دوربین نظارت خودرو
دوربین نظارت خودرو | توضیحاتی راجع به مزایا و کاربردهای این دوربین

آشنایی با کاربردهای دوربین نظارت خودرو

تصادفات و درگیری‌های متعدد در هنگام رانندگی این روزها به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کشورمان تبدیل شده است. این تصادفات روز به روز بیشتر می‌شوند و هر سال بر آمار کشته‌شدگان و زخمیان نیز اضافه می‌شود. به غیر از این موضوع تعدد سرقت در ایران نیز افزایش چشمگیری داشته است. افراد بسیار زیادی در کشورمان با به سرقت رفتن اتومبیل خود، ضرر بسیاری زیادی متحمل می‌شوند و در اکثر مواقع هم شکایت به کلانتری کارساز نیست. اما دوربین نظارت خودرو می‌تواند کلیه این معضلات را پایان دهد.

کاربردهای دوربین نظارت خودرو

این دوربین‌ها از ویژگی‌های بسیار زیادی هستند و در مواقعی که شما با مشکلاتی نظیر تصادف، سرقت، زورگیری و سایر موارد از این دست مواجه شوید، این دوربین ارزش‌های اصلی خود را نشان خواهد داد. البته دوربین نظارت خودرو کاربردهای مختلفی دارد که قصد داریم در این مطلب وبلاگ دوردیدتک به این موارد بپردازیم، پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

دوربین نظارت خودرو، همانطور که از نامش هم مشخص است، وظیفه نظارت و محافظت از خودروی شما را برعهده دارد. در واقع این دوربین‌ها نقش یک نگهبان تمام وقت را برای اتومبیل شما ایفا خواهند کرد و در این کار بسیار موفق نیز می‌باشند. بارها مشاهده شده افرادی که از این دوربین‌ها استفاده کرده‌اند، توانستند بی‌گناهی خود در تصادفات مختلف را به سادگی آشکار کنند. برخی نیز از این دوربین برای پیدا کردن سارق ماشین خود استفاده می‌کنند. اما نحوه عملکرد این دوربین‌ها در زمان سرقت و تصادف به چه ترتیب است.

مزایای دوربین نظارت خودرو

تصادف

تصور کنید در یک جاده با اتومبیل شخصی خود مشغول رانندگی هستید و دوربین نظارت خودرو نیز در حال فیلمبرداری است. در این زمان با یک ماشین دیگر تصادف می‌کنید و مشخص است که شما مقصر این تصادف نیستید. در این زمان فرد مقابل شما ادعای بی‌گناهی و عدم تقصیر می‌کند. در شرایط معمولی شاید اثبات این موضوع به مامورین راهنمایی رانندگی کار دشواری باشد و شاید این مامورین در تشخیص مقصر تصادف اشتباه کنند. اما کافیست که شما فیلم ضبط‌شده دوربین خود را به پلیس راهنمایی رانندگی ارائه کنید. در این صورت عدم تقصیر شما در تصادف مربوطه به سرعت ثابت شده و شما می‌توانید خسارت خودروی خود را از بیمه دریافت کنید. البته همه این‌ها مشروط به آن است که شما یک دوربین نظارت خودرو خریداری نمایید.

سرقت

همانطور که در ابتدای مطلب نیز عنوان شد، آمار سرقت خودرو در کشورمان روز به روز در حال افزایش بوده و این موضوع به یک مشکل غیرقابل انکار تبدیل شده است. اما مطمئنا راهی برای حل این معزل وجود دارد. اگر شما یک دوربین نظارت خودرو در اتومبیل شخصی خود داشته باشید، هم می‌توانید سارق ماشین خود را شناسایی کنید و هم می‌توانید در برخی مواقع از به سرقت رفتن اتومبیل خود جلوگیری کنید. مثلا زمانی که فردی قصد سرقت اتومبیل شما از درب منزلتان را دارد، اگر شما به صورت آنلاین در حال تماشای تصاویر باشید، می‌‌توانید از بروز این اتفاق پیشگیری کنید. اگر هم خودروی شما دزدیده شد، می‌توانید با ارائه فیلم ضبط‌شده دوربین خودروی خود به کلانتری، سارق را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی کنید.

سایر کاربردهای دوربین نظارت خودرو

به غیر از کلیه این مواردی که تا به این جای مطلب گفته شده، دوربین داخل خودرو از مزایا و کاربردهای متنوع دیگری هم برخوردار است. هر یک از این کاربردها در واقع ارزش‌های دوربین خودروی شما را نشان می‌دهد. در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین کاربردهای دوربین داخل خودرو اشاره خواهیم کرد.

سنسور لرزش

سنسور لرزش یکی از ممتازترین امکاناتی است که در صورت خرید یک دوربین نظارت خودرو در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این سنسور در واقع کیفیت تصویربرداری دوربین داخل خودروی شما را حفظ می‌کند. برای مثال زمانی که شما در یک جاده‌ در حال رانندگی هستید، ممکن است بارها از روی چاله‌های خیابان عبور کنید. در این شرایط مطمئنا دوربین شما می‌لرزد و کیفیت تصویربرداری کاهش پیدا خواهد کرد. اما وجود سنسور لرزش به دوربین خودروی شما این اجازه را می‌دهد، که تصاویر را بدون هیچ لرزشی ثبت و ضبط کند. اکثر دوربین‌های داخل خودرو از این ویژگی برخوردار هستند.

تصویربرداری در دماهای مختلف

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را پیش از خرید دوربین نظارت خودرو درگیر می‌کند، این است که آیا آسیبی در زمان گرما و یا سرمای بیش از حد به این دوربین‌ها وارد خواهد شد یا خیر؟ در جواب به این سوال باید بگوییم که مقاومت بالای دوربین داخل خودرو در برابر سرما و گرمای طاقت‌فرسا در واقع جزو مزایای این دوربین‌ها به شمار می‌رود. بنابراین از این بابت خیالتان راحت باشد.

دید در شب

یکی از منحصر به فردترین کاربردهای سیستم های نظارتی مانند دوربین نظارت خودرو، وجود قابلیت دید در شب است. فرض کنید شما در زمان شب مشغول رانندگی هستید و در این بین با خودرویی تصادف می‌کنید. دوربین محافظت از خودرو در این شرایط ارزش‌های فوق‌العاده خود را نشان خواهد داد. با توجه به اینکه دوربین داخل خودرو از LED مادون قرمز برخوردار است، پس نیازی نیست که شما نگران چیزی باشید. به دلیل اینکه مادون قرمز کمک می‌کند، فیلمبرداری در شب با بهترین کیفیت ممکن به انجام برسد. اگر قصد دارید دوربین نظارت خودروی شما قابلیت دید در شب بهتری داشته باشد، سعی کنید یک دوربین باکیفیت با برند معتبر تهیه کنید. برند وای فو می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد.

دوربین نظارت خودرو چیست

قابلیت نصب کارت حافظه

دوربین‌های داخل خودرو معمولا از حافظه داخلی خوبی برای تصویربرداری برخوردار هستند. به این شکل که شما می‌توانید فیلم‌های متعددی را با توجه به حافظه داخلی این دوربین‌ها ضبط کنید. اما اکثر این دوربین‌ها قابلیت نصب رم را نیز دارند. در واقع شما می‌توانید با خرید یک مموری، خیال خود را از بابت ظبط فیلم‌های متعدد راحت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک نکات مهم در رابطه با دوربین نظارت خودرو بیان شد. در کل به این نتیجه رسیدیم که خرید یک مدل از این دوربین‌ها، می‌تواند فواید بسیار زیادی برای ما داشته باشد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دوردیدتک و قسمت فروشگاه این سایت، دوربین مورد علاقه خود را تهیه کنید.