دوربین فیلمبرداری خودرو چیست ؟
دوربین فیلمبرداری خودرو چیست و چه امکانات و کاربردهایی دارد؟

هرآنچه که درباره دوربین فیلمبرداری خودرو باید بدانید!

امنیت یکی از مسائل مهمی است که مالکان خودرو را گهگاه نگران می‌کند. استفاده از قفل فرمان یا پارک کردن ماشین در داخل محیط بسته، همیشه باعث حفظ امنیت خودرو نخواهد شد. خودروها در هر زمان و مکانی در معرض آسیب هستند و از آن جایی که این آسیب از قیمت آن‌ها کم می‌کند، امنیت یک مسئله حیاتی است. یکی از راه‌کارهایی که برای حفظ امنیت خودرو بسیار مفید است و روزانه هزاران نفر از آن در سراسر جهان استفاده می‌کنند، استفاده از دوربین خودرو است. آیا تا به حال نام دوربین‌های فیلمبرداری خودرو را شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید مزایای استفاده از دوربین فیلم برداری ماشین چیست ؟ ما در این مطلب نگاهی به این دوربین‌ها خواهیم داشت تا نسبت به آن‌ها شناخت پیدا کنید.

دوربین فیلمبرداری خودرو | دوربین فیلم برداری ماشین | امکانات ویژگی ها و کاربردهای دوربین فیلم برداری ماشین

 

امکانات دوربین فیلم برداری خودرو

دوربین فیلم برداری خودرو نوعی دوربین است که اندازه آن بسیار کوچک‌تر از دوربین‌های فیلمبرداری حرفه‌ای مرسوم است. با کوچک بودن بدنه آن‌ها، در نقاط مختلفی از خودرو می‌توان آن را نصب کرد. به عنوان مثال می‌توان این باتری‌ها را در کنار آینه جلو یا پشت ماشین نصب کرد.

کارکرد این دوربین‌ها این است که می‌توانند از خودروی شما در زمانی که شما کنار خودرو نیستید، فیلمبرداری کنند. این فیلم‌ها از چند جهت کاربرد دارند. از آن جایی که در این فیلم‌ها تمامی اتفاقات به صورت کلی ضبط می‌شود، می‌توانید از وضعیت اتومبیل خود درزمانی که کنار آن نیستید، آگاهی پیدا کنید

به عنوان مثال بارها پیش آمده که اتومبیل خود را داخل یک پارکینگ پارک کرده‌اید و وقتی پیش آن برمی‌گردید متوجه می‌شوید که یک اتومبیل عمدا یا سهوا با اتومبیل شما برخورد کرده و جای یک فرورفتگی یا خراش را روی بدنه خودروی خود می‌بینید ولی نمی‌دانید که مقصر این اتفاق چه کسی است.

استفاده از دوربین فیلمبرداری خودرو در چنین وضعیتی می‌تواند بسیار مفید باشد. شما اگر یک دوربین خودرو خریداری کرده باشید، با روشن کردن آن می‌توانید از جزئیات برخورد با اتومبیل خود باخبر شوید و شماره پلاک ماشینی که به ماشین شما برخورد کرده را نیز در داخل فیلم خواهید دید.

همین مسئله باعث خواهد شد که امنیت اتومبیل شما به طرز قابل توجهی افزایش یابد. شما در موقعیت‌های مختلفی می‌توانید از این دوربین‌ها استفاده کنید تا از اتفاقات مختلف اطراف اتومبیل خود آگاه شوید و در صورت لزوم این ویدیو را به پلیس نشان بدهید.

این دوربین‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند. مثلا اگر یکی از معروف‌ترین برندهای دوربین یعنی وای فو را مورد بررسی قرار بدهیم، می‌بینیم که دوربین‌های داشبوردی، دوربین‌های کنار آینه، دوربین پشت خودرو و غیره همگی در دسترس هستند.

دوربین فیلمبرداری خودرو | دوربین فیلم برداری ماشین | امکانات ویژگی ها و کاربردهای دوربین فیلم برداری ماشین | ویژگی های دروبین فیلمبرداری اتومبیل

ویژگی های دوربین فیلم برداری خودرو چیست؟

دوربین‌های فیلمبرداری خودرو ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارند که اگر از آن‌ها آگاه شوید، مطمئنا فکر خرید یکی از آن‌ها به سر شما می‌زند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این دوربین‌ها، وجود سنسورهای مختلف در داخل دوربین است. به عنوان مثال یکی از مفیدترین سنسورهایی که در داخل این خودروها مورد استفاده قرار گرفته، سنسورهایی است که لرزش را تشخیص می‌دهند. این دوربین‌ها با احساس هر گونه لرزش، سریعا روشن می‌شوند و از خودرو و محیط فیلمبرداری می‌کنند. این گزینه برای زمانی مفید است که یک اتومبیل یا شی با خودروی شما برخورد کند. استفاده از این قابلیت باعث می‌شود که دوربین شما در شرایطی که از آن استفاده نمی‌کنید، خاموش بماند و باتری دوربین مصرف نشود. این مسئله همچنین به افزایش عمر باتری‌های این دوربین‌ها کمک می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های این دوربین‌ها، قابلیتی است که نوع دیگری از سنسورهای شناسایی لرزش آن را به کار می‌برند. وقتی که شما در داخل اتومبیل در حال رانندگی هستید، اتومبیل دچار لرزش خفیفی می‌شود. این لرزش باعث می‌شود که تصویر ضبط شده دوربین حین حرکت خودرو واضح نباشد. سنسورهای به کار رفته در داخل دوربین‌ها باعث خواهد شد که این لرزش از بین برود و تصویری واضح ضبط شود. اگر چنین سنسورهایی در داخل دوربین وجود نداشته باشد، بدون شک تصویر تار و گنگ خواهد شد و به هیچ عنوان نمی‌تواند پلاک خودروهایی که با شما برخورد می‌کنند را به صورت واضح ضبط کند.

همچنین تکنولوژی‌های زیادی که در این دوربین‌ها به کار رفته باعث شده که استفاده از آن بسیار راحت باشد. به عنوان مثال در بسیاری از برندهای این دوربین‌ها آپشن اتصال به اینترنت از طریق وای فای وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن‌های گوشی خود، فیلم‌های ضبط شده این دوربین‌ها را بدون دسترسی فیزیکی به این دوربین مشاهده کنید.

خرید دوربین فیلمبرداری خودرو | مشخصات فنی دوربین فیلمبرداری خودرو (اتومبیل)

مزایای استفاده از دوربین فیلمبرداری ماشین چیست ؟

بدون شک مزایای استفاده از این دوربین‌ها بسیار زیاد است و به همین دلیل این دوربین‌ها امروزه توسط میلیون‌ها نفر در جهان استفاده می‌شوند. شما می‌توانید با استفاده از این دوربین‌ها امنیت خودروی خود را بالاتر ببرید و از هر گونه اتفاقی که حول و حوش خودروی شما اتفاق می‌افتد، آگاه شوید. همچنین می‌‌توانید از این دوربین‌ها برای مقاصد دیگری نیز استفاده کنید. به عنوان مثال این دوربین‌ها را می‌توانید برای فیلمبرداری از لحظات خوش خود در داخل اتومبیل استفاده کنید. همچنین می‌توانید در سفرهای خود به جاذبه‌های طبیعی این دوربین‌ها را روشن کنید و از محیط فیلمبرداری کنید.

این دوربین‌ها بدون شک یکی از مهم‌ترین تجیهزاتی هستند که می‌توانید برای خودروهای خود تهیه کنید تا هم از امنیت خودروی خود مطمئن شوید و هم در جاهای دیگر برای فیلمبرداری از آن استفاده کنید.

سخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک نگاهی به دوربین‌های فیلمبرداری انداختیم و دیدیم که مزیت استفاده از دوربین فیلمبرداری ماشین چیست ؟ اگر شما نیز یکی از صاحبان خودرو هستید و در مورد مسائل امنیتی خودروی خود نگران هستید، بهتر است که هر چه سریع‌تر اقدام به خرید یکی از این دوربین‌ها کنید. برای خرید این دوربین‌ها می‌توانید به بخش فروشگاه سایت دوردیدتک بروید و از طریق خرید غیرحضوری، اقدام به خرید یکی از این دوربین‌ها کنید. در این سایت بهترین برندهای دوربین خودرو را می‌توانید مشاهده کنید و از بین آن‌ها خرید خود را انجام بدهید.