دوربین محافظ خودرو
دوربین محافظ خودرو | کاربردهای جالب این دوربین‌ها برای ماشین

دوربین محافظ خودرو

امنیت خودرو جزو مهم‌ترین مسائل برای دارندگان ماشین به حساب می‌آید. اما چه چیزی می‌تواند تضمین‌کننده امنیت خودروی ما باشد؟ از آنجایی که میزان سرقت در ایران هر روز افزایش می یابد، صاحبین خودرو باید سیستم امنیتی اتومبیل خود را ارتقاء دهند. یکی از این وسایلی که می‌تواند تا حد بسیار زیادی از سرقت، تصادف و حتی مزاحمت‌های خیابانی جلوگیری کند، دوربین محافظ خودرو است. نصب یکی از این دوربین‌ها در خودرو مزایای زیادی را برای مالکین به همراه خواهد داشت. در واقع شما می‌توانید با خرید یکی از دوربین‌های محافظ خودرو تا حد قابل توجهی از حوادث گوناگون پیشگیری کنید. در ادامه این مطلب دوردیدتک بیشتر در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد.

دوربین محافظ خودرو

دوربین محافظ خودرو می‌تواند یک نگهبان تمام وقت برای وسیله نقلیه شما باشد. شما نیز می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید تصاویر آن را مورد بررسی قرار دهید. استفاده از این نوع دوربین‌ها مزایای متعددی دارد که به عنوان مثال می‌توان به ضبط صحنه‌های سرقت، تصادف و سایر موارد از این دست اشاره داشت. شما برای خرید یکی از این دوربین‌ها مطمئنا باید هزینه کنید. اما این اطمینان را می‌دهیم که تنها با یک بار هزینه می‌توانید جلوی بسیاری از هزینه‌های خودروی خود را بگیرید.

خرید این دوربین‌ها به صورت جداگانه است. در واقع دوربین محافظ خودرو یکی از لوازم جانبی ماشین به حساب می‌آید. اغلب شرکت‌های خودروسازی در دنیا، دوربین‌های مداربسته خودرو را به عنوان یکی از چندین آپشن خودروهای خود ارائه می‌کنند. اما این مزیت در هیچ یک از شرکت‌های ایرانی وجود ندارد. شاید همین موضوع یکی از دلایل اصلی بالا رفتن میزان سرقت خودرو در کشورمان باشد که البته با خرید دوربین فیلمبرداری خودرو می‌توان این آمار را کاهش داد.

امکانات دوربین محافظ خودرو

مزایای دوربین محافظ خودرو چیست؟

دوربین‌های محافظ خودرو اندازه ها و طرح‌های بسیار زیادی دارند و هر چه برند آن معتبرتر باشد، دوربین مربوطه از کیفیت بیشتری برخوردار خواهد بود. اکثر این دوربین‌ها از سنسور ضبط خودکار و همچنین سنسور لرزش برخوردار بوده و تصاویر را با نهایت کیفیت در اختیار مالک خودرو قرار می‌دهند. این دوربین‌ها به طور معمول از ۳ لنز باکیفیت برخوردار هستند که شما می‌توانید آن‌ها را در نقاط مختلف خودروی خود نصب نمایید. به عنوان مثال برای اطمینان از امنیت پشت خودروی خود، بهتر است که یکی از لنزها‌ی این دوربین‌ها را پشت خودروی خود نصب کنید.

گفته شد که این نوع دروبین ها دارای سنسورهای بسیار جالبی است که یکی از آن‌ها، سنسور ضبط خودکار نام دارد. مواقعی که شما پشت فرمان هستید، امکان دارد با توجه به چال و چوله‌های خیابان و یا بر اثر تصادف، خودروی شما بلرزد. در چنین زمانی سنسور ضبط خودکار متوجه موضوع خواهد شد و شروع به ضبط کردن تصاویر خواهد کرد.

یکی دیگر از سنسورهای منحصر به فرد دوربین محافظ خودرو سنسور حذف لرزش است. این سنسور کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد و باعث ‌می‌شود که تصاویر با نهایت کیفیت در اختیار شما قرار بگیرد. با توجه جاده‌های نچندان باکیفیت کشورمان، خودروها در زمان حرکت دائما دچار لرزش هستند. از این رو شاید با خود تصور کنید که کیفیت فیلمبرداری دوربین‌های مداربسته خودرو کاهش می‌یابد. اما اینطور نیست، چون سنسور حذف لرزش این دوربین‌ها، صحنه‌ها را بدون هیچ موج‌زدگی و لرزش ضبط خواهد کرد.

کاربردهای دوربین خودرو

دوربین محافظ خودرو کاربردهای ویژه‌ای دارد. نخستین کاربردی که این دوربین می‌تواند داشته باشد، حفظ امنیت ماشین است. شما می‌توانید تصاویر ماشین خود را به صورت آنلاین با استفاده از لپ تاپ، گوشی، تبلت و یا تلویزیون مشاهده کنید.

این یکی از بهترین کاربردهای دوربین محافظ خودرو است. در واقع با وجود این کاربرد، خیال شما از بابت امنیت خودرویتان راحت خواهد بود. این دوربین‌ها از کاربردهای قابل توجه دیگری هم برخوردار هستند که این کاربردها عبارتند از:

سرقت ماشین

اگر خودروی شما از دوربین مداربسته برخوردار نبوده و به سرقت برود، شما کار بسیار سختی برای پیدا کردن سارق ماشین خود خواهید داشت. حتی زمانی که سیستم صوتی ماشین نیز به سرقت برود، مالک ماشین برای پیدا کردن آن شانس زیادی نخواهد داشت. اما وجود یک دوربین محافظ خودرو در چنین مواقعی لازم است.

 اگر خودروی شما دزدیده شود، شما می‌توانید فیلم‌هایی که به وسیله دوربین مداربسته شما ضبط شده است را به کلانتری ببرید و با استفاده از آن سارق وسیله نقلیه خود را شناسایی و دستگیر کنید. در ضمن ممکن است خودروی شما در حال به سرقت رفتن باشد و شما با استفاده از تصاویر دوربین متوجه این موضوع شوید. در این شرایط می‌توانید خود را به محل پارک خودرو برسانید و از این اتفاق جلوگیری کنید.

تصادف

تصادف خودرو ممکن است برای هر فردی اتفاق بی‌افتد. مطمئنا هر کدام از تصادفات یک مقصر دارد، اما امکان دارد که مقصر تصادف به اشتباه معرفی شود. اگر چنین اتفاقی برای شما رخ دهد، دوربین خودرو چاره شما خواهد بود. شما می‌توانید تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته خودروی خود را به مامور راهنمایی و رانندگی نشان داده و ثابت کنید که مقصر تصادف نیستید. با این فرآیند حتی می‌توانید خسارت خودروی خود را هم دریافت کنید.

زورگیری و مزاحمت‌های خیابانی

از سایر کاربردهای جالب توجه دوربین محافظ خودرو می‌توان به ضبط تصاویر زورگیری و مزاحمت‌های خیابانی اشاره کرد. اگر شما در یک جاده با افراد زورگیر مواجه شوید، راه زیادی برای دفاع از خود ندارید. در این شرایط بهتر است کاری انجام ندهید و بعدا با رجوع به فیلم‌های ضبط شده دوربین و ارائه آن‌ها به کلانتری، افراد زورگیر را شناسایی کنید.

دوربین محافظ خودرو

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک با دوربین محافظ خودرو و کاربردهای بسیار جالب آن آشنا شدیم. اگر شما هم قصد دارید یکی از این دوربین‌ها را تهیه کنید و از مزایای گفته شده در این مطلب برخوردار شوید، باید به برند آن نیز دقت داشته باشید. برند وای فو یکی از برندهای معتبر و باکیفیت دوربین مداربسته خودرو است که شما می‌توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه دوردیدتک، یکی از آن‌ها را خریداری کنید.