دوربین مداربسته لانگسی
دوربین مداربسته لانگسی + آشنایی با ویژگی‌های این دوربین‌ها

دوربین مداربسته لانگسی

حتما تا به حال به استفاده از دوربین‌های مداربسته فکر کرده‌اید. این دوربین‌ها یکی از بهترین تجهیزاتی هستند که می‌توانند امنیت فضاهای مختلف را تامین کنند. ما در این مطلب قصد داریم که مروری بر یکی از بهترین این دوربین‌ها یعنی دوربین مداربسته لانگسی بیاندازیم.

دوربین مداربسته لانگسی

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته که به آن CCTV و یا video surveillance نیز گفته می‌شود، دوربینی است که در یک فضا نصب می‌شود تا امنیت آن‌ جا را تامین کند. این دوربین‌ها با انتقال یک سیگنال ویدیویی به یک نقطه دیگر، باعث می‌شوند که بتوان در کامپیوترها تصاویر آن‌ها را دید. جریان‌های ویدیویی در این نوع دوربین برای یک سیستم کامپیوتری خاص (سیستمی که متعلق به شخص ناظر است) فرستاده می‌شوند. این دوربین‌ها امروزه در خانه‌ها، شرکت‌ها، پارکینگ‌ها، بیمارستان‌ها و هر جایی که امنیت نقشی کلیدی باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برندهای زیادی هستند که اقدام به تولید دوربین مداربسته می‌کنند و بدون شک دوربین مداربسته لانگسی یکی از بهترین این برندها است. هر دوربین در این سیستم دارای یک سیستم عامل کوچک است که به آن امکان ورود مستقل به محیط شبکه را می دهد و این دوربین‌ها در اکثر موارد از طریق شبکه به سیستم ناظر متصل می‌شوند. این دوربین‌ها می‌توانند به شکل بی‌سیم یا سیم‌دار باشند. دوربین‌های بی‌سیم از طریق تکنولوژی‌هایی مانند وای فای اقدام به ارسال تصاویر می‌کنند.

ویژگی‌های دوربین مداربسته لانگسی

همانطور که گفتیم دوربین‌های بسیار زیادی امروزه تولید و عرضه می‌شوند ولی همه آن‌ها قابلیت‌های ویژه‌ای ندارند و از کاربرد محدود ارسال تصاویر برخوردار هستند. با این حال برند معروف لانگسی، دوربین‌هایی دارد که ویژگی‌های آن‌ها باعث شده که به یکی از بهترین دوربین‌ها تبدیل شوند. در ادامه مروری بر این ویژگی‌ها خواهیم داشت تا ببینید چرا برند لانگسی یکی از پروفروش‌ترین برندهای دوربین مداربسته در جهان است و در بزرگترین مجتمع‌ها و فضاهای کاری بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وضوح تصویر

بدون شک اولین موردی که باعث می‌شود کیفیت یک دوربین مداربسته مشخص شود، میزان وضوح تصویر آن است. بسیاری از اتفاقات، سریع رخ می‌دهند و در صورتی که دوربین نتواند تصویری واضح از اتفاق ضبط کند (به طوری که جزئیات در آن معلوم باشند) بدون شک دوربین باکیفیت نیست. دوربین مداربسته لانگسی دارای کیفیت و وضوح بالایی است. وضوح تصویر در اکثر دوربین‌های این برند، ۲۵۹۲×۱۹۴۴ است که برای یک دوربین امنیتی فراتر از حد انتظار است. این تصویر از طریق دوربین‌های ۵ مگاپیکسلی ضبط می‌شوند  که از اکثر دوربین‌های غیرحرفه‌ای ضبط فیلم، کیفیت تصویر بالاتری دارند.

نویزگیر

همانطور که می‌دانید تجهیزات امروزی اکثرا با امواج وای فای کار می‌کنند. با توجه به این که این تکنولوژی از طریق هوا تصویر را انتقال می‌دهد، می‌تواند بر کیفیت کار دوربین‌ها اثر منفی بگذارد. در دوربین مداربسته لانگسی تکنولوژی استفاده شده که باعث می‌شود که نویز محیط بر عملکرد دوربین اثر نگذارد. این تکنولوژی که به ۳DNR معروف است، جدای از جلوگیری از امواج الکتریکی موجود در فضا، نور محیط را نیز تنظیم می‌کند.

 همانطور که می‌دانید کاهش و افزایش نور در یک محیط روی عملکرد دوربین‌ها تاثیر دارد و برخی از دوربین‌ها توانایی ضبط تصاویر در محیط‌هایی با نور فراوان یا نور بسیار کم را ندارند. این دوربین‌های لانگسی با این تکنولوژی می‌توانند هر نوع تصویری را ضبط کنند. DNR سه بعدی ، علاوه بر اینکه به صورت مجزا فریم و تصویر را پردازش می‌کند، در پایان هر دوره نیز تصویر نهایی را مجدداً مورد پردازش قرار می‌دهد.

سنسورها

سنسورها بدون شک برترین ویژگی دوربین مداربسته لانگسی هستند. این سنسورها قابلیت‌های فراوانی را به این دوربین‌ها اضافه می‌‌کنند. به عنوان مثال یکی از این ویژگی‌های جالب، تشخیص دود، گاز و آتش سوزی از طریق این سنسورها است. هر جا که آتش سوزی رخ بدهد، این سنسور سریعا آن را شناسایی می‌کند و سریعا با ایجاد آژیر آن را به اطلاع شما می‌رساند.

یکی دیگر از سنسورهایی که در این دوربین‌ها به کار رفته، سنسور ثابت نگه داشتن تصویر برای زمانی است که افراد یا اشیا در حال حرکت هستند. اگر با دوربین گوشی خود فیلمبرداری کرده باشید، احتمالا می‌دانید که وقتی سوژه در حال حرکت باشد، تصویر ممکن است تار بیفتد. این را در نظر داشته باشید که خود دوربین‌ها و لنزها نیز ممکن است که دارای قابلیت چرخش باشند و یا حداقل لنز آن‌ها چرخش پیدا کند.

 این مسئله برای زمانی که سرقت یا نوع دیگری از جرم رخ می‌دهد بسیار مهم است. همین مسئله باعث شده که بسیاری از سازندگان دوربین‌ها اقدام به استفاده از جدیدترین تجهیزات در دوربین‌های خود کنند تا بتوانند این نوع مشکلات را برطرف کنند.

از آن جایی که شرکت لانگسی یکی از شرکت‌هایی است که به استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌ها در دوربین‌های خود معروف است، دوربین مداربسته لانگسی نیز یکی از بهترین دوربین‌هایی است که تجیهزات از بین بردن نویز حرکتی به کار رفته است.

دوربین مداربسته لانگسی longse

فناوری WDR

یکی دیگر از ویژگی‌های این دوربین‌ها تکنولوژی WDR است. این تکنولوژی باعث می‌شود دوربین در شرایطی که نور کم است  (و باعث تاریک افتادن سوژه در فیلم می‌شود) یا شرایط مشابهی که در آن بخشی از تصویر بیش از اندازه روشن و بخشی دیگر بیش از اندازه تاریک است، تصویر قابل قبولی به دست بیاید. این فناوری باعث می‌شود که دوربین هنگام ضبط ویدیو، به طور خودکار قسمت تاریک را در تصویر دستکاری کرده و آن را روشن کند. همچنین قسمت روشن تصویر نیز تاریک‌تر می‌شود و به همین دلیل میزان نور در تصویر بیشتر می‌شود.

ارائه محصولات به صورت بسته امنیتی

یکی دیگر از ویژگی‌های دوربین مداربسته لانگسی ارائه آن به صورت پک‌های امنیتی است. این مجموعه‌ها حاوی چند دوربین و چندین تجهیزات امنیتی دیگر مانند دستگاه ضبط تصاویر، آداپتور، چهار عدد کابل کواکسیال به  و ماوس است.

دوربین مداربسته لانگسی longseسخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک نگاهی به دوربین مداربسته لانگسی انداختیم و دیدیم که یکی از بهترین دوربین‌های مداربسته محسوب می‌شود. دوربین مداربسته تحت شبکه دارای آیتم‌ها و آپشن‌های متعددی است که هر کدام پاسخگوی نوع خاصی از نیاز شما هستند. اگر شما نیز علاقمند به خرید دوربین مداربسته هستید و قصد دارید امنیت خانه، محل کار یا یک محیط عمومی را از این طریق تامین کنید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه دوردیدتک بهترین دوربین‌ها را خریداری کنید. دوربین مداربسته لانگسی بدون شک یکی از بهترین برندهای این دوربین‌ها است و می‌تواند با سنسورها و ویژگی‌های کاربردی خود بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد.