دوربین مداربسته بدون اتصال اینترنت
دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت | پاسخ به سوالات متداول

مقدمه‌ای بر دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت

خانه قدیمی شما نیاز به دوربین نظارتی دارد ولی به اینترنت شبکه دسترسی ندارید و از طرفی نیاز دارید که تصاویر را به صورت زنده دریافت کنید. این مشکل بسیار بزرگی برای دوربین‌های مداربسته است. دوربین مداربسته بدون اینترنت این نگرانی را برطرف کرده و توانسته است امنیت خانه شما را تضمین کند.

شرکت رئولینک، به تازگی به راه‌حل جدیدی دست یافته است. شبکه‌های اینترنت شامل بسیاری از شبکه‌ها مانند شبکه‌های سنتی وای فای، شبکه سیمی (کابلی)، شبکه‌های تلفن همراه (مانند ۳G, 4G-LTE) و غیره می‌شوند.

سوالات متداول درباره دوربین مداربسته ریولینک بدون اتصال به اینترنت

اگر محل نصب دوربین شما فاقد شبکه‌های سنتی است، می‌توانید شبکه ۳G یا ۴G-LTE را امتحان کنید. شرکت رئولینک دوربین امنیتی ۴G جدیدی ساخته است که به عنوان یک دوربین مداربسته بدون نیاز به اینترنت کار می‌کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک سیم کارت دارای بسته اینترنت بر روی شبکه تلفن همراه است تا از این محصول استفاده کنید. (اگر می‌خواهید بدانید دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت به چه میزان داده نیاز دارد و چگونه کار می‌کند، این مطلب را تا انتها بخوانید.)

دوربین مداربسته بدون  اینترنت می‌تواند با کمک شبکه داده تلفن همراه راه‌اندازی شود و با تمام قابلیت‌های یک دوربین استاندارد کار کند (نمای زنده در تلفن از هر کجا، ارسال هشدارهای اعلان پس از شناسایی مشکل، ثبت رویدادها در کارت SD یا فضای ابری و غیره).

یکی دیگر از مزایایی که این محصول رئولینک دارد، این است که می‌توان آن را با انرژی خورشیدی شارژ کرد. پس یک پنل خورشیدی تهیه کنید تا همراه با آن کار کند (نیاز به شارژ مجدد باتری به صورت دستی نیست).

پرسش و پاسخ در رابطه با دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت (شبکه وای فای)

ما سعی می‌کنیم به تمام پرسش‌هایی که در مورد راهکارهای کار با دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت مطرح می‌شود، پاسخ دهیم و بیشترین پرسش‌ها را در این قسمت خلاصه کنیم تا شما به سرعت به پاسخ سوالات خود برسید.

پرسش و پاسخ ۱

شبکه وای فای موجود نیست و نیاز به تصاویر روی مانیتور دارم. آیا چنین سیستم امنیتی دوربین در فضای باز موجود است؟

«من به یک سیستم امنیتی در فضای باز نیاز دارم. شبکه وای فای در دسترس نیست. من نیازی ندارم که آن را با تلفن چک کنم، اما نیاز به تصاویر روی یک مانیتور دارم.»

پاسخ: RLK8-410B4 (یا RLK4-211WB4-S) دقیقاً همان چیزی است که شما نیاز دارید. این دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت کار کرده و ۷/۲۴ گیگ ضبط می‌کند. شما می‌توانید سیستم را به مانیتور وصل کنید تا حالت پخش مستقیم و حالت ضبط‌شده را ببینید.

پرسش و پاسخ ۲

آیا دوربین‌های بی سیم می‌توانند از نقطه دسترسی موبایل برای کار استفاده کنند؟

«من یک نقطه دسترسی موبایل دارم و هیچ روتری در محل سایت وجود ندارد. چه دوربین بی سیمی می‌تواند از این نقطه دسترسی استفاده کند؟ و به من دید از راه دور بدهد؟»

پاسخ: در واقع شما شبکه دارید. تبدیل شبکه داده تلفن همراه به یک نقطه دسترسی شبکه را به مقدار۲٫۴ GHz  شبکه وای فای یا ۵GHz  شبکه وای فای تبدیل می‌کند. همه چیز می‌تواند با شبکه راحت‌تر شود. شما می‌توانید دوربین رئولینک Argus 2 باطری خور وای فای ۲٫۴ GHz بی سیم یا دوربین وصل شدنی ۴/۲ یا ۵ GHz وای فای RLC-410w را امتحان کنید. هر دو مورد، می‌توانند به نقطه دسترسی موبایل شما متصل شوند.

پرسش و پاسخ ۳

آیا دوربین امنیتی وجود دارد که به وای فای نیاز نداشته باشد و با اینترنت اترنت کامپیوتر من کار کند؟ من به دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت که وای فای نیاز نداشته باشد و با اینترنت اترنت کامپیوتر من کار کند.

پاسخ: شما می‌توانید یک دوربین امنیتی IP را انتخاب کنید و از همان اتصال اینترنت PC خود استفاده کنید و نمای زنده را از طریق PC خود تماشا کنید. شما همچنین می‌توانید یک سیستم دوربین امنیتی بخرید و نمایشگر PC خود را برای دیدن جریان زنده به NVR وصل کنید.

طیف گسترده‌ای از دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی بی سیم و با سیم با کیفیت بالا در دسترس است. یکی از فروشگاه‌های آنلاین دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت را انتخاب کنید. اگر توصیه‌ای می‌خواهید، RLC-410 را امتحان کنید. و می‌توانید به مراحل نصب در پست مراجعه کنید: ۵ راه حل برای اتصال دوربین‌های IP به رایانه.

دوربین مداربسته بدون نیاز به اتصال اینترنت

پرسش و پاسخ ۴

آیا می‌توانم با استفاده از شبکه داده تلفن همراه خود به دوربین دسترسی پیدا کنم؟

«من قصد دارم قایق خود را در پنتون کنار خانه‌ام در فاصلب ۳۰ متری رصد کنم. دوربین نظارتی را در محلی که دارای اینترنت است، قرار می‌دهم و می‌خواهم وقتی در مناطقی بدون دسترسی به اینترنت هستم، نظارت انجام دهم. من می‌خواهم برای دسترسی از تلفن همراه خود استفاده کنم»

پاسخ: قطعاً بله! تا زمانی که دوربین به اینترنت وصل شود، می‌توانید در هر زمان و هر مکان به دوربین دسترسی پیدا کنید. دسترسی از راه دور از طریق شبکه داده ۳G/4G/5G تلفن موجود است.

پرسش و پاسخ ۵

وای فای و برق نداریم. آیا دوربین امنیتی برای این شرایط موجود است؟

«من باید برای مزارع خود دوربین‌های امنیتی تهیه کنم، اما مزرعه‌ی من فاقد Wi-Fi و برق است. آیا راهی برای گرفتن دوربین‌های امنیتی وجود دارد؟»

پاسخ: همانطور که در بالا ذکر شد، دوربین Reolink Go راه حلی برای شما است. این دوربین مداربسته بدون اتصال به اینترنت کار کرده و به شبکه وای فای احتیاج ندارد و با باتری قابل شارژ کار می‌کند (این باتری توسط Reolink Solar Panel قابل شارژ است).

دوربین مدل Reolink Argus 2 یک انتخاب دیگر برای شماست. این دوربین از نوع باتری خور است و می‌تواند بدون شبکه و بدون برق نیز کار کند. اما برای شروع کار به یک شبکه وای فای نیاز دارد. برای راه‌اندازی آن می‌توانید شبکه تلفن همراه خود را به یک نقطه دسترسی تبدیل کنید.

انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت

سخن پایانی

همانطور که در بالا گفته شد، برای تنظیم دوربین مداربسته بدون اینترنت باید از نرم افزار رایگان آن (Reolink App) با شبکه تلفن همراه خود استفاده کنید. پس از آن هیچ شبکه‌ای لازم نیست. این دوربین هر زمان که یک رویداد را تشخیص دهد، ضبط را روی کارت SD انجام می‌دهد (باید یکی خریداری و در آن جاگذاری کنید). لطفاً توجه داشته باشید که در صورت عدم وجود شبکه، نمایش زنده و هشدار دریافت نخواهید کرد.