دوربین عقب خودرو
دوربین عقب خودرو | نکاتی درباره کاربردها و مزایای منحصر به فرد این دوربین

هرآنچه که باید در مورد دوربین عقب خودرو بدانید!

افراد بسیاری زیادی در جهان هستند که به رانندگی علاقه دارند، اما کمتر کسی وجود دارد که از پارک کردن خودرو لذت ببرد. مانور دادن ماشین در خارج از محدوده پارک به غیر از اینکه بسیار سخت است، بلکه عابرین پیاده و دیگر وسایل نقلیه را هم دچار مشکل می‌کند و برای آن‌ها خطرناک خواهد بود. اما امروزه می‌توان با استفاده از سیستم‌های جدید، فرآیند پارک کردن ماشین را تا حد بسیار زیادی آسان کرد. یکی از راه‌هایی که این کار را راحت می‌کند، نصب دوربین عقب خودرو است.

دوربین عقب خودرو

دوربین دنده عقب خودرو یکی از لوازم‌های جانبی ماشین است که افراد بسیار زیادی در جهان از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از خودروها هم این ویژگی را بر روی خود دارند. اگر خودروی شخصی شما از این مزیت برخوردار نیست، شما می‌توانید با خرید یک دوربین دنده عقب باکیفیت، به مشکلات پارک کردن خودروی خود خاتمه دهید. در این مطلب وبلاگ دوردیدتک قصد داریم توضیحاتی را در خصوص دوربین دنده عقب ماشین ارائه کنیم، با ما همراه باشید.

دوربین عقب خودرو

سیستم‌های پارک ماشین متشکل از دو بخش هستند. بخش اول دوربین‌هایی که به شما کمک می‌کنند در زمانی که دنده عقب می‌روید، به فضای پشت ماشین مشرف باشید و بخش دوم هم سیستم‌هایی که در زمان وقوع مشکل و یا خطر در زمان پارک، به فرد راننده اخطار می‌دهند. اما استفاده از دوربین خودرو در واقع به عنوان بهترین و رایج‌ترین سیستم پارک خودرو در سراسر دنیا شناخته می‌شود. این دوربین‌ها به طور معمول بر روی صندوق عقب خودرو و یا در نزدیکی پلاک ماشین شما نصب خواهند شد. برخی نیز بر روی سپر ماشین متصل می‌شوند. وظیفه آن‌ها اما مشابه است و این دوربین‌ها باید اطلاعات را به نمایشگری که در داخل ماشین واقع شده است، ارسال کنند.

البته دقت داشته باشید که کلیه دوربین‌های عقب خودرو دارای قابلیت‌های یک‌اندازه‌ای نیستند. بعضی از این دوربین‌ها یک ویژگی به اسم خطوط داینامیک دارند که مسیر حرکت را به راننده نشان می‌دهند. برخی از تولیدکنندگان خودرو در جهان هم از دوربین‌هایی که به دوربین‌های ۳۶۰ درجه معروف هستند، استفاده می‌کنند. این دوربین‌ها باعث می‌شود که راننده یک دید کامل در زمان پارک کردن خودرو داشته باشد. بعلاوه سیستم پارکینگ موازی، دیگر سیستمی می‌باشد که کاربرد بسیار زیادی در این حوزه دارد.

در کل استفاده از یک دوربین خودرو می‌تواند مزایای بسیار زیادی را برای شما عزیزان به همراه داشته باشد. با توجه به اینکه امروزه هزینه تعمیر خودرو این روزها افزایش چشمگیری داشته است، بنظر خرید یک دوربین دنده عقب خودرو می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای فرار از این مشکلات باشد. در ضمن شما می‌توانید با خرید یک دوربین دنده عقب اتومبیل، به مرور زمان در فرآیند پارک کردن ماشین نیز به مهارت‌های لازم برسید.

نکاتی در مورد استفاده از دوربین دنده عقب خودرو

هر یک از کشورها قوانین خاصی را برای استفاده از دوربین عقب خودرو در نظر گرفته‌اند. برای مثال اداره امنیت ترافیک کشور آمریکا تصمیم دارید که استفاده از این دوربین‌ها را برای عموم مردم الزامی کند. البته این اتفاق بارها عقب افتاده است. ولی هم اکنون با توجه قوانین حاکم در این آژانس، حداقل لنز برای دوربین‌های پشت ماشین بایستی ۱۳۰ درجه باشد. البته افزایش این مقدار تا حدود ۱۸۰ درجه هم ممکن است.

کاربردهای دوربین عقب خودرو

به غیر از اینکه دوربین دنده عقب باید دارای لنز ۱۳۰ درجه باشد، بایستی دقت زیادی در محل قرارگیری و همچنین تمیز بودن آن شود. با توجه به اینکه دوربین عقب ماشین در قسمت بیرونی خودرو متصل می‌شود، احتمال کثیف شدن آن بسیار زیاد است، پس باید هر چند روز یکبار لنز دوربین تمیز شود. شما هم اگر قصد خرید یکی از این دوربین‌ها را دارید، به این موضوع دقت داشته باشید. البته هیچ قانونی در کشور ما برای استفاده از دوربین‌های عقب ماشین وجود ندارد و هیچ یک از خودروسازان نیز از دوربین خودرو در تولید اتومبیل‎‌های خود استفاده نکرده‌اند. در نتیجه شما باید این وسیله را به عنوان لوازم جانبی خودرو تهیه کنید.

قابلیت دید در شب

یکی از نکات حائز اهمیت پیش از خرید دوربین دنده عقب اتومبیل، قابلیت دید در شب است. یعنی شما حتما باید در مورد وجود یا عدم وجود این قابلیت در دوربین مورد نظر خود اطلاعات بدست بیاورید. البته اکثر دوربین‌های خودرو که این روزها در بازار وجود دارند، از این قابلیت برخوردار هستند. دوربین دید در شب باعث می‌شود که شما در هر ساعتی از شبانه روز به ساده‌ترین روش ممکن فرآیند پارک ماشین را انجام دهید.

 در ضمن این دوربین‌ها می‌توانند از وقایعی که برای ماشین شما رخ می‌دهد هم فیلمبرداری کند. با توجه به اینکه اکثر سرقت‌ها در زمان شب رخ می‌دهد، بهتر است که شبانه دوربین خود را بر روی حالت ضبط خودکار قرار دهید. از آنجایی که دوربین شما از دید در شب برخوردار است، پس شناسایی فرد سارق نمی‌تواند کار سختی باشد.

اهمیت برند

مطئمنا برند دوربین شما تاثیر بسیار زیادی در رسیدن به نتیجه‌ای که مورد نظرتان است دارد. در واقع اگر دوربین شما از برند خوبی برخوردار نباشد، در نتیجه به احتمال فراوان گارانتی هم نخواهد داشت. به طور معمول به دوربین‌ها یا هر وسیله‌ای که از گارانتی یا همان ضمانت‌نامه برخوردار نباشد، نمی‌توان اطمینان کرد. از این رو شما باید پیش از خرید دوربین خودرو به برند آن دقت داشته باشید. در صورتی که دوربین مورد نظر شما برند خوبی مانند وای فو داشته باشد، شک نداشته باشید که کیفیت بالایی هم خواهد داشت. درضمن دوربین‌هایی که برند معتبری دارند، لنز، باتری، حافظه و همچنین کیفیت فیلمبرداری بسیار خوبی دارند و رضایت شما را جلب خواهند کرد.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک توضیحاتی در خصوص دوربین پشت اتومبیل ارائه شد و متوجه شدیم که این دوربین چه تاثیری در پارک کردن خودرو، شناسایی سارقین و سایر موارد از این دست دارد. این روزها هم با توجه افزایش آمار تصادفات، سرقت و همچنین بالا رفتن هزینه‌های تعمیرات خودرو، نیاز به یک دوربین دنده عقب ماشین بیش از گذشته حس می‌شود.