربردی‌ بودن این دوربین‌ها سبب شده که میزان خرید آن‌ها روز به روز افزایش داشته باشد. جالب است بدانید که اکثر شرکت‌های تولیدکننده ماشین در خارج از ایران، دوربین‌های ضدسرقت ماشین را به عنوان یکی از تجهیزات اصلی ماشین در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. اما در ایران همه مجبور هستند برای خرید این دوربین هزینه جداگانه کنند. اگر شما هم قصد دارید یکی از این دوربین‌ها را تهیه کنید، بهتر است که به برند، حافظه داخلی، وضعیت باتری و سایر موارد از این دست توجه داشته باشید.

دوربین ضد سرقت چه کاربردهایی دارد؟

کاربردهای دوربین ضد سرقت خودرو کاربردهای بسیار قابل توجهی دارد. این دوربین‌ها معمولا ۳ لنز باکیفیت دارند که مالک خودرو می‌تواند بنا به سلیقه خود این لنزها را در اتومبیل خود نصب کند. بهتر است محل نصب این لنزها جایی باشد که کلیه زوایای ماشین در مجموع قابل مشاهده باشد. و اما بهترین کاربردهایی که دوربین‌ مداربسته خودرو برای شما همراه داشت، به شرح زیر هستند:

جلوگیری از سرقت یا شناسایی سارق

این روزها میزان دزدی خودرو و یا قطعات آن در کشور ما بسیار بالا است. یعنی روزانه افراد بسیار زیادی در شهر تهران و دیگر شهرها با مشکلاتی نظیر سرقت ماشینشان رو به رو می‌شوند. اما برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی چه باید کرد؟ آیا شکایت کافیست؟ مطمئنا نه؛ اگر خودروی شما دزدیده شده باشد و تنها به شکایت بسنده کنید، بعید است با نتایج خوبی مواجه شوید. اما اگر یک دوربین ضد سرقت خودرو داشته باشید، می‌توانید با استفاده از تصاویر ضبط‌شده و ارائه این تصاویر به کلانتری، در کوتاه‌ترین زمان دزد اتومبیل خود را شناسایی و دستگیر کنید.

دوربین ضدسرقت خودرو

ضبط حوادث جاده‌ای

دوربین ضد سرقت خودرو توانایی ضبط حوادث جاده‌ای از چندین زاویه مختلف را دارد. فرض کنید در یک خیابان دچار تصادف با ماشین دیگری شده‌اید و به هیچ عنوان هم طرف مقصر تصادف شما نیستید. در این صورت هم می‌خواهید بی‌گناهی خود را ثابت کنید و هم خسارت خودروی خود را دریافت کنید. در این شرایط هم می‌توانید با پلیس راهنمایی و رانندگی تماس بگیرید و تصاویر ضبط شده تصادف را به وی نشان دهید. با این فرآیند می‌توانید خسارت ماشین خود را اخذ کنید.

کمک به پارک کردن خودرو

بسیاری از مردم با فرآیند پارک کردن خودرو مشکل دارند. به این صورت که بارها در حال پارک کردن ماشین به آن آسیب زده‌اند و یا دقایق طولانی را برای پارک کردن صرف می‌کنند. وجود یک دوربین مداربسته خودرو فرآیند پارک کردن ماشین را برای شما ساده خواهد کرد. به غیر از اینکه با استفاده از زوایایی که این دوربین در اختیار شما می‌گذارد و پارک کردن را ساده می‌کند، شما می‌توانید به مرور زمان در این کار به تخصص برسید.

بررسی وضعیت ماشین در طول شبانه روز

بارها برای همه پیش آمده که نگران خودروی خود باشند. اکثر دزدی‌های خودرو در زمانی اتفاق می‌افتد که کسی در خیابان نیست و هوا تاریک است. در چنین شرایطی شما می‌توانید ماشین خود را با استفاده از دوربین‌های مداربسته خودرو بررسی کرده و از سلامت آن باخبر شوید. شما می‌توانید تصاویر آنلاین ماشین خود را از طریق دوربین‌های محافظت خودرو بر روی گوشی، تلویزیون، تبلت و سایر نمایشگرها مشاهده فرمایید و خیال خود را از بابت امنیت خودرویتان راحت کنید.

جلوگیری از پرداخت خسارات مختلف

خرید یک دوربین داخل خودرو هزینه‌هایی را برای شما به همراه خواهد داشت. اما اگر این دوربین را خریداری نکنید، هزینه‌های شما کمتر خواهد بود؟ جواب واضح است، به هیچ عنوان؛ چرا که ممکن است شما مجبور باشید بنا به تصادفات، سرقت خودرویتان و سایر موارد مشابه خسارت پرداخت کنید. اما با خرید دوربین ضد سرقت خودرو می‌توان جلوی این هزینه‌های اضافی را گرفت.

دوربین ضد سرقت خودرو

چند نمونه از مزایای دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین ضد سرقت دارای مزایای مختلفی است که هر یک از آن‌ها کارایی خاص خود را دارند. از بهترین مزایا و امکاناتی که دوربین‌های مداربسته خودرو دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

باتری قوی

در رابطه با باتری دوربین مداربسته خودرو همه چیز به شما بستگی دارد، اگه یک دوربین خوب با برند معتبری مانند وای فو خریداری کنید، مطمئنا مشکلی از بابت باتری آن نخواهید داشت. دوربین‌های خودرو وای فو قادر هستند که چندین ساعت متوالی را به تصویربرداری بپردازند.

تصویربرداری در دماهای مختلف

یکی از بهترین خصوصیات دوربین ضد سرقت خودرو این است که می‌تواند در دماهای مختلف کار خود را انجام دهد. در واقع گرما و یا سرمای شدید نمی‌تواند هیچ تاثیری بر روی عملکرد دوربین حفاظت از خودرو بگذارد.

قابلیت دید در شب

دوربین‌های داخل ماشین به طور معمول از قابلیت دید در شب برخوردار هستند. این دوربین‌ها از مادون قرمز برخوردار هستند و می‌توانند تصاویر شب را هم با کیفیت بسیار عالی نمایش دهند.

حافظه داخلی مناسب

اگر قصد دارید یک دوربین ضد سرقت خودرو خریداری کنید، بایستی به فاکتورهای مختلف توجه داشته باشید. یکی از این فاکتورها، حافظه داخلی دوربین مداربسته ماشین است. اگر دوربین مورد نظر شما علاوه بر حافظه داخلی خوب، قابلیت نصب کارت حافظه هم داشته باشد هم که عالی خواهد شد.

دوربین ضد سرقت خودرو وای فو VIOFO

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک نکاتی در خصوص دوربین ضد سرقت خودرو بیان شد. این دوربین‌ها می‌توانند در اوضاع بحرانی کمک حال شما باشند و هزینه‌های اضافی که شما پیش‌تر برای خودروی خود می‌کردید را کاهش دهند. اگر قصد دارید یک دوربین مداربسته ماشین باکیفیت تهیه کنید، می‌توانید به سایت دوردیدتک مراجعه کنید. در قسمت فروشگاه سایت دوردیدتک شما می‌توانید دوربین‌های متعددی را مشاهده کرده و بنا به سلیقه و نیاز خود یکی از آن‌ها را تهیه کنید. در ضمن قیمت دوربین‌های دوردیدتک نیز مقرون به صرفه می‌باشد.