تکنولوژی دوربین مداربسته HDTVI
دوربین مداربسته HDTVI چیست و چگونه کار میکند ؟

آشنایی با تکنولوژی به کاررفته در دوربین مداربسته HDTVI

دوربین مداربسته یکی از تجهیزات امنیتی است که امروزه در هر جایی پیدا می‌شود. در مترو، پارکینگ، خانه‌ها، شرکت‌ها و هر جایی که تصور کنید از دوربین‌های مداربسته برای شناسایی چهره افراد و یا ضبط اتفاقات استفاده می‌کنند. این دوربین‌‎ها ویژگی‌های متفاوتی دارند و مجموعه‌ای از بهترین ویژگی‌ها در دوربین مداربسته HDTVI جمع شده است. آیا می‌دانید این ویژگی‌ها چه ویژگی‌هایی هستند؟ با ما همراه باشید تا مروری بر این دوربین‌ها داشته باشیم و ببینیم از چه نوع تکنولوژی استفاده می‌کنند.

دوربین مداربسته HDTVI چیست؟

عبارت HDTVIH مخفف High Definition Transport Video Interface (رابط انتقال ویدیو با کیفیت بالا) است و فرمی از فناوری HD Analog محسوب می‌شود. دوربین HDTVI مبتنی بر کابل کواکسیال سنتی برای انتقال ویدئو و داده است. همچنین این نوع دوربین‌های HD-TVI قادر به انتقال بدون تاخیر فیلم P720 یا P1080به صورت HD از طریق کابل کواکسیال استاندارد هستند.

تکنولوژی به کاررفته در دوربین مداربسته HDTVI | دوردید تک

این دوربین نه تنها از سیگنال ویدئویی ۷۲۰ و ۱۰۸۰ پشتیبانی می‌کند، بلکه از جمله صدا و سیگنال داده در مسافت طولانی تا ۵۰۰ متر نیز پشتیبانی می‌کند. دوربین مداربسته HDTVI فیلم نظارت مگاپیکسلی با وضوح بالابسیار کمتر از قیمت دوربین‌های با تکنولوژی IP را ارائه می‌دهد و نصب و کار با آن به اندازه دوربین مداربسته آنالوگ سنتی ساده است.

دوربین مداربسته HDTVI می‌تواند سیگنال دیجیتال را به سیگنال آنالوگ تبدیل کند تا فاصله انتقال خود هزینه کل و فضای کلی ذخیره سازی فیلم را از طریق کابل کواکسیال کاهش دهد.
تکنولوژی HDTVI ترکیبی از ویژگی‌های خوب یک سیستم آنالوگ (دامنه بزرگ و فضای ذخیره سازی کم) و ویژگی‌های عالی یک دوربین دیجیتال است (کیفیت تصویر بهتر و ویژگی های بیشتر) است.

ویژگی‌های دوربین مدار بسته HDTVI

ویژگی‌های دوربین مدار بسته HDTVI | دوردید تک

ما در مطلب مقایسه تخصصی دوربین‌های مداربسته HDTVI، HDCVI، AHD و HDSDI به طور کاملا تخصصی به مقایسه انواع دوربین های مداربسته پرداخته ایم درصورت تمایل میتوانید به لینک مربوطه مراجعه فرمایید.

وضوح تصویر

این دوربین‌‎ها می‌توانند با دو کیفیت P720 و P1080 فیلمبرداری کنند و همچنین کیفیت فیلمبرداری می‌تواند HD باشد. این دوربین‌ها نسبت به دوربین‌های دیالوگ کیفیت بسیار بالایی دارند و کیفیت و وضوح تصویر آن‌ها مساوی با دوربین‌های دیگر هم رده است.

عدم افت کیفیت و تاخیر

یکی از ویژگی‌های بسیار جالب این دوربین‌ها، این است که با وجود کیفیت بالای تصویر، تصاویر را می‌توانند به صورت بلادرنگ انتقال بدهند. عدم افت کیفیت و تاخیر در انتقال فیلم HD ویژگی خاصی است که اکثر دوربین‌های مدرن نیز از آن بی‌بهره هستند. با تکنولوژی HDTVI می‌توانید تصاویری بسیار زنده و بلادرنگ را مشاهده کنید و در اتفافات خاص مانند سرقت، این ویژگی‌ می‌تواند بسیار مفید باشد و از مشکلات ثانویه جلوگیری کند.

انتقال از راه دور (تا ۵۰۰ متر)

دوربین HDTVI (در مقایسه با سایر فرمت‌های HD Analog) بیشترین انتقال مسافت را از طریق کابل کپی RG59 و کابل کشی با کیفیت پایین تر ارائه می‌دهد.

ارتقا

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جالب در این دوربین‌ها این است که با استفاده از کابل‌های کواکسیال یکسان می‌توانید آن را ارتقا بدهید. این ویژگی در دوربین‌های آنالوگ وجود ندارد.

زوم دیجیتال در هر دو حالت زنده و پخش

این دوربین‌ها می‌توانند به راحتی تصویر خود را زوم کنند. با زوم کرذن این تصاویر، کیفیت آن‌ها کم نمی‌شود چرا که تصویر به صورت دیجیتال در حال تشکیل شدن است و وضوح طبق میزان زوم تنظیم می‌شود.

سازگاری بالا

دوربین مدار بسته HDTVI با هر دوربین HDTVI، صرف نظر از برند آن، سازگار است. در حالی که بسیاری دیگر از فناوری‌های آنالوگ چنین ویژگی ندارند و سازگاری آن‌ها با دیگر تجهیزات و تکنولوژی‌های دوربین‌های آنالوگ بسیار محدود است.

کابل ۳ کاره

در این نوع دوربین‌های HDTVI کابل‌ها فقط برای انتقال تصویر نیستند. کابل‌های این دوربین‌ها می‌توانند فیلم، داده و صدا را روی یک کابل به خوبی انتقال دهند و این ویژگی در دوربین‌های دیگر با چند کابل فراهم می‌شود.

کابل سه کاره HDTVI | دوردید تک

قیمت مناسب

با توجه به ویژگی‌های بسیار منحصر به فرد این دوربین‌ها، قیمت آن‌ها برای خرید نیز مناسب است. دوربین‌های HDTVI جزو دسته دوربین‌های گرانقیمت محسوب نمی‌شوند و شما می‌توانید با یک قیمت معقول از ویژگی‌های این دوربین‌ها به خوبی بهره ببرید.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به دوربین مداربسته HDTVI انداختیم و دیدیم که این دوربین‌ها چه ویژگی‌هایی‌ دارند. در صورتی که قصد دارید این دوربین‌ها را تهیه کنید، فروشگاه دوردیدتک این امکان را برای شما فراهم کرده است. فقط کافی است سری به بخش محصولات بزنید و با چند کلیک این نوع دوربین باکیفیت را سفارش بدهید تا آن را در درب منزل تحویل بگیرید.