دوربین کوچک خودرو
دوربین کوچک خودرو | آشنایی با ویژگی‌های این دوربین‌ها

دوربین کوچک خودرو چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟

تقریبا همه افرادی که صاحب خودرو هستند، یک دغدغه مشترک دارند و آن حفظ امنیت خودرو است. خودروها دارایی‌هایی هستند که نمی‌توان آن‌ها را به داخل خانه‌ها و جلوی چشم راننده‌ها برد و به همین دلیل حفاظت از آن‌ها سخت‌تر است. ‌‌‌روزانه میلیون‌ها خودرو مورد سرقت قرار می‌گیرند یا بدنه آن‌ها مورد دچار ضربه می‌شود. همین مسئله باعث شده که نیاز به دوربین خودرو مهم باشد. دوربین‌های خودرو البته به اندازه دوربین‌های فیلمبرداری حرفه‌ای، بزرگ نیستند. این دوربین‌های خودرو که به اصطلاح به آن‌ها دوربین کوچک خودرو نیز گفته می‌شود، به خاطر ابعاد مناسب خود روی داشبورد نصب می‌شوند و به راحتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

دوربین کوچک خودرو | دوربین مخفی کوچک خودرو وای فو VIOFO

اگر قصد دارید با مزایا و ویژگی‌های این دوربین‌ها آشنا شوید، حتما تا پایان این مطلب همراه ما باشید چرا که قصد داریم مروری بر این دوربین‌ها داشته باشیم و بیشتر با کاربرد این دوربین‌ها در حفظ امنیت خودروها آشنا شویم.

حتما اولین تصور شما از دوربین، یک دوربین بزرگ است و برای شما سوال ایجاد می‌شود که چگونه می‌توان چنین دوربینی را روی خودرو نصب کرد. واقعیت این است که دوربین خودرو بسیار کوچک است و به همین دلیل به آن دوربین کوچک خودرو می‌گویند.

این دوربین‌ها گاهی به اندازه یک کف دست هستند و همین مسئله باعث می‌شود که به راحتی در داخل خودرو نصب شوند. کار اصلی این دوربین‌ها نیز فیلمبرداری در زمانی است که شما در کنار خودروی خود حضور ندارید.

محل نصب دوربین کوچک خودرو

این دوربین‌ها را می‌توان در هر کجای ماشین که علاقه دارید نصب کنید. اکثر رانندگان غربی ترجیح می‌دهند که این دوربین را روی خودروی خود نصب کنند. با این حال، به راحتی می‌توان این دوربین را در کنار آینه جلویی نیز نصب کرد. برخی از رانندگان نیز که در دیدن پشت خودرو مشکل دارند، آن را ممکن است که در کنار آینه بغل نصب کنند. محل نصب این دوربین اختیاری است و مهم‌ترین نکته پیش از نصب این است که شما قصد دارید از چه زاویه‌ای از خودرو فیلمبرداری کنید.

کاربرد دوربین کوچک خودرو

کاربردهای زیادی برای این نوع دوربین ذکر کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند به تنهایی دلیلی برای خرید این دوربین‌ها باشد. اولین کاربرد این دوربین بدون شک فیلمبرداری برای تشخیص مقصر در تصادفات است. معمولا رانندگان بعد از تصادف تقصیر خود را گردن نمی‌گیرند تا جریمه‌ای نپردازند. اگر شما یکی از این دوربین‌های خودرو را خریداری کرده باشید و آن را در حین تصادف روشن کرده باشید، بدون شک هیچگاه با چنین مشکلی روبرو نخواهید شد. این دوربین می‌تواند سریعا پلاک خودروی مورد نظر را ضبط کند و در اختیار شما قرار بدهد.

یکی دیگر از کاربردهای این دوربین‌‎، فیلمبرداری برای جلوگیری از سرقت است. بسیاری از سارقان در شب اقدام به دزدی می‌کنند و از آن جایی که مخفیانه و در تاریکی کار خود را انجام می‌دهند، هیچکس نمی‌تواند آن‌ها را شناسایی کنید. حال تصور کنید اگر در حضور یک سارق، دوربینی در داخل خودرو وجود داشت که صورت سارق را شناسایی می‌کرد. در این حالت به خوبی مشکل شما حل شده و دیگر نگران دزدی از اتومبیل خود نخواهید بود.

کاربرد دوربین کوچک خودرو فقط به این مسئله ختم نمی‌شود. بسیاری از دوربین‌های خودرو می‌توانند به دید راننده کمک کنند. رانندگان می‌توانند این دوربین‌ها را به گوشی‌های خود متصل کنند و تصویر آن را از طریق تکنولوژی‌های ارتباطی مانند وایفای و بلوتوث مشاهده کنند. اصلی‌ترین علت نصب این دوربین‌ها در پشت خودرو نیز همین است. علاوه بر این، نصب این دوربین می‌تواند باعث شود که کیفیت رانندگی شما بالاتر برود. این مسئله برای رانندگان تازه کار بسیار مهم است.

بسیاری از افرادی که علاقمند به فیلمبرداری لحظات خوش هستند، می‌توانند از این دوربین‌ها استفاده کرده و بدون این که فضای زیادی در داخل اتومبیل اشغال شود، از لحظات خوش با خانواده لذت ببرند. همچنین ممکن است که برخی از این افراد به فیلمبرداری از طبیعت علاقمند باشند.

دوربین کوچک خودرو | دوربین فیلمبرداری کوچک خودرو وای فو

ویژگی‌های دوربین کوچک خودرو

شاید اگر از ویژگی‌های دوربین کوچک خودرو باخبر باشید، بیشتر متقاعد شوید که این دوربین‌ها چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. در این دوربین‌ها سنسورهایی وجود دارد که به راحتی می‌تواند فیلمبرداری در شرایط مختلف را فراهم کند. به عنوان مثال ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین دوربین‌های ساخت شرکت وای فو مجهز به تکنولوژی‌های ضبط فیلم در شب هستند. این دوربین‌های دید در شب می‌توانند به راحتی امکان ضبط فیلم از سارقان یا تصادف در شب را فراهم کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، توانایی اتصال این دوربین‌ها به تکنولوژی‌هایی مانند بلوتوث و وای فای است. این قابلیت باعث می‌شود که بتوانید از طریق گوشی‌های خود، طیف وسیعی از دستورات را به دوربین بفرستید و همچنین به صورت زنده فیلم دوربین را روی گوشی خود ببینید. دسترسی به فیلم‌های این دوربین‌ها نیز از طریق این قابلیت‌ها امکان پذیر است.

استفاده از قابلیت اتصال به سیستم ردیابی جهانی جی پی اس را نیز می‌توان به عنوان ویژگی این دوربین‌ها ذکر کرد. این ویژگی باعث خواهد شد که بتوانید از این دوربین‌ها در مسیریابی استفاده کنید. همچنین در برخی از این دوربین‌ها، قابلیت ردیابی اتومبیل به سرقت رفته از طریق جی پی اس وجود دارد. این مسئله باعث می‌شود که هیچ نگرانی نسبت به سرقت اتومبیل خود نداشته باشید.

استفاده از سنسورهای خاصی در این دوربین‌ها باعث شده که بتوانند به خوبی در زمانی که نیازی به روش بودن آن‌ها نیست، خاموش باشند و با کوچکترین لرزش سریعا روشن شوند. این مسئله باعث افزایش طول عمر باتری و همچنین حفاظت بیشتر از اتومبیل می‌شود.

مزایای دوربین کوچک خودرو

سخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک مروری بر دوربین کوچک خودرو داشتیم و دیدیم که این نوع دوربین در کجا نصب می‌شود، چه ویژگی‌هایی دارد و چرا یکی از محبوب‌ترین دوربین‌های حال حاضر برای حفاظت از خودرو محسوب می‌ شود. شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاهی سایت دوردیدتک به لیستی از این دوربین‌ها دسترسی داشته باشید و فقط با چند کلیک یکی از آن‌ها را خریداری کنید. سپس این دوربین‌ها در درب منزل تحویل بگیرید و خریدی بدون دردسر داشته باشید.

بدون شک استفاده از دوربین خودرو نه تنها می‌تواند یکی از معدود گزینه‌های حفاظت از خودرو باشد، بلکه با کاربردهای فراوانی که دارد می‌تواند کیفیت رانندگی شما را بالاتر ببرد و باعث شود از لحظات رانندگی خود لذت ببرید.