دوربین هوشمند خودرو
دوربین هوشمند خودرو | کاربردهای منحصر به فرد این دوربین‌ها

دوربین هوشمند خودرو چیست و چه امکاناتی دارد ؟

امنیت خودرو همواره یکی از موضوعات مهم برای دارندگان خودرو بوده و است. از آنجایی که این روزها آمار دزدی، زورگیری و تصادف در کشورمان افزایش بسیار زیادی داشته است، باید به فکر یک راه مناسب برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی بود. امروزه دزدگیر نمی‌تواند از سرقت‌های مختلف جلوگیری کند. شاید بهترین راه برای فرار از این مشکلات نصب دوربین هوشمند خودرو است. این دوربین‌ها می‌توانند امنیت خودروی شخصی شما را تا حد بسیار زیادی تضمین کنند. شک نداشته باشید که با شرایطی که در حال حاضر وجود دارد، شما باید یک دوربین محافظت از خودرو بر روی ماشین خود نصب کنید. در ادامه مطلب دوردیدتک بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

دوربین هوشمند خودرو

شاید بتوان نام دیگر دوربین‌های هوشمند خودرو رو نگهبان ۲۴ ساعته ماشین قرار داد. به این علت که شما با استفاده از چنین دوربین‌هایی، دیگر دغدغه‌ای از بابت به سرقت رفتن خودروی خود ندارید و اگر هم چنین اتفاقی افتاد، پیدا کردن ساده با توجه به وجود این دوربین‌ها، فرآیند ساده‌ای برای شما خواهد بود. دوربین هوشمند خودرو از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار بوده و کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد. ممکن است شما برای خرید این دوربین‌ها در قدم اول، متحمل هزینه شوید. اما اطمینان داشته باشید که بهره بردن از دوربین‌های محافظت داخل خودرو می‌تواند باعث جلوگیری از هزینه‌های دیگر خودروی شما شود.

همانطور که مشخص است، دوربین هوشمند داخل خودرو، یکی از چندین لوازم جانبی اتومبیل می‌باشد که شما باید برای تهیه آن، به صورت جداگانه اقدام کنید. جالب است بدانید که اکثریت شرکت‌های تولید خودرو مشهور در دنیا، این دوربین‌ها را به عنوان یکی از آپشن‌های خودروی خود قرار داده‌اند. اما چنین خصوصیتی در کشور ما نبوده و نیست. از این رو شما بهتر است برای حفظ امنیت وسیله نقلیه شخصی خود، برای خرید دوربین هوشمند اتومبیل اقدام نمایید.

مزایای یک دوربین هوشمند خودرو

دوربین‌های هوشمند خودرو در ابعاد متفاوتی وجود دارند و هر یک از ‌‌آن‌ها دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند. بیشتر این دوربین‌ها به شکلی طراحی شده است که فرآیند ضبط خودکار و پخش آنلاین تصاویر را با دقت فوق‌العاده انجام دهد. این دوربین‌ها معمولا دارای ۳ عدد لنز باکیفیت هستند که شما می‌توانید بنا به سلیقه خود این ۳ لنز را در درون خودروی خود جاگذاری کنید. به عنوان مثال برای اینکه از سلامت عقب خودروی خود اطمینان کسب کنید، به سادگی می‌توانید یکی از ۳ لنز دوربین هوشمند خودرو را بر سپر عقب و یا پشت شیشه عقب ماشین نصب کنید.

از بهترین خصوصیاتی که دوربین‌های هوشمند ماشین در اختیار دارند، اشاره به سنسورهای مختلف آن‌ها خالی از لطف نیست. مثلا مواقعی که شما مشغول راندن خودرو هستید، امکان دارد که خودروی شخصی شما بر اثر افتادن توی چاله و یا حتی تصادف، بلرزد. در چنین شرایطی سنسور ضبط خودکار دوربین‌های محافظت از خودرو ارزش‌های خود را نشان می‌دهند و شروع به ضبط می‌کند. در نهایت هم تصاویر را با کیفیت عالی در اختیار صاحبین خودرو قرار می‌دهند.

ویژگی‌های دوربین‌های هوشمند خودرو متنوع و متعدد هستند. سنسور لرزش هم جزو بهترین خصوصیاتی است که دوربین‌های محافظت از خودرو در اختیار دارند. نحوه عملکرد سنسور لرزش به این شکل است که شما زمانی که در حال رانندگی هستید، با لرزش‌های زیادی ممکن است همراه شوید. ممکن است چنین لرزش‌هایی به کیفیت تصاویر و فیلم‌ها آسیب بزند؛ اما سنسور لرزش باعث می‌شود کلیه این لرزش‌ها از فیلم ضبط‌شده دوربین شما پاک شود.

کاربردهای اصلی دوربین هوشمند خودرو

دوربین‌های هوشمند خودرو می‌‌توانند در شرایط بحرانی به کمک صاحبین خودرو بیایند. نخستین خصوصیتی که این دوربین‌ها از آن برخوردار هستند، تضمین امنیت خودروی شما است. مثلا زمانی که شما در خانه قرار دارید، می‌توانید به سادگی هر زمانی که بخواهید تصاویر آنلاین ماشین خود را بر روی گوشی، تبلت و یا کامپیوتر خود مشاهده کنید. از این رو می‌توانید باعث جلوگیری از آسیب‌ رسیدن به خودرو و سرقت ماشین خود شوید.

سرقت خودرو

اگر اتومبیل شخصی شما در حالت معمولی دزدیده شود، باید زمان بسیار زیادی را برای یافتن آن صرف کنید. حتی زمانی که سیستم صوتی تصویری ماشین شما هم به سرقت برود، پیدا کردن آن بسیار سخت است. اما می‌توانید با تهیه یک دوربین هوشمند خودرو خیال خود را راحت کنید. اگر خودروی شما به سرقت برود، شما می‌توانید به ساده‌ترین روش ممکن فیلم‌های ضبط‌شده دوربین خودرو را به کلانتری ببرید و سارق خودروی خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی نمایید.

دوربین هوشمند خودرو ؟؟

شناسایی سریع افراد زورگیر

از سایر مزایایی که دوربین‌های هوشمند خودرو در اختیار صاحبین اتومبیل قرار می‌دهند، می‌توان به شناسایی سریع زورگیرها اشاره کرد. این اتفاق ممکن است برای بسیاری از مردم رخ داده باشد. مثلا زمانی که صاحب خودرو در یک جاده خلوت قرار دارد، هر لحظه ممکن است افرادی برای زورگیری و آسیب رساندن به خودروی وی اقدام کنند. در این شرایط عقل حکم می‌کند که صاحب خودرو درگیری ایجاد نکند و به فکر سلامت خود باشد؛ اما اگر او از دوربین‌های محافظت از داخل خودرو نیز برخوردار باشد، می‌تواند به کمک کلانتری چهره این افراد را شناسایی کند.

کمک به پارک ماشین

دوربین هوشمند خودرو زمانی که رانندگان مبتدی با پارک خودرو مشکل دارند هم کارایی خود را نشان می‌دهد. برای انجام این کار باید یکی از لنزهای دوربین‌ هوشمند ماشین را بر روی سپر عقبی خودروی خود متصل شود. با چنین شرایطی فرآیند پارک اتومبیل سریع و بدون حادثه انجام خواهد شد.

خرید دوربین هوشمند خودرو از یک برند معتبر

اگر قصد خرید دوربین‌های هوشمند داخل خودرو را دارید، سعی کنید برند خوبی را تهیه کنید. یکی از برندهایی که کلیه خصوصیات ذکرشده در این مطلب را داشته و مزایای پرتعداد دیگری هم دارد، برند وای فو است. شما می‌توانید با استفاده از دوربین‌های این برند معتبر، خیال خود را از امنیت و سلامت خودروی شخصی خود راحت سازید.

کاربردهای دوربین هوشمند خودرو

جمع‌بندی

هر چه زودتر به یک سایت فروشگاهی معتبر و مشهور مراجعه کنید و یکی از دوربین‌های هوشمند خودرو را تهیه کنید. سایت دوردیدتک می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای تهیه دوربین‌های باکیفیت برند وای فو باشد. شما می‌توانید در قسمت فروشگاه این سایت مدل‌های محبوب خود را پیدا کرده و با قیمت مناسب تهیه کنید.