دوربین های نظارت بر پرندگان
دوربین های نظارت بر پرندگان – آشنایی با ابزارهای این دوربین‌ها

مقدمه

دوربین‌های چشمی ‌یا دوربین‌های دیجیتال، توانایی تولید عکس‌های مناسب برای مشاهده پرندگان دوست داشتنی باغ شما را ندارد. دوربین های نظارت بر پرندگان راه‌کار‌های مناسب‌تری هستند. با چنین دوربین‌هایی که مخصوص فضای باز هستند‌، شما حتی یک لحظه ارزشمند مانند تولید مثل‌، تغذیه و سایر صحنه‌های کمتر دیده شده از پرندگان را از دست نخواهید داد.

دوربین های نظارت بر پرندگانبنابراین‌، مناسب‌ترین دوربین‌های برای حیاط شما کدام هستند؟ کدام ویژگی دوربین عکاسی نظارت بر پرندگان شما را متقاعد به خریدن آن‌ می‌کند؟ بهترین تنظیمات دوربین برای نظارت بر پرندگان چیست؟ خوشبختانه‌، ما در زیر بهترین گزینه‌ها‌ را به عنوانی مرجعی برای شما دست‌چین کرده‌ایم و برخی از کاربردی‌ترین نکات را برای بهبود تجربه نظارت بر پرندگان در خانه در آن گنجانده‌ایم.

ویژگی‌های دوربین های نظارت بر پرندگان

وضوح بالا تنها‌ ویژگی مناسب دوربین نظارت بر پرنده نیست. ویژگی‌های دیگری نیز هستند که برای گرفتن تصاویری واضح از پرندگان زیبای باغ خود باید به آن توجه داشته باشید. در هنگام خرید این دوربین‌ها ویژگی‌های ضروری زیر را در نظر بگیرید.

وضوح بالا

هنگام انتخاب بهترین دوربین‌های فیلمبرداری برای نظارت بر پرندگان‌، هرگز وضوح دوربین را فراموش نکنید. به طور کلی‌، هرچه دوربین‌های شما وضوح بالاتری داشته باشند‌، تصاویر و فیلم‌های پرندگان را واضح تر ضبط می‌کنند. وضوح توصیه شده برای این دوربین‌ها ‌شامل p  ۱۰۸۰، MP  ۴، MP  ۵ و حتی K  ۴ هستند. با چنین دوربین‌های کیفیت بالایی برای نظارت پرندگان‌، می‌توانید به طور واضح و مشخص تصویر پرندگان زیبا را ثبت کنید.

چشم انداز شب ایده‌آل

قابلیت دید در شب ، یکی دیگر از ویژگی‌های ضروری برای دوربین های نظارت بر پرندگان است. یک دوربین مناسب برای نظارت پرندگان با مجهز بودن به دید در شب مناسب، به شما امکان می‌دهد تا در شرایط کم نور نیز همه چیز را به طور واضح مشاهده کنید.

به طور کلی‌، اکثر دوربین‌های امنیتی، تصاویر دید در شب را به رنگ سیاه و سفید ارائه می‌دهند ولی این تصاویر آن قدر واضح هستند تا بدون نیاز به منابع نور، به چشم انسان امکان تمایز یک آیتم از دیگری را بدهد. علاوه بر این‌، برخی از برندهای برتر دوربین‌های امنیتی‌، دوربین‌های امنیتی نظارت بر پرندگان را با حسگرهای تصویر استارلایت نیز ارائه می‌دهند که امکان مشاهده پرندگان زیبا را با رنگ‌های واقعی در هنگام شب فراهم می‌کنند.

میکروفون داخلی

اگر به دنبال تماشای پرندگان به صورت زنده هستید‌، یک دوربین با میکروفون داخلی را انتخاب کنید تا صداهای زیبای پرنده را از دست ندهید. در هنگام تماشای پرندگان دوست داشتنی روی صفحه، با فعال کردن صدا قادر به گوش دادن به صداها توسط دوربین های نظارت بر پرندگان هستید.

حفاظت در برابر عوامل بیرونی

بهترین دوربین‌های مدار بسته برای نظارت بر پرندگان می‌توانند در مقابل باران شدید یا تابش در داخل و خارج از منزل نیز دوام بیاورند و دچار خرابی نشوند. برای اطمینان از این که دوربین‌های انتخابی شما در شرایط مختلف طبیعی حفظ می‌شوند‌، یک دوربین با ریتینگ + ۶۵ IP  را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که برخی از مارک‌های دوربین امنیتی نیز ممکن است لوازم جانبی مانند جعبه‌های تقسیم را به شما ارائه کنند تا کابل‌ها‌ و اتصالات را از رطوبت دور نگه دارید.

 نصب آسان

شاید تصور کنید که نصب دوربین های نظارت بر پرندگان در باغ می‌تواند یک کار زمان‌بر باشد. اگر دوربین‌های شما مبتنی بر IP باشند، این کار دشوار نیست. به طور کلی‌، یک دوربین امنیتی مخصوص فضای باز PoE  در باغ شما برای شارژ برق و انتقال داده تنها‌ به یک کابل نیاز دارد.

دوربین های نظارت بر پرندگاناین دوربین‌ها را به نزدیک‌ترین پریز برق وصل کرده و آنها‌ را در نقاطی که تحت پوشش وای فای منزل شما هستند نصب کنید. سپس آ‎ن‌ها ‌آماده به کار خواهند بود. اگر نمی‌خواهید خود را با مدیریت کابل‌های اطراف خانه خود به دردسر بیاندازید‌، دوربین‌های بی‌سیم باتری‌خور برای نظارت پرندگان گزینه‌های ایده آلی هستند. شما همچنین می‌توانید صفحات خورشیدی را به دوربین‌های امنیتی باتری‌خور اضافه کنید.

حسگرهای حساس به حرکت

شما می‌توانید حتی بدون ضربه زدن به شاتر از پرندگان زیبا عکس بگیرید. دوربین های نظارت بر پرندگان با حسگر‌های حساس به حرکت می‌تواند این کار را برای شما انجام بدهند. هنگامی‌که این دوربین نظارتی، حرکتی را تشخیص دهد‌، در کمتر از ۱ ثانیه فعال می‌شود و بلافاصله شروع به ضبط می‌کند. در ضمن برای شما هشدارهای فوری ارسال می‌کند تا شروع ضبط را به شما اطلاع دهد. بنابراین‌، شما می‌توانید بدون این که منتظر باشید تا پرندگان به اطراف شما بیایند‌، کار عکاسی را با این دوربین‌ها به راحتی انجام بدهید.

سخن پایانی

در این مطلب از سایت دوردیدتک نگاهی به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های دوربین های نظارت بر پرندگان انداختیم و دیدیم که چگونه با استفاده از این ویژگی‌ها می‌توانند عکس‌هایی زیبا از پرندگان در اختیار ما قرار بدهند. در صورتی که علاقمند به پرندگان هستید، حتما یکی از این دوربین‌ها را تهیه کنید.