دوربین فیلمبرداری خودرو
دوربین فیلمبرداری خودرو | آشنایی با یکی از تجهیزات مهم خودرو

همه چیز درباره دوربین فیلمبرداری خودرو

امنیت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که بسیاری از دارندگان خودروها را نگران کرده است. بسیاری از مراجعات به پلیس را افرادی تشکیل می‌دهند که به اتومبیل آن‌ها خساراتی وارد شده است. اما راه حل این مشکل چیست؟ این سوالی است که بسیاری از افراد صاحب خودرو دارند.  راه‌حل‌های زیادی برای این مسئله وجود دارد. بدون شک یکی از راه حل‌هایی که برای حفظ امنیت خودرو مفید است، استفاده از سیستم های امنیتی مانند  دوربین فیلمبرداری خودرو می باشد.

ویژگی های دوربین فیلمبرداری خودرو viofo

این دوربین‌ها را امروزه می‌توانید به راحتی در فروشگاه‌های مختلف تهیه کنید و امنیت خودروهای خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ای سنگین تامین کنید. اگر در مورد ویژگی‌های جالب و جذاب این دوربین‌ها چیزهای بیشتری بدانید، احتمالا بیشتر به خرید این دوربین‌ها علاقمند خواهید شد. این دوربین‌ها فقط یک دوربین فیلمبرداری نیستند و چندین سنسور و تکنولوژی مختلف در آن‌ها به کار برده شده است و باعث شده که دستگاهی کامل برای حفاظت از خودروی شما باشند. در این مطلب همراه ما باشید تا مروری بر ویژگی‌های این دوربین‌ها داشته باشیم.

دوربین فیلمبرداری خودرو چیست ؟

اگر بخواهیم دوربین فیلمبرداری خودرو را تعریف کنیم، همانطور که از نام آن پیدا است، نوعی دوربین است که کار فیلمبرداری از خودرو را برعهده دارد. اما این دوربین‌ها از نظر کارکرد و ماهیت تفاوت بسیار زیادی با سایر دوربین‌ها دارند.

دوربین خودرو، یکی از تجهیزات جانبی خودرو است که باید آن را جدا از خودرو خریداری کنید. برخی از برندهای اتومبیل خارجی ممکن است که یکی از این دوربین‌ها را همراه با خودرو به شما هدیه کنند اما شرکت‌های خودروسازی در ایران چنین کاری نمی‌کنند. این دوربین‌ها پس از خریداری باید روی خودروی خود نصب کنید.

این دوربین‌ها در اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و ویژگی‌های متفاوتی دارند. در بسیاری از آن‌ها تکنولوژی‌هایی به کار رفته است تا فرآیند ضبط فیلم از خودرو بسیار آسان، باکیفیت و سریع باشد و امکان حفاظت از خودرو فراهم شود. این دوربین‌ها را در جاهای مختلف خودرو می‌توانید نصب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید که از امنیت پشت خودروی خود مطمئن شوید و بدانید که خودرویی از پشت به ماشین شما برخورد نخواهد کرد، دوربین را می‌توانید در پشت خودرو نصب کنید.

دوربین فیلمبرداری خودرو 2

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این دوربین‌ها استفاده از سنسورهایی است که امکان فیلمبرداری خودکار را به شما می‌دهد. این سنسورها سریعا برخوردها و لرزش‌ها را شناسایی می‌کنند و در صورتی که ماشین ذره‌ای تکان بخورد، به طور خودکار دوربین را روشن می‌کنند. این در حالی است فاصله زمانی میان لرزش و فیلمبرداری حتی به یک ثانیه هم نمی‌رسد!

یکی دیگر از سنسورهایی که در این دوربین‌ها به کار رفته، سنسورهای حذف لرزش است. وقتی که خودرو در حال حرکت است بدون شک دوربین دچار لرزش می‌شود و این لرزش در حالت عادی روی تصویر تاثیر منفی می‌گذارد و آن را تار می‌کند. این سنسور باعث می‌شود دوربین تصویری شفاف ارائه بدهد.

مزایای استفاده از دوربین فیلمبرداری خودرو

بدون شک استفاده از این دوربین‌ها مزایای شگفت انگیز زیادی دارد. ابتدایی‌ترین مزیت استفاده از این دوربین‌ها تامین امنیت خودرو است. شما می‌توانید در هر ثانیه که می‌خواهید از خودروی خود فیلمبرداری کنید. هر بار که کسی قصد داشته باشد به اتومبیل شما صدمه‌ای بزند، روی آن خط بیاندازد، وسایل داخل خودرو را به سرقت ببرد یا با اتومبیل با آن برخورد کند، این دوربین می‌تواند از حادثه فیلمبرداری کرده و به عنوان یک مدرک معتبر به کمک شما بیاید.

علاوه بر این مسئله، دقت در فیلمبرداری این دوربین‌ها آن چنان بالا است که کیفیت آن‌ها با بهترین دوربین‌های فیلمبرداری موجود در بازار رقابت می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌هایی که در داخل تنظیمات دوربین وجود دارد، کیفیت فیلمبرداری را تعیین کنید. جدای از این مسئله، شما با دوربین فیلمبرداری خودرو توانایی عکس برداری و ضبط صدا را نیز خواهید داشت.

بسیاری از افرادی که علاقمند به سفر و ثبت لحظات زیبای خود هستند، از این دوربین‌ها استفاده می‌کنند تا لحظات خود را ماندگار کنند. وقتی که شما در یک مسیر بسیار زیبا در حال رانندگی هستید، بدون شک نمی‌توانید که دوربین در دست بگیرید و از منظره طبیعت بیرون از خودرو فیلمبرداری کنید. دوربین خودرو این کار را به راحتی برای شما انجام می‌دهد.

همچنین ممکن است که در حین سفر بخواهید که از لحظات خوشی که با خانواده، دوستان یا آشنایان خود در داخل ماشین دارید، فیلمبرداری کنید و بعدا آن را به دیگران نشان بدهید. دوربین خودرو در این حالت نیز به کمک شما می‌آید. کافی است که لنز دوربین را به سمت داخل خودرو تنظیم کنید و لحظات خوش خود را ثبت کنید.

همانطور که می‌بینید استفاده از این دوربین‌ها مزایای فراوانی دارند. کافی است که یک برند محبوب و معتبر را پیدا کنید و اقدام به خریداری دوربین از این برند کنید.

برند وایفو

برند وایفو یکی از بهترین سازندگان دوربین فیلمبرداری خودرو در جهان است و دوربین‌های این شرکت در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دوربین‌ها در کشورهایی مانند آمریکا و انگلستان بسیار پرفروش هستند. همچنین دوربین‌های این برند به سنسورهای مختلفی که در بالا به آن اشاره شد مجهز هستند و می‌توانند به خوبی فیلمی شفاف و واضح با کیفیت بالا برای شما ضبط کنند. علاوه بر این، دوربین‌های این برند به تکنولوژی‌هایی مانند وای فای و بلوتوث نیز مجهز هستند. امکان خرید این دوربین‌ها در ایران نیز وجود دارد و بسیاری از فروشگاه‌های فیزیکی و آنلاین اقدام به فروش این دوربین‌ها می‌کنند.

دوربین فیلمبرداری خودرو viofoسخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک به بررسی دوربین فیلمبرداری خودرو پرداختیم و دیدیم که استفاده از این دوربین‌ها چه مزایایی دارد. اگر قصد دارید که یکی از این دوربین‌ها را خریداری کنید، فقط کافی است که به دنبال یک برند محبوب باشید و از طریق سایت‌های فروشگاهی اقدام به خرید یکی از این خودروها کنید تا امنیت خودروی خود را بالاتر ببرید.

این دوربین‌ها را می‌توانید در بخش فروشگاه سایت دوردیدتک نیز تهیه کنید. در فروشگاه دوردیدتک دوربین‌های زیادی ارائه شده است و شما فقط باید برند موردنظر خود را مشخص کنید و سپس سفارش خود را تکمیل کنید. دوردیدتک در سریع‌ترین زمان ممکن دوربین فیلمبرداری خودرو را برای شما ارسال خواهد کرد و شما می‌توانید از دردسرهای خرید حضوری رها شوید.