دوربین های باتری دار و روش نصب و محافظت از آن‌‎ها در فضای باز

مقدمه

برای این که بیشترین استفاده را از دوربین‌های باتری دار فضای باز داشته باشید، بسیار مهم است که این دوربین‌های بی‌سیم را در موقعیت‌ها و مکان‌های مناسب نصب کنید. البته انجام این عمل نیازمند رعایت نکات بسیاری است. در این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مفیدی در مورد استفاده و رعایت نکات ایمنی حین استفاده از دوربین های باتری دار را یاد بگیریم.

دوربین های باتری دار

سه نکته مهم در مورد نصب دوربین های باتری دار

یکی از بزرگترین مزیت‌های دوربین‌های امنیتی فضای باز، این است که آنها ۱۰۰ درصد بدون سیم هستند. پس نیازی نیست که متخصصی حرفه‌ای را استخدام کنید تا کابل‌کشی‌ انجام دهند. باتری را به سادگی وارد دوربین امنیتی باتری دار خود کنید و آن را به شبکه وای فای وصل کنید.

هنگامی که از امنیت مکان خود مطمئن شدید و تمایل داشتید که از این دوربین استفاده نکنید، می‌توانید به راحتی دوربین‌های امنیتی وای فای باتری دار خود را بردارید و آنها را در یک مکان جدید قرار دهید. حتی اگر یک متخصص فنی نباشید، می‌توانید شخصا این کار را انجام بدهید.

در ادامه سه نکته مهم را در مورد نصب دوربین‌های باتری دار خواهیم گفت که رعایت آن‌ها ضروری است و علاوه بر تضمین امنیت، کارایی را نیز بالا می‌برد.

ارزیابی مکان

قبل از نصب دوربین‌های امنیتی وای فای در فضای باز، باید به این فکر کنید که افراد از چه جاهایی می‌توانند به راحتی وارد آن مکان شوند. طبق گزارشات مربوط به آمار سرقت از خانه، ورودی‌های اصلی، ایوان جلو/عقب، گاراژ، حیاط پشتی، پنجره‌های دور از خیابان بهترین مکان‌هایی هستند که می‌توانید دوربین‌های امنیتی مدار بسته باتری دار را نصب کنید.

انتخاب ارتفاع

انتخاب ارتفاع مناسب برای نصب این دوربین های باتری دار یکی دیگر از نکات مهمی است که باید در نظر بگیرید. قرار دادن دوربین‌های امنیتی فضای باز باتری دار در ارتفاع بسیار بالا ممکن است شما را از دیدن جزئیات محروم کند. اگر دوربین را کمی بالاتر از ارتفاع قد متوسط یک انسان نصب کنید، صورت مزاحم به راحتی توسط این دوربین‌ها ثبت می‌شود. این دوربین‌ها پایین‌تر از ارتفاع ذکر شده نصب نکنید چرا که تصویر صورت شخص در آن به خوبی ثبت نمی‌شود.

اجتناب از نور مستقیم

دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی باطری دار که در بیرون از خانه نصب می‌شوند را در معرض تابش مستقیم خورشید نگذارید چون در این صورت نور خورشید سبب ایجاد نوارهایی در تصاویر می‌شود. همچنین، به خاطر داشته باشید که دوربین‌های امنیتی بی سیم باتری دار فضای باز را در زاویه‌ای قرار دهید تا از پنجره‌ها و درها نور دریافت نکنند.

خاموش‌کردن دوربین های باتری دار فضای باز

هنگامی که تشخیص حرکت دوربین‌های امنیتی فضای باز باتری دار مورد نیاز یا مطلوب نیست، می‌توانید حسگر حرکت PIR را از طریق برنامه‌ای که در گوشی هوشمند شما نصب می‌شود، غیرفعال کنید. به این ترتیب، مصرف برق این دوربین‌های امنیتی فضای باز باتری دار نیز بسیار بهینه می‌شود.

محافظت از دوربین های باتری دار امنیتی در مقابل خرابکاران و دزدها

دزدیده‌شدن دوربین یا باتری آن ممکن است مشکلی باشد که بیشتر صاحبان سیستم‌ها و دوربین‌های امنیتی در فضای باز را به دردسر بیاندازد. در اینجا چند نکته برای پیشگیری از این مشکل ذکر می‌کنیم تا از باطری دوربین‌های بی سیم باتری دار در مقابل خرابکاری‌ها و دزدی‌ها محافظت شود.

قرار دادن دوربین‌های امنیتی CCTV باتری دار در محفظه‌های مستحکم

همانطور که در بالا اشاره شد، قرار دادن دوربین‌های دوربین های باتری دار امنیتی در محافظ‌های مستحکم امن‌تر از استفاده از پایه مغناطیسی است. در این حالت دزدها به وقت و تلاش بیشتری نیاز دارند تا آن را بدزدند.

دوربین‌های باتری دار را خارج از دسترس قرار دهید

قرار دادن دوربین های باتری دار در خارج از دسترس افراد عادی می‌تواند به شکل مؤثری جلوی دستکاری دوربین توسط کودکان یا افراد خرابکار را بگیرد. چنین کاری  شانس سارقان برای دزدیدن دوربین‌های امنیتی باتری دار شما را نیز کم خواهد کرد.

افزودن یک محافظ قوی برای دوربین های باتری دار

یک محافظ یا پوسته قوی برای محافظت از دوربین امنیتی وای فای باتری دار در برابر خرابکاری مفید است. بعلاوه، این مسئله می‌تواند باعث شود که شما که دوربین امنیتی وای فای باتری دار شما در محیط خارجی استتار شود و دیگران به راحتی متوجه وجود آن نخواهند شد.

برای مثال، شرکت رئولینک قصد دارد پوسته‌های محافظ سیلیکون مقاوم در برابر آب و اشعه UV را برای دوربین امنیتی فضای باز باتری دار مدل آرگوس ۲ ارائه کن، تا این دوربین بتواند با رنگ دیوار یا هر سطحی که روی آن نصب می‌شود، مستتر شود.

قرار دادن دوربین های باتری دار امنیتی در مکان‌های دارای پوشش

قرار دادن دوربین‌های امنیتی باتری دار در یک مکان خاصِ دارای پوشش نیز روش خوبی برای محافظت از آنها در برابر خرابکاری و دزدی است. یک درخت مصنوعی، تجهیزات برق ولتاژ پایین در فضای باز و بوته‌ها همگی مکان‌های هوشمندانه‌ای برای پنهان کردن دوربین‌های امنیتی بی سیم فضای باز باتری‌دار هستند.

یکی از کاربرانی که دوربین باتری‌دار رئولینک ۶ را خریداری کرده است، دوربین‌های امنیتی فضای باز بی‌سیم باتری دار خود را از معرض دید پنهان کرده و با این کار دفاع در برابر مزاحمان را به شدت افزایش داده است.

نصب دوربین‌های امنیتی بی‌سیم در مکان‌های دارای سرپناه

این کار نه تنها می‌تواند حفاظت بیشتری را برای دوربین‌های امنیتی باتری دار با کیفیت بالا در مقابل باران، برف و یا تگرگ فراهم کند، بلکه لنز دوربین را از هرگونه رطوبت، تمیز نگاه می‌دارد.

سخن پایانی

اگر چه این دوربین‌ها برای حفظ امنیت به کار می‌روند اما خود آن‌ها نیز نیازمند تامین امنیت هستند. نکات زیادی در مورد امنیت و استفاده از دوربین های باتری دار را مرور کردیم. در صورتی که می‌خواهید دوربین شما از امنیت برخوردار باشد، این نکات را جدی بگیرید.