دوربین مداربسته اتومبیل
دوربین مداربسته اتومبیل

آشنایی با دوربین مدابسته اتومبیل و ویژگی های آن

یکی از مهم‌ترین موضوعات برای دارندگان خودرو، امنیت ماشین است. اما این روزها چه چیزی می‌تواند امنیت خودرو را تضمین کند؟ با توجه با بالا رفتن آمار سرقت ماشین و همچنین زورگیری در کشور، نیاز به یک وسیله برای تضمین امنیت خودرو بیش از گذشته احساس می‌شود. نصب دوربین مداربسته اتومبیل یکی از بهترین راه‌ها برای امنیت وسیله نقلیه شما به حساب می‌آید. این دوربین‌ها کمک می‌کند که شما از دور خودروی خود را کنترل کرده و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید. در این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم در خصوص دوربین مداربسته اتومبیل صحبت کنیم.

کاربردهای دوربین مداربسته اتومبیل

دوربین مداربسته برای خودرو

دوربین مداربسته اتومبیل در داخل ماشین شما نصب می‌شود و در واقع به عنوان یک نگهبان خودرو عمل می‌کند. استفاده از این دوربین مزایای بسیار زیادی دارد که برای مثال می‌توان به ضبط صحنه‌های تصادف و زورگیری اشاره کرد. این دوربین‌ها از لحاظ کاربرد تفاوت‌های زیادی با دوربین‌های دیگر دارند. تهیه یک دوربین مداربسته شاید در قدم اول برای شما هزینه داشته باشد، اما تردید نداشته باشید که از هزینه‌هایی که ممکن است برای شما به وجود بیاید جلوگیری خواهد کرد.

همانطور که می‌دانید دوربین مداربسته اتومبیل یکی از لوازم جانبی ماشین است که شما باید آن را به صورت جداگانه تهیه کنید. بسیاری از خودروسازان مشهور دنیا، این دوربین‌ها را به عنوان یکی از آپشن‌های خودروهای خود در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. اما این ویژگی در ایران وجود ندارد. از این رو بهتر است که به فکر خرید یک دوربین مداربسته برای اتومبیلتان  باشید.

ویژگی‌های دوربین مداربسته اتومبیل

دوربین مداربسته اتومبیل در چندین اندازه مختلف تولید می‌شود و از مزایای گوناگونی برخوردار است. در اغلب آن‌ها تکنولوژی‌هایی به کار گرفته شده است تا به عملیات ضبط و ثبت تصاویر را به شکل خودکار و با نهایت کیفیت به انجام برسانند. دوربین مداربسته داخل خودرو به طور معمول دارای سه لنز است که شما می‌توانید این سه لنز را در نقاط دلخواه ماشین خود نصب کنید. مثلا اگر تصمیم دارید از امنیت پشت وسیله نقلیه خود اطمینان بدست آورید، می‌توانید یکی از این سه لنز را بر پشت ماشین خود نصب کنید.

این دوربین ها از سنسورهای منحصر به فردی برخوردار است که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. برای مثال زمانی که شما در حال رانندگی هستید، ممکن است ماشین شما بر اثر تصادف و یا عبور از روی چاله‌های خیابان دچار لرزش شود. در این مواقع سنسور لرزش این دوربین‌ها به صورت خودکار شروع به فیلمبرداری می‌کنند و این فرآیند را بدون موج‌زدگی به انجام می‌رسانند.

از دیگر خصوصیات دوربین مداربسته برای خودرو می‌توان به سنسور حذف لرزش اشاره کرد. زمانی که ماشین در حال حرکت می‌باشد، طبیعی است که دوربین خودرو دچار لرزش شود. این لرزش‌ها در شرایط معمولی بر روی کیفیت تصویربرداری دوربین تاثیر منفی خواهند گذاشت. اما سنسور حذف لرزش دوربین مداربسته داخل خودرو به طور کامل این لرزش‌ها را از بین برده و باکیفیت‌ترین فیلم‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

کاربردهای دوربین فیلمبرداری خودرو

دوربین مداربسته اتومبیل، کاربردهای بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. اولین و شاید ابتدایی‌ترین مزیت این دوربین‌ها، حفظ امنیت وسیله نقلیه شما است. به این شکل که شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید از داخل و بیرون خودروی خود فیلمبرداری کنید. با توجه به اینکه می‌توانید فیلم‌های ضبط شده این دوربین‌ها را در داخل گوشی و یا لپ تاپ خود به صورت آنلاین مشاهده کنید، پس خیالتان از ایمنی خودروی خود راحت خواهد بود. سایر کاربردهای استفاده از دوربین مداربسته داخل خودرو عبارتند از:

سرقت

در شرایط عادی اگر خودروی شما به سرقت برود، کار سختی برای پیدا کردن آن دارید. حتی اگر سیستم صوتی و یا سایر وسایل داخل خودروی شما نیز دزدیده شود، پیدا کردن آن‌ها بسیار دشوار خواهد بود. از این رو پیشنهاد می‌کنیم که یک دوربین مداربسته برای اتومبیلتان خریداری کنید و از آن برای جلوگیری از این مسائل استفاده کنید. شما می‌توانید فیلم‌های ضبط‌شده دوربین خود را به کلانتری ببرید و سارق را شناسایی کنید. در ضمن ممکن است به شکل آنلاین در حال تماشای صحنه سرقت باشید. در این شرایط هم می‌توانید در صحنه حاضر شوید و از این اتفاق جلوگیری کنید.

زورگیری و آسیب رساندن به خودرو

یکی دیگر از بهترین مزایای استفاده از دوربین مداربسته اتومبیل ، شناسایی زورگیرها و افراد مزاحم است. ممکن است شما در یک جاده خلوت مشغول رانندگی باشید. در این مواقع امکان دارد افرادی برای زورگیری و مزاحمت جلوی شما خودروی شما را بگیرند. در صورت بروز این اتفاق بهتر است که با این افراد درگیر نشوید. در واقع کار درست این است که به کلانتری مراجعه کنید و با ارائه فیلم‌های ضبط‌شده، برای دستگیری زورگیرها و مزاحمین اقدام کنید.

پارک کردن خودرو

شما می‌توانید از دوربین مداربسته اتومبیلتان جهت پارک کردن خودروی خود استفاده کنید. برای این کار کافیست که یکی از لنزهای دوربین را به سپر خودروی خود نصب کنید. در این صورت شما از آسیب ماشین خود جلوگیری خواهید کرد و فرآیند پارک ماشین را ساده‌تر از گذشته انجام می‌دهید.

استفاده در مسافرت

ممکن است شما بخواهید در سفرهای خانوادگی خود از حال و هوای داخل خودرو و یا مناظر بیرون فیلمبرداری کنید. در حالت عادی فیلمبرداری در خودرو دشوار است و با لرزش همراه خواهد شد. اما با توجه به اینکه دوربین مداربسته داخل ماشین از سنسور حذف لرزش برخوردار است، فیلم‌ها را بدون هیچ موج‌زدگی ضبط خواهد کرد. در ضمن شما می‌توانید لنز دوربین خود را به هر سمت که دلخواهتان است، بچرخانید. کیفیت بالایی که این دوربین در اختیار شما قرار می‌دهد، باعث می‌شود که شما خاطرات سفر خود را به بهترین شکل ضبط کنید.

بهترین برند دوربین مداربسته اتومبیل

برای خرید این دوربین‌ها می‎‌توانید به یک سایت فروشگاهی معتبر مراجعه کنید و از مدل‌های آن‌ها دیدن فرمایید. سعی کنید یک برند خوب را برای خریداری انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما برند وای فو است. با خرید یک دوربین مداربسته اتومبیل وای فو شما از تمامی مزایای گفته شده در این مطلب برخوردار خواهید شد.

ویژگی های دوربین مداربسته اتومبیل

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک در رابطه با دوربین مداربسته اتومبیل صحبت کردیم. استفاده از این دوربین برای شما بسیار تاثیرگذار و مفید خواهد بود. اگر تصمیم دارید یکی از دوربین‌های مداربسته خودرو را تهیه کنید، بهتر است که به دنبال یک برند معتبر باشید و خرید خود را از یک سایت فروشگاهی خوب مانند دوردیدتک به انجام برسانید. با انجام این فرآیند امنیت خودروی شما تضمین‌شده خواهد بود.