کاربردهای دوربین 360 درجه خودرو
دوربین ۳۶۰ درجه خودرو چه کاربردهایی دارد؟

همه چیز در مورد دوربین ۳۶۰ درجه خودرو

خودروها به عنوان ابزاری برای رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال قیمت بالای خودروها باعث می‌شود که صاحبان آن‌ها بیشتر نگران امنیت آن‌ها باشند. حفظ امنیت خودرو بسیار دشوار است. به همین دلیل استفاده از سیستم های امنیتی که بتواند به طور دائم امنیت خودروها را تامین کند، بسیار مهم است. یکی از این تجهیزات، دوربین است. دوربین‌های بسیار زیادی برای تامین امنیت خودرو تولید شده‌اند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها دوربین ۳۶۰ درجه خودرو است.

اشنایی با دوربین های 360 درجه خودرو

ما در این مطلب قصد داریم نگاهی به این دوربین‌ها بیاندازیم و با ویژگی‌های آن آشنا شویم. اگر شما نیز قصد دارید از خودروی خود حفاظت کنید و در تمام لحظات از خودروی خود آگاهی داشته باشید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید چرا که مطالب مفیدی در این زمینه به شما خواهیم گفت.

نحوه ی کار دوربین ۳۶۰ درجه خودرو

تا به حال فکر کرده‌اید که اگر دوربینی روی اتومبیل خود نصب کنید که بتواند در همه لحظات از اتومبیل شما حمایت کند، چه قدر خوب می‌شد؟ باید بدانید که امروزه چنین دوربین‌هایی وجود دارند تا بتوانند امنیت خودروی شما را تامین کنند. شاید برای شما سوال باشد که چنین دوربین‌هایی چگونه دوربین‌هایی هستند و چه ویژگی‌های دیگری دارند.

دوربین ۳۶۰ درجه خودرو دوربینی است که باعث می‌شود خودروی شما در ۳۶۰ درجه مختلف بتواند به راحتی فیلمبرداری کند. این دوربین‌ها را می‌توانید در هر جای خودرو نصب کنید. بهترین جا البته برای این دوربین‌ها روی داشبورد است. به همین دلیل به این دوربین‌ها دوربین‌های داشبوردی نیز می‌گویند. این دوربین‌ها می‌توانند تصاویری ۳۶۰ درجه بگیرند و از هر طرف اتومبیل فیلمبرداری کنند.

این دوربین‌ها ویژگی‌های بسیار زیادی دارند و از تکنولوژی‌های متفاوتی در آن استفاده شده است. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوربین‌ها می‌پردازیم تا ببینید که چرا این دوربین‌ها مفید هستند.

چرا از دوربین های 360 درجه خودرو استفاده کنیم | دوردید تک

مزایای دوربین ۳۶۰ درجه خودرو

تصور کنید که دوربین شما در پارکینگ قرار دارد و وقتی به طور اتفاقی به بدنه ماشین خود نگاهی می‌اندازید متوجه می‌شوید که بخشی از آن ضربه خورده است. حال شما نمی‌دانید چه کسی این کار را انجام داده است. استفاده از دوربین ۳۶۰ درجه خودرو باعث می‌شود که بتوانید در هر شرایطی از خودروی خود فیلمبرداری کنید. همچنین بسیاری از سارقان همیشه در کمین هستند تا از دوربین شما سواستفاده کنند. به همین دلیل اهمیت استفاده از این دوربین‌ها بسیار زیاد است.

شما اگر دوربینی داشته باشید که از تمام اتفاقات در داخل خودروی شما فیلمبرداری کند، دیگر با خیال آسوده در خانه به کارهای خود می‌پردازید و نیازی نیست هر ساعت به خودروی خود سر بزنید. همچنین درصورتی که اتفاقی نیز برای خودروی شما بیفتد از آن فیلمی دارید که می‌توانید به پلیس ارائه کنید تا سارق را دستگیر کند.

بیشتر دوربین‌های داخل خودرو تنها قادر به فیلمبرداری از اتفاقات داخل خودرو هستند. اما، دوربین‌های جدید نظیر وای‌فو دارای حسگرهای بسیار قوی بوده و هر چیز مشکوکی را که در اطراف ماشین حرکت کند و یا با ماشین برخورد کند، ضبط می‌کنند. این امر موجب شده است تا رانندگان با خرید این دوربین‌ها به جای کی قابلیت، از دو قابلیت آن استفاده کنند. به عبارت بهتر خریداران این دوربین‌ها به عنوان یک دوربین مداربسته از پارکینگ، محل کار و خانه نیز مراقبت کنند

قابلیت های دوربین ۳۶۰ درجه

دارای چندین لنز مختلف

دوربین‌های ۳۶۰ خودرو به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا از چندین جهت فیلم‌برداری کنند. آن‌ها علاوه‌بر ضبط صحنه‌های داخل خودرو می‌توانند حوادث خارج از ماشین را نیز به ثبت برسانند. بسیاری از دوربین‌های خودرو دارای چندین لنز مختلف هستند و می‌توان آن را در چند جای دیگر ماشین نیز نصب کرد. این امر موجب می‌شود تا تمام اتفاقاتی که در اطراف خودروی شما رخ می‌دهند به طور کامل ضبط شوند.

قابلیت های دوربین 360 درجه خودرو

دارای حسگرهای قوی

این دوربین‌ها حسگرهایی دارند که سریعا باعث می‌شود که دوربین با احساس هرگونه ضربه به سرعت روشن شوند و اقدام به فیلمبرداری کنند. همین مسئله باعث می‌شود که این دوربین‌ها به عنوان نگهبانی هوشیار عمل کنند و هر گونه حادثه را ضبط کنند. همچنین استفاده از این حسگرها باعث شده است که دوربین در حالت عادی (که نیازی به فیلمبرداری نیست) خاموش باشد. این مسئله باعث می‌شود که دوربین خودرو کمتر مصرف شود و عمر آن بیشتر شود.

توانایی برقرار ارتباط با تلفن‌های هوشمند

شاید این یکی از برترین ویژگی‌های تلفن‌های هوشمند باشد. امروزه همه ما می‌توانیم از تلفن‌های همراه استفاده کنیم. به همین دلیل این گوشی‌ها می‌توانند رابط خوبی بین ما و دوربین ۳۶۰ درجه خودرو باشند. این دوربین‌ها دارای سیستم‌های بسیار هوشمند هستند که به رانندگان این امکان را می‌دهند تا دوربین‌ها را از طریق یک نرم‌افزار تلفن همراه کنترل کنند. این ویژگی باعث می‌شود تا با خیالی آسوده به کارهای روزمره خود بپردازید و هر چند ساعت یک‌بار اتومبیل خود را از طریق تلفن همراه ردیابی کنید. هر گونه اتفاقی که حول و حوش دوربین رخ بدهد به راحتی برای شما قابل ردیابی است و فقط کافی است که سریعا به سمت خودروی خود بروید تا بتوانید از اتفاق پی ببرید.

قابلیت دید در شب

بسیاری از دوربین‌های خودرو در شب بی‌استفاده می‌شوند چرا که نمی‌توانند بدون نور فیلمبرداری کنند. با این حال دوربین ۳۶۰ درجه خودرو می‌تواند به خوبی در شب فیلمبرداری کند. از آنجایی که بیشتر اتفاقات و دزدی‌ها در شب رخ می‌دهند، اهمیت فیلمبرداری در شب برای دوربین‌ها بسیار زیاد است. سنسورهایی که در این دوربین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، قابلیت ضبط دوربین دید در شب را برای شما ایجاد کرده‌اند.

سخن پایانی

ما در این مطلب از سایت دوردیدتک نگاهی به دوربین ۳۶۰ درجه خودرو انداختیم و دیدیم که این دوربین‌ها چه مزیت‌هایی دارند و چگونه می‌توانند از ماشین شما حفاظت کنند. بدون شک این دوربین‌ها یکی از مفیدترین دوربین‌ها برای فیلمبرداری از خودروی شما هستند. علت این مسئله به مسائل مختلفی برمی‌گردد. توانایی این دوربین‌ها در ضبط کیفیت‌های مختلف و طیف وسیع فیلمبرداری آن، این دوربین را تبدیل به یکی از بهترین دوربین‌ها کرده است. همچنین قابلیت‌های فراوانی که در این دوربین به کار رفته است باعث شده که این دوربین‌ها بین پرفروش‌ترین دوربین‌ها قرار بگیرند. اگر علاقمند به حفظ امنیت خودروی خود هستید، می‌توانید سریعا اقدام به خریداری یکی از این دوربین‌ها کنید.