دوربین نظارت بر پرندگان
دوربین نظارت بر پرندگان و راهنمای مرحله به مرحله تنظیم آن

مقدمه

اگر جزو آن دسته از افراد علاقمند به ثبت تصاویر از پرندگان هستید، این مطلب را از دست ندهید چرا که قصد داریم در مورد نصب دوربین‌های نظارت بر پرندگان صحبت کنیم. تنظیم دوربین نظارت بر پرندگان تا حدی که تصور می‌کنید پیچیده نیست. ما برای این که به شما کمک کنیم تا دوربین را در عرض چند دقیقه تنظیم کنید، کل فرآیند را به مراحلی قابل درک و عملی تقسیم کرده‌ایم. در ادامه این مراحل را مرور خواهیم کرد.

دوربین نظارت بر پرندگانمراحل تنظیم دوربین نظارت بر پرندگان

مراحل تنظیم دوربین نظارت بر پرندگان را قدم به قدم، به ترتیب و با دقت انجام بدهید. فرآیند پیچیده نیست و حتی افراد مبتدی نیز می‌توانند آن را انجام بدهند.

تصمیم‌گیری در مورد محل نصب دوربین‌های نظارت بر پرندگان

این مرحله، اولین مرحله تنظیم دوربین نظارت بر پرندگان است. اگر تمایل دارید به زندگی روزمره پرندگان نگاهی بیندازید، باید این دوربین را داخل لانه پرنده قرار دهید. همچنین می‌توانید دوربین را در نزدیکی محل غذا خوردن پرنده قرار دهید یا با حفر سوراخی در لانه پرنده، دوربین را روبروی آن و در بیرون لانه پرنده پنهان کنید. در هر دو حالت فوق، بهتر است دوربین‌های نظارتی خود را مانند دوربین‌های باتری‌خور در اندازه کوچک‌تری انتخاب کنید، زیرا برای لانه پرنده مناسب‎تر هستند و به هیچ کابل برقی نیاز ندارند.

دوربین نظارت بر پرندگان

علاوه براین، شما می‌توانید برای مشاهده پرندگان از خارج از لانه پرنده نیز از دوربین‌های نظارتی استفاده کنید. ایده‌آل‌ترین نقاط برای نصب این دوربین‌ها شامل درب جلویی و درب پشتی خانه‌ها است. دوربین امنیتی باتری‌خور آرگوس ۲ خود را درست در کنار آشیانه نصب کنید. این دوربین  فیلم‌های فوق العاده‌ای را از پرندگان  ضبط می‌کند.

سیم ‌کشی دوربین‌های نظارت بر پرندگان

دومین مرحله نصب این دوربین‌ها، سیم کشی است. شما ممکن است به منظور فراهم کردن منبع تغذیه و کانال انتقال داده مناسب برای دوربین‌های نظارتی پرنده، مقداری سیم‌کشی اضافه انجام دهید تا از آن‌ها در برابر عناصر محیطی نیز محافظت کنید. سه مرحله زیر را برای سیم‌کشی به ترتیب انجام بدهید.

  • یافتن کوتاه‌ترین مسیر کابل قبل از سیم‌کشی.
  • نصب کابل‌ها در طول مسیر برنامه‌ریزی شده و محافظت از کابل‌ها در برابر عناصر محیطی از طریق روکش، لوله‌های PVC یا محافظ کابل.
  • اتصال یک انتهای کابل‌ به پریز برق یا مسیریاب و اتصال انتهای دیگر آن به دوربین نظارت بر پرندگان.

پس از  نصب

بعد از اتمام کار نصب، اکنون آماده‌اید تا دوربین‌های نظارت بر پرندگان خود را به منظور دسترسی محلی یا نظارت از راه دور به یک مانیتور وصل کنید. اگر می‌خواهید تصویر این دوربین‌ها را روی تلویزیون مشاهده کنید، برنامه‌های پخش از طریق تلویزیون را بارگزاری کنید یا از مبدل‌های دوربین IP به HDMI استفاده کنید. شما می‌توانید وقتی که از خانه دور هستید، از ویژگی نظارت از راه دور این دوربین‌ها استفاده کنید تا بتوانید از طریق تلفن‌های هوشمند یا رایانه‌ها بر روی پرندگان دوست داشتنی باغ خود کنترل داشته باشید.

نکات و ترفندهای عملی

نصب دوربین‌های فیلمبرداری برای نظارت بر پرندگان باغ شما تنها نیمی‌از ماجرا است. نیم دیگر، حفاظت از آن‌ها است. نکات عملی زیر را در نظر بگیرید و تا عملکرد این دوربین‌ها در عالی‌ترین شکل خود باقی بماند.

 دوربین‌های نظارتی کوچک را برای نظارت بر پرندگان انتخاب کنید: این دوربین‌های نظارتی کوچک‌تر بهتر در لانه پرنده قرار می‌گیرند و توجه پرندگان را کمتر جلب می‌کنند. این دوربین‌ها پرندگان و دیگر حیوانات اطراف خانه شما را نمی‌ترسانند.

از دوربین‌های نظارتی پرندگان به عنوان دوربین‌های کنترل خانگی نیز استفاده کنید: از دوربین‌های فیلمبرداری علاوه بر نظارت بر پرندگان، می‌توان برای نظارت بر باغ، حیاط جلویی و درب جلو نیز استفاده کرد.

دوربین نظارت بر پرندگان

 دوربین‌های ویدیویی نظارت بر پرنده را روی وب سایت‌ها یا کانال یوتیوب خود به صورت زنده پخش کنید: به جای آن‌که دوربین‌های نظارتی پرندگان را به تنهایی مشاهده کنید، می‌توانید تصویر دوربین‌های خود را روی یوتیوب یا وب سایت‌های خود پخش کنید و لحظات لذت بخشی را با دیگر دوست‌داران پرندگان در سراسر جهان به اشتراک بگذارید!

بهترین دوربین نظارت بر پرندگان

اگر به دنبال دوربین نظارت بر پرندگان با ویژگی‌های خارج از شبکه هستید، دوربین‌های امنیتی بی سیم باتری خور نسل ۴ مانند Reolink Go گزینه‌هایی ایده آلی هستند. این دوربین فیلمبرداری فضای باز با داشتن باتری قابل شارژ و اتصالG 4، برای تامین برق و انتقال داده نیازی به پریز برق یا کابل ندارد. بنابراین، تنظیم آن حتی برای افراد مبتدی بسیار آسان است.

همچنین، شما می‌توانید داده‌های مربوط به مصرف باتری را از طریق اپلیکیشن ریولینک (Reolink) به صورت بلادرنگ بررسی کنید، بنابراین هنگامی‌که باتری این دوربین امنیتی باتری خورG 4 رو به اتمام باشد، از میزان باتری مطلع می‌شوید. اگرتمایلی به شارژ مجدد باتری ندارید، یک پنل خورشیدی را به این دوربین نظارت بر پرندگان بی سیم اضافه کنید تا پرندگان و دیگر حیوانات پیرامون شما را بدون قطعی برق رصد کند.

سخن پایانی

پرندگان موجودات زیبا و دوست داشتنی هستند و تماشای آن‌ها بسیار لذت بخش است. در این مطلب نگاهی به دوربین‌ها نظارت بر پرندگان انداختیم و مراحل مختلف آن را بررسی کردیم. مراحل را به دقت انجام بدهید و تا تصاویری لذت بخش از پرندگان را ثبت و ضبط کنید.