ویژگی های دوربین مداربسته خودرو
دوربین مداربسته خودرو و نکاتی کلیدی در مورد این دوربین‌ها

دوربین مداربسته خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا می‌دانید که ویدیوهای تصادفاتی که در یوتیوب آن‌‎ها را مشاهده می‌‎کنید، از چه طریقی ضبط شده‌اند؟ ثبت تصاویر حین تصادفات، معمولا غیر ممکن است و فقط یک راه برای آن وجود دارد. این راه استفاده از دوربین مداربسته خودرو است. تمام این ویدیوها با این دوربین‌ها ضبط شده‌اند. این دوربین‌ها با دوربین‌های گوشی تلفن همراه یا دوربین‌های دیگر تفاوت دارند چرا که راننده می‌تواند بدون استفاده از دست و به صورت خودکار فیلمبرداری را با آن‌ها انجام بدهد.

دوربین مداربسته خودرو

در این مطلب ما قصد داریم که این دوربین‌ها را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز یکی از رانندگانی هستید که کنجکاو هستید در مورد این دوربین‌ها چیزهای بیشتری بدانید، این مطلب را از دست ندهید.

معرفی دوربین مداربسته خودرو

دوربین مداربسته خودرو، دوربینی است که در داخل خودرو نصب می‌شود و وظیفه فیلم‌برداری از جلو یا عقب خودرو را بر عهده دارد. این مسئله بسته به نظر خریدار دارد و هیچ محدودیتی در مکان استفاده از این دوربین خودرو وجود ندارد. البته اکثر افراد با توجه به خطرات امنیتی ترجیح می‌دهند که این دوربین را در داخل خودرو نصب کنند.

دوربین مداربسته خودرو | دوربین مداربسته اتومبیل | دوربین مداربسته ماشین

وظیفه اصلی این دوربین‌ها ضبط تمامی حوادث مثل تصادف، سرقت و سایر لحظاتی است تا صاحب دوربین بتواند این تصاویر را بعدا مجددا مشاهده کند. این دوربین‌ها با توجه به مدل، اندازه، قیمت، لنز و موارد دیگر، تصویری بزرگ یا کوچک ارائه می‌کنند. این دوربین‌ها معمولا یک حافظه داخلی دارند که ویدیوها در داخل آن ثبت می‌شوند. این کارت‌های حافظه از دوربین جدا می‌شوند و می‌توانید ویدیو را در هر دستگاه‌ دیگری از طریق این کارت حافظه مشاهده کنید. انرژی این دوربین‌ها توسط باتری تامین می‌شود. این باتری‌ها را می‌توانید به خودروی خود وصل کنید تا حین روشن بودن ماشین، شارژ شوند.

ویژگی‌های دوربین مداربسته ماشین کدامند؟

با توجه به نوع دوربین مداربسته خودرو که استفاده می‌کنید، ویژگی‌های خاصی در اختیار شما قرار داده می‌شود تا می‌توانید هر کدام از آن‌ها را استفاده کنید. ویژگی‌های زیر برخی از ویژگی‌هایی هستند که در این دوربین‌ها وجود دارند. پیش از خرید یک دوربین مداربسته برای خودروی خود، باید این ویژگی‌ها را مدنظر داشته باشید.

ویدیو

هر دوربینی با توجه به لنز و ساختار داخلی خود، کیفیت و اندازه خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد. بسیاری از این دوربین‌ها قابلیت تنظیم کیفیت و اندازه تصویر را دارند. با توجه به پیشرفت لنزها، تقریبا محدودیت خاصی در زمینه استفاده از کیفیت‌های مختلف در دوربین‌ها وجود ندارد و می‌توانند کیفیت‌‌های با ابعاد بسیار بالا مانند HD را برای شما ضبط کنند.

اندازه حافظه

یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند در انتخاب دوربین مورد نظر شما مهم باشد، اندازه حافظه است. معمولا همه دوربین‌های خودرو کارت حافظه‌ای به همراه دارند ولی حافظه برخی از آ‌ن‌ها برای ضبط تصاویری مانند کیفیت‌های HD محدود است و باید برای آن‌ها حافظه جدایی خریداری کنید.

کاربردهای دوربین مداربسته خودرو

قابلیت دید در شب

بسیاری از تصادفات در شب رخ می‌دهند. اگر دوربینی خریداری کنید که نتواند تصادفات یا حوادثی مانند سرقت که معمولا در شب رخ می‌دهند را ضبط کند، عملا دوربین کارایی لازم را برای شما نداشته است. دوربین‌های مداربسته خودرو که توانایی ضبط تصاویر در شب را دارند، معمولا قیمت کمی بالاتری نسبت به بقیه دوربین‌های فاقد این ویژگی دارند.

روشن شدن و خاموش شدن خودکار

این قابلیت می‌تواند در بسیاری از لحظات یک ویژگی بسیار مهم تلقی شود. دوربین مداربسته خودرویی که این ویژگی را داشته باشد را طوری می‌توانید تنظیم کنید که به محض روشن شدن خودرو به کار بیفتد و به محض خاموش شدن خودرو به طور خودکار خاموش شود. برخی از این دوربین‌ها به سنسورهایی متصل هستند که می‌توانند به محض برخورد هر شی با خورد به طرز خودکار روشن شوند و اقدام به فیلم‌برداری کنند.

اندازه دوربین

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در انتخاب یک دوربین مداربسته خودرو اندازه آن است. برخی از این دوربین‌ها آ‌ن‌قدر بزرگ هستند که نمی‌توان آن‌ها را کنار آینه راننده نصب کرد و برخی از آن‌ها در همه جای خودرو به علت اندازه کوچک نصب می‌شوند. نصب دوربین در پشت خودرو باعث می‌شود که بتوانید تصاویر مختلفی را از عقب خودرو ضبط کنید ولی ضبط تصاویر جلوی خودرو را محدود کند.

سنسورها

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که باید حین خرید مدنظر داشته باشید، وجود سنسورها است. این ویژگی در لحظاتی مانند پارک خودرو می‌توان بسیار مفید باشد چرا که دوربین به محض وقوع تصادف و یا برخورد با یک ماشین دیگر به طور خودکار روشن می‌شود و اقدام به فیلم‌برداری می‌کند. همچنین برخی سنسورهای قوی‌تر توانایی تشخیص حرکت را دارند و اگر هر کسی از کنار ماشین یا جلوی آن رد شود دوربین سریعا روشن شده و اقدام به ضبط فیلم می‌کنند.

خرید دوربین مداربسته خودرو | لیست قیمت دوربین مداربسته اتومبیل | فروش دوربین مداربسته ماشین

این ویژگی در همه دوربین‌ها وجود ندارد اما وجود آن بسیار سودمند است. علت این امر این است که GPS قابلیت ردیابی را برای شما میسر می‌کند. استفاده از این قابلیت وقتی که آگاهی نسبت به مکان حادثه ندارید می‌تواند بسیار موثر باشد. همچنین استفاده از این قابلیت برای زمان گم شدن ماشین از طریق اتصال گوشی با دوربین، می‌تواند به راحتی باعث شود که ماشین شما پیدا شود.

قیمت دوربین مداربسته خودرو

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده در حین خرید و قضاوت در مورد دوربین مداربسته خودرو قیمت آن است. همه ویژگی‌های ذکر شده قبلی روی این فاکتور اثر می‌گذارند. اگر دوربین شما قابلیت GPS، ضبط تصویر دید در شب، سنسور، حافظه و کیفیت بالا داشته باشد، بدون شک قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. برند خودرو نیز می‌تواند در قیمت آن اثرگذار باشد چرا که بسیاری از برندها کیفیت و اعتبار خود را دلیل برای افزایش قیمت می‌دانند. پیش از خرید، به میزان بودجه خود و اولویت‌هایی که می‌خواهید نگاهی بیاندازید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت دوردیدتک اقدام به بررسی دوربین مداربسته اتومبیلکردیم. سپس ویژگی‌های بسیار جالبی را بررسی کردیم که این دوربین‌ها می‌توانند ارائه کنند. حالا که این مطلب را خواندید، احتمالا به راحتی می‌توانید دوربین موردنظر خود را انتخاب کنید. در صورتی که می‌خواهید که خودروی شما با مشکلات امنیتی مواجه نشود و یا از ثبت تصاویر زیبا در داخل و خارج خودرو لذت ببرید، این دوربین‌ها بهترین گزینه برای شما هستند. کافی است که به یکی از فروشندگان معتبر مراجعه کنید و یک دوربین خودرویی با برندی معتبر خریداری کنید.