دوربین های امنیتی
دوربین های امنیتی – ۸ نکته برای محافظت به صورت یک حرفه ای

وقتی نوبت به حفاظت از سیستم‌ها و دوربین های امنیتی در فضای باز می‌رسد، مردم اغلب این سوالات متداول را می‌پرسند: چگونه مردم حشره یا عنکبوت را از دوربین های امنیتی دور نگه می‌دارند؟

چگونه مردم از دوربین مداربسته در مقابل باران یا دیگر عناصر محافظت می‌کنند؟

یا، چگونه کاربران دوربین های امنیتی در فضای باز را از دزدی یا آسیب حفاظت می‌کنند؟چگونه مالکان خانه مانع از مه گرفتگی یا گردوخاکی شدن دوربین های مدار بسته می شوند؟

چگونه با نور فلاش دوربین های امنیتی مقابله کنیم؟

امروز ما تعدادی راه‌حل آسان برای این مسائل مشترک و چند نکته عالی برای حفاظت از دوربین های مداربسته، دوربین‌های موبایل فضای باز و یا دوربین های امنیتی در فضای باز به اشتراک می‌گذاریم.

سؤال ۱: چگونه جلوی سرقت، کور کردن یا آسیب به دوربین امنیتی توسط خرابکاران را بگیریم؟

دوربین های مداربسته فضای باز و دوربین های امنیتی در برابر خرابکاری و سرقت آسیب‌پذیر هستند؛ زیرا دزدان یا خرابکاران زیرک، سعی می‌کنند تا با خنثی کردن، کور کردن، آسیب‌رساندن یا دزدیدن دوربین های مداربسته و یا NVR / DVR، رد گم کنند.

راه‌حل: برای جلوگیری از دزدیده شدن یک دوربین مداربسته و دوربین های امنیتی در فضای باز، آن را از در مکان‌های دور از دسترس مانند بالای دیوارها، زیرسقف و یا زیر لبه‌ها آن را با نصب پیچ یا مونتاژ امنیتی در دیواره چفت کنید (برای پیدا کردن نقاط نصب بیشتر برای دوربین‌های امنیتی اینجا کلیک کنید).

همچنین برای جلوگیری از سرقت، می توانید NVR / DVR خود را در قفسه کتاب، کمد و هر موقعیت پنهان دیگری قرار دهید.

یا از قاب فلزی دوربین مراقبت / پوشش مانند این عکس استفاده کنید، که به حفاظت از دوربین و لنز کمک می‌کند، دوربین های مداربسته و یا دوربین های امنیتی را تمیز نگه دارید این کار از دزدیده شدن دوربین های امنیتی جلوگیری می‌کند.

برای اینکه دوربین امنیتی در فضای باز ضد لعاب باشد و از کور شدن توسط چراغ قوه یا نشانگر لیزر جلوگیری کنید، می توانید آن را به سیاه تبدیل کرده و آن را از دید پنهان کنید، مانند آنچه این کاربر Reolink با دوربین در فضای باز RLC-423 PTZ خود انجام داده است.

outdoor-camera

یا استفاده از کاور و یا پوشش استتار برای دوربین های امنیتی در فضای باز، به عنوان مثال، پوشش استتار شده، امنیت دوربین باتری خور امنیتی فضای باز Reolink آرگوس ۲ را تامین می‌کند.

reolink-argus-2-outdoor-security-camera

راه حل دیگر در مورد چگونگی محافظت دوربین های مدار بسته از سرقت، پنهان کردن آنها در خانه های پرنده – درست مثل این صاحبخانه صاحب نبوغ – است.

 

سوال ۲: چگونه می توان شبکه های عنکبوتی ، کرم‌ها یا حشرات را از دوربین های امنیتی دور نگه داشت

دوربین های امنیتی در فضای باز، مانند دوربین امنیتی مادون قرمز منزل، دوربین مدار بسته فضای باز با دوربین دید در شب در حیاط یا جاده گاهی اوقات با نور مادون قرمز یا چراغ روشنایی در شب همراه می‌شوند که با گذشت زمان پشه‌ها، پروانه‌ها، کرم‌ها یا سایر حشرات را به خود جذب می‌کند. .

طولی نمی‌کشد که دوربین مدار بسته فضای باز یا دوربین های امنیتی خارجی شما توسط عنکبوت، کرم‌ها یا حشرات پوشانده می شود.

و این تار عنکبوتی مزاحم، آزاردهنده خواهند شد زیرا نه تنها جلوی دوربین مداربسته را گرفته بلکه؛ به خصوص برای دوربین های امنیتی سنسور حرکات در فضای باز، باعث ایجاد هشدارهای دروغین می‌شوند.

spider-web-min

 

راه حل ها:

برای دور نگه داشتن حشرات از دوربین نظارت تصویری در فضای باز، از اسپری مخصوص حشرات یا حشره کشی مانند Bifen در اطراف محفظه یا پوشش دوربین استفاده کنید. از طرف دیگر، می‌توانید LED های IR را خاموش کنند یا یک چراغ / لامپ IR خارجی نصب کنید.

برای جلوگیری از ایجاد تا عنکبوت بر روی دوربین یا سیستم امنیتی خارجی، برخی از کاربران از ژل های نفتی در ناحیه اطراف دوربین استفاده می کنند.

در ضمن، همچنین برخی از مواد دافع حشرات طبیعی می‌توانند از ساخت عناصر خاص (به عنوان مثال مرکبات، اکالیپتوس، اسطوخودوس، نعناع) بر روی دوربین بیرونی عنکبوت جلوگیری کنند.

دفع عنکبوت / حشرات با اسپری های تماسی، اسپری های آئروسل و حذف کننده های تار در اطراف دوربین های امنیتی فضای باز بی سیم (نه مستقیم به لنزها)، به عنوان مثال ، Permethrin ، به نابودی آلودگی حشرات کمک می کند.

همچنین راه دیگر برای دور نگه داشتن حشرات از دوربین های امنیتی تمیز کردن مرتب دوربین فضای باز، محفظه، پوشش و یا سپر با یک برس نرم است که به تمیز نگه داشتن دوربین نظارت در فضای باز کمک می کند.

 

منبع