دوربین مداربسته تراس | دوربین مداربسته بالکن
دوربین مداربسته تراس و فاکتورهایی که هنگام خرید آن باید در نظر گرفت

همه چیز در مورد دوربین مداربسته تراس

یک واقعیت تکان دهنده این است که تقریباً ۸۰ درصد از قربانیان سرقت، از دوربین مداربسته تراس برای محافظت از ورودی منزل خود که یکی از نقاط ورودی اصلی سارقین شمار می‌آید، استفاده نمی‌کنند. برای اینکه مانع دزدیده شدن اسباب و لوازم منزل یا ویلای تفریحی خودتان توسط سارق‌ها شوید یا حتی برای اینکه منزل شما هدف بعدی آنها قرار نگیرد، بهترین کار این است که تمام ورودی‌های منزل یا ویلای خود را مجهز به سیستم های نظارتی کنید و یک دوربین مداربسته تراس با کیفیت بالا در تراس ورودی خود نصب کنید. شما مالکین منازل ویلایی یا ویلاهای تفریحی با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که چگونه دوربین‌های مدار بستۀ مخصوص تراس جلوی منزل خود را انتخاب کنید و مانع از نفوذ سارق‌ها به داخل منزلتان از طریق تراس و حیاط خلوت شوید.

دوربین مداربسته تراس

عوامل تاثیرگذار در خرید دوربین مداربسته

وقتی صحبت از دوربین مداربسته تراس به میان می‌آید، ویژگی‌هایی مانند کیفیت تصویر واضح، قابلیت ضبط پیوسته و ارسالی آن هشدار به ذهن خطور می‌کنند.

آیا نمی‌دانید کدام ویژگی‌های این دوربین‌ها ارزش سرمایه‌گذاری را دارند؟

ما اینجا در دوردیدتک همراه شما هستیم تا ویژگی‌های مهم دوربین مداربسته تراس جلوی منازل را همراه با شما ارزیابی کنیم.

۱- کیفیت تصویر مهمترین ویژگی دوربین مداربسته تراس است

با نصب یک دوربین مداربسته برای بالکن منزل خودتان نه تنها بر ناحیۀ بالکن بلکه بر حیاط جلویی، پاسیو و دیوارها نیز نظارت خواهید داشت.

دوربین مداربسته بدون تصویر با کیفیت بالا نمی‌تواند مشخصات صورت سارقین را به خوبی نشان دهد و در نتیجه شما قادر نخواهید بود سارق‌ها را حتی به کمک بازبینی فیلم ویدئویی نیز شناسایی کنید.

لذا برای اینکه مطمئن شوید که دوربینی که به دنبال خرید آن هستید فیلم‌های واضحی ضبط می‌کند، پس از بررسی مشخصات این دوربین‌ها خرید خود را با خیال راحت از دوردیدتک انجام دهید.

رزولوشن

به طور کلی دوربین‌های مداربسته با رزولوشن ۱۰۸۰p، ۴MP، ۵MP یا ۴K به عنوان دوربین‌های مداربسته مگاپیکسلی در نظر گرفته می‌شوند. با نصب این نوع دوربین‌های مداربسته در تراس یا حیاط خلوت منزل یا ویلای خودتان، احتمال اینکه بتوانید سارقین را بلافاصله پس از اینکه مرتکب جرمی شدند، شناسایی کنید افزایش خواهد یافت.

یک مثال جالب

یک دزد که از تراس وارد یک منزل ویلایی شده بود، در مدت کمتر از دو دقیقه یک پکیج را از تراس جلویی یک ویلای تفریحی در شمال کشور به سرقت برد. اما او نمی‌دانست که یک دوربین مداربسته تراس با مدل Reolink RLC-410 تصویر او را ضبط کرده است. این سارق بلافاصله با توجه به مشخصات صورتش که دوربین مداربسته تراس ضبط کرده بود، شناسایی شد.

دوربین مداربسته بالکن

بنابراین، وقتی برای خرید دوربین‌های مداربسته مخصوص تراس جلوی منزل یا ویلا به بازار می‌روید، یک دوربین با رزولوشن ۱۰۸۰p یا بالاتر را به عنوان اولین انتخاب خود خریداری کنید.

دید در شب

تقریباً ۳۵ درصد از سارق‌ها ترجیح می‌دهند در ساعاتی که در خواب به سر می‌برید وارد منزل شما شوند. برای مصون نگه داشتن منزلتان از سارق‌ها در شب، دوربین‌های مداربسته تراس وای فای با دید بالا در شب را انتخاب کنید.

در اینجا چند فاکتور وجود دارند که حاکی از عملکرد خوب دوربین‌ها در شب هستند:

  • وجود چند لامپ مادون قرمز LED
  • بُرد مادون قرمز طولانی‌تر
  • فیلتر مکانیکی حذف نور مادون قرمز یا همان فیلتر آی آر کات با کیفیت
  • بُرد دینامیکی بالا /WDR
  • DNR سه بُعدی (کاهش نویز تصویر در تصاویر ثابت و متحرک)

زاویۀ دید

هرچقدر زاویۀ دید وسیع‌تر باشد، مساحتی که دوربین مداربسته تراس شما می‌تواند آن را پوشش دهد، بزرگتر خواهد شد.

به عبارت ساده‌تر اگر قصد دارید فقط با یک دوربین مداربسته بر بالکن جلویی و حیاط خود نظارت داشته باشید، بهترین راه این است که دوربینی را انتخاب کنید که از زاویۀ دید وسیع‌تری برخوردار است.

آیا لامپ تراس، دوربین مدار بسته تراس را با مشکل مواجه می‌کند؟

جواب، بله است.

اگر دوربین مداربسته تراس خیلی نزدیک لامپ پرنور تراس نصب شود، ممکن است دوربین تصاویر برفکی یا سفید بدون هیچ گونه جزئیاتی را نشان دهد.

برای اینکه از عملکرد شبانۀ دوربین‌های مداربسته خود مطمئن شوید، بهتر است این دوربین‌ها را دور از لامپ تراس یا سایر منابع روشنایی نصب کنید.

۲- به مقاومت نسبت به آب و دمای کاری دوربین‌ها نیز توجه کنید

هر چند که ممکن است دوربین‌های مداربسته تراس را زیر محافظ‌هایی نصب کنید، ولی این دوربین‌ها هنوز تا حدی در معرض باران و باد و خورشید قرار دارند.

برای اینکه از عملکرد ثابت دوربین‌های تراس خودتان در شرایط مختلف آب و هوایی مطمئن شوید، مشخصات محیط کار این دوربین‌ها را بررسی کنید. مشخصاتی مانند دما، رطوبت، مقاومت نسبت به آب و غیره بسیار مهم هستند، به ویژه اگر قصد نصب این دوربین‌ها در نواحی خیلی گرم یا خیلی سرد یا مرطوب مثل شمال ایران را دارید.

عملکرد دوربین در خصوص دو عامل اول یعنی دما یا رطوبت با اعداد و ارقام دقیقی روی بسته بندی و بدنه آن نمایش داده می‌شوند مثلاً از -۱۰ ۰C تا ۵۵۰ C یا ۱۰% تا ۹۰% و مقاومت یک دوربین مداربسته نسبت به آب با درجه‌های حفاظتی IP نمایش داده می‌شود.

اگر تصمیم دارید دوربین‌های مداربسته تراس را در فضای آزاد نصب کنید، توصیۀ ما به شما این است که دوربینی با درجه حفاظتی IP65 یا حتی درجه‌های حفاظتی بالاتر را انتخاب کنید.

۳- دوربین مداربسته تراس که کمتر درمعرض دید باشد، گزینۀ بهتری است

یکی دیگر از فاکتورهای اساسی که در زمان خرید دوربین مداربسته تراس باید مد نظر قرار بدهید، اندازۀ دوربین مداربسته در این بخش از ساختمان منزل است. در این شرایط، دوربین‌های مداربسته کوچکتر گزینه بهتری برای شما هستند زیرا کمتر در معرض دید قرار دارند و امکان کورکردن یا از کارانداختن آن‌ها توسط سارقین کمتر خواهد شد.

سخن پایانی

در این مطلب از وبلاگ دوردیدتک به بررسی پارامترهای مختلفی پرداختیم که در زمان خرید دوربین مداربسته برای بخش جلویی یا تراس خانه‌های ویلایی یا ویلاهای تفریحی، باید مدنظر قرار دهید. مشخص شد که عواملی مثل کیفیت تصاویر، اندازه دوربین و مشخصات عملکردی دوربین در آب و هوای مختلف از جمله مهمترین عوامل برای انتخاب یک دوربین باکیفیت برای نصب در تراس منزل یا ویلا هستند.