دوربین کابین خودرو
دوربین کابین خودرو | مزایای عالی و کاربردهای ویژه این دوربین

دوربین کابین خودرو

این روزها در ایران میزان تصادفات رانندگی و همچنین سرقت از خودروها بسیار بالا رفته است. بسیاری از مردم بعد از به سرقت رفتن خودروی خود راه بسیار دشواری برای پیدا کردن سارق دارند و برای این کار باید هزینه زیادی هم پرداخت نمایند. بسیاری از مردم از در زمان تصادف رانندگی نمی‌توانند بی‌گناهی خود را اثبات کنند و در نتیجه مجبور به پرداخت خسارت می‌شوند. اما مطمئنا برای هر مشکلی یک راهکاری وجود دارد. یکی از راه‌های حل کردن این مشکلات، خرید یک دوربین کابین خودرو باکیفیت است. مطمئنا این دوربین می‌تواند فواید متعددی برای شما داشته باشد. در ادامه این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم به معرفی مزایا و کاربردهای دوربین داخل خودرو بپردازیم. این مقاله را از دست ندهید.

دوربین کابین خودرو و کاربردهای آن

دوربین کابین خودرو کاربردهای بسیار زیادی دارد. شما با استفاده از این دوربین می‌توانید خیال خود را از بابت امنیت خودروی خود راحت کنید. دقت داشته باشید که این دوربین دارای سه لنز باکیفیت است که شما می‌توانید آن‌ها را هر نقاط دلخواه وسیله نقلیه خود نصب کنید. این سه لنز می‌توانند در داخل کابین، عقب خودرو و سایر نقاط ماشین متصل شوند.

فرض کنید که شما دچار یک تصادف رانندگی شده‌اید و صاحب خودرویی که با آن تصادف کرده‌اید، علی رغم این که مقصر تصادف است، اما زیر بار نمی‌رود. در این زمان شما باید با پلیس راهنمایی رانندگی تماس بگیرید و با هزاران مشکل به وی ثابت کنید که مقصر تصادف نیستید. اما اگر یک دوربین داخل خودرو داشته باشید، این مشکل را نخواهید داشت. برای اثبات بی‌گناهی خود در تصادف مربوطه، تنها کافیست که به فیلم ضبط‌شده دوربین خودروی خود مراجعه کنید و آن را به پلیس راهنمایی رانندگی ارائه کنید. در این صورت بی‌گناهی شما دقایقی بعد اثبات خواهد شد.

دوربین کابین خودرو

به غیر از این موضوع ممکن است که خودروی شما مقابل محل زندگی‌تان پارک باشد. با توجه به اینکه اکثر سرقت‌ها در زمان شب رخ می‌دهد، بهتر است که دوربین خودروی خود را در حالت ضبط خودکار قرار دهید. اگر در این شرایط خودروی شما مورد سرقت قرار بگیرد، دوربین کابین خودرو ارزش‌های خود را نشان خواهد داد. شما می‌توانید فیلم سرقت اتومبیل شخصی خود را به کلانتری ببرید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن سارق خودروی خود را شناسایی کنید. دوربین محافظت از خودرو دارای مزایای و امکانات بسیار زیادی است، این امکانات عبارتند از:

دارای سنسور ضبط خودکار فیلم

یکی از بهترین امکانات دوربین کابین خودرو، سنسور ضبط خودکار آن است. این سنسور به طور تقریبی در تمامی دوربین‌های داخل خودرو وجود دارد. با توجه به نام آن می‌توان متوجه شد که این سنسور کار ضبط فیلم را به صورت خودکار به انجام می‌رساند. زمانی که شما با خودروی شخصی خود مشغول رانندگی هستید، امکان دارد که ماشین شما دچار لرزش‌های غیرطبیعی شود. ممکن است که این لرزش‌ها پیش از تصادف رخ دهد. در این زمان این سنسور باعث می‌شود که دوربین داخل خودروی شما به صورت خودکار شروع به فیلمبرداری کند و تمامی وقایع را در اختیار شما قرار دهد.

برخورداری از سنسور لرزش

سنسور لرزش نیز از بهترین مزایای دوربین کابین خودرو است. فرض کنید که با ماشین شخصی خود در جاده هستید و بر روی دست‌انداز و یا چاله می‌روید. طبیعی است که ماشین شما در زمان حرکت بارها دچار لرزش شود. اگر در این زمان دوربین شما در حال ضبط فیلم باشد، قادر است که به طور کلی لرزش‌های موجود در فیلم را حذف کرده و تصاویر با را با نهایت کیفیت ممکن ارائه کند.

قابلیت ضبط فیلم در دمای مختلف

ممکن است که شما از بابت سلامت دوربین خود در زمان گرمی و سردی شدید هوا نگران باشید. در این بخش از مطلب باید به اطلاع شما برسانیم که دوربین کابین خودرو قادر است در سرمای شدید و گرمای بسیار زیاد نیز به فعالیت خود ادامه دهد. پس در زمان خرید دوربین داخل خودرو هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید.

قابلیت دید در شب

یکی از مواردی که باعث می‌شود دوربین کابین خودرو را به عنوان یک نگهبان ۲۴ ساعته برای خودرو معرفی کرد. وجود قابلیت دید در شب است. دوربین داخل خودرو با توجه به برخوردار بودن از این LED مادون قرمز، قادر است کلیه وقایعی که در زمان تاریک شدن هوا رخ می‌دهد را با بهترین وضوح تصویر، ضبط کند. با توجه به این موضوع شما نباید به هیچ عنوان نگران به سرقت رفتن خودروی خود و همچنین تصادفات رانندگی در زمان شب باشید.

حافظه داخلی مناسب

یکی از نکاتی شما باید در زمان خرید دوربین محافظت از خودرو دقت ویژه‌ای به آن داشته باشید، برخورداری دوربین شما از یک حافظه داخلی خوب است. اگر دوربین شما حافظه داخلی محدودی داشته باشد، ممکن است بدون اطلاع شما بسیاری از وقایع اتفاق افتاده را ضبط نکند. بنابراین نتیجه می‌گیریم که خرید یک دوربین با حافظه داخلی خوب امری ضروری است. سعی کنید دوربینی انتخاب کنید که از حافظه داخلی ۶۴ گیگ به بالا برخوردار باشد.

قابلیت نصب رم

در بخشی از مطلب عنوان شد که خرید دوربین کابین خودرو با حافظه داخلی خوب، جزو الزامات این فرآیند است. اما اگر دوربین شما قابلین نصب کارت حافظه هم داشته باشد که عالی خواهد شد. چون در این صورت هم فضای بسیار خوبی برای ضبط رخدادها خواهید داشت و هم می‌توانید به سرعت فیلم‌های ضبط‌شده دوربین خود را در موبایل، لپ تاپ، تبلت و یا یک فلش خالی کنید. برای این کار شما باید یک کابل رابط که قیمت بسیار ارزانی هم دارد تهیه کنید. خرید یک دوربین با حافظه داخلی خوب و قابلیت نصب رم، خیال شما را از بابت ضبط تمامی اتفاقات راحت خواهد کرد.

مزایای دوربین کابین خودرو

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک نکات بسیار مهمی در رابطه با دوربین کابین خودرو عنوان شد. با توجه به مزایای متعدد و امکان منحصر به فردی که این دوربین‌ها دارند، خرید آن‌ها می‌تواند، راه حل بسیار خوبی برای حفظ امنیت ماشین باشد. در ضمن اگر قصد دارید که دوربین داخل خودروی شما از تمامی امکانات گفته‌شده در این مطلب برخوردار باشد، باید یک دوربین با برند معتبر خریداری کنید. برای مثال برند وای فو یک مورد ایده‌آل برای شما است که می‌توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه سایت دوردیدتک، مدل‌های مختلف آن را مشاهده کنید.