رزولوشن دوربین امنیتی: یک عامل اصلی که به تصاویر واضح کمک می‌کند

آیا می‌خواهید رزولوشن بالای دوربین برای خواندن پلاک و یا تشخیص چهره متجاوز را بخوانید؟
شما انتخاب کمی ندارید، با این حال ، بسیاری از دوربین های امنیتی ادعایی با کیفیت بالا ممکن است وضوح ایده آلی ارائه ندهند و حتی وقتی بزرگنمایی می‌کنید، تصاویر آنها مبهم‌تر می‌شوند.
بنابراین، برای جلوگیری از خریدهای الکی، ایمن ترین شرط این است که قبل از خرید، بدانید که بهترین وضوح برای دوربین امنیتی منزل چیست و چگونگی انتخاب رزولوشن دوربین امنیتی را یاد بگیرید.
بیایید ادامه دهیم.
 

قطعنامه ۱۰۱ دوربین‌های امنیتی: این را بخوانید تا درباره کیفیت بالا و پایین اطلاعات بیشتری کسب کنید

“بهترین وضوح برای دوربین امنیتی چیست؟ وضوح خوب برای دوربین امنیتی چیست؟”

در حال حاضر وضوح بالا به یک ویژگی ضروری برای دوربین امنیتی باکیفیت تبدیل شده است.

اما معیار یک وضوح خوب چیست؟ آیا می‌توانید برای داشتن کیفیت تصویر خوب به مشخصات صفحات محصول اعتماد کنید؟

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: 

وضوح دوربین امنیتی چیست؟

وضوح دوربین مداربسته امنیتی تعداد پیکسل‌های تشکیل دهنده یک تصویر است که با عرض و ارتفاع تصویر اندازه گیری می‌شود.

به عنوان مثال ، عرض و ارتفاع یک تصویر ۲MP به ترتیب ۱۹۲۰ و ۱۰۸۰ است. با ضرب این دو شکل با هم ، ۲٫۰۷۳،۶۰۰ پیکسل دریافت خواهید کرد که تعداد کل پیکسل های موجود در تصویر است.

همچنین از ارتفاع یک تصویر برای نماد وضوح استفاده می شود و بنابراین می توانید هنگام صحبت کردن در مورد تصویری با ۲ میلیون پیکسل ، رزولوشن ۱۰۸۰p را بگویید.

رایج ترین وضوح برای دوربین امنیتی خانگی در بازار شامل ۲مگاپیکسل (۱۰۸۰P)، چهار مگاپیکسل (۱۴۴۰p)، پنج مگاپیکسل (۱۹۲۰p) و هشت مگاپیکسل (۴K/2160p) است.

نمودار مقایسه وضوح دوربین‌های مداربسته زیر را در نظر بگیرید:

نمودار مقایسه وضوح دوربین های مداربسته

علاوه بر این، این بهترین وضوح برای دوربین‌های امنیتی خانگی است زیرا چنین دوربین‌های مدار بسته‌ای می‌توانند کیفیت تصویر پایدار و برجسته‌ای در روز و شب ارائه دهند و تقریباً با هر بودجه‌ای در دسترسی هستند.

۱۰۸۰p در برابر ۴MP در برابر ۵MP ، کدام یک را انتخاب کنید

در بخش‌های قبلی، ما مقایسه وضوح دوربین دوربین امنیتی دقیق را در دوربین های امنیتی ۴K و ۱۰۸۰p انجام داده ایم.

ممکن است هنگام انتخاب بهترین وضوح برای دوربین های امنیتی منزل ، وضوح‌های زیر را نیز در نظر بگیرید:

شماره ۱ –  ۴K در برابر۱۴۴۰p در برابر ۱۰۸۰p در برابر ۷۲۰p

شماره ۲ –  ۱۴۴۰p در برابر ۱۰۸۰p  در برابر ۷۲۰p

حال بیایید تعقیب کنیم ، تفاوت بین دوربین های امنیتی ۲مگاپیکسل (۱۰۸۰P)، چهار مگاپیکسل (۱۴۴۰p)، پنج مگاپیکسل (۱۹۲۰p) و هشت مگاپیکسل (۴K/2160p) چیست؟

• کیفیت تصویر: به طور کلی ، یک دوربین امنیتی چهار مگاپیکسل (۱۴۴۰p) می‌تواند فیلم‌های فوق العاده HD را ضبط کند ، که نسبت به دوربین۲مگاپیکسل (۱۰۸۰P) دو برابر بهتر است.

از نظر ۱۹۲۰p ، همانطور که از نمودار بالا مشاهده می کنید ، پیکسل های افقی ۱۴۴۰p و ۱۹۲۰p یکسان هستند اما دومی پیکسل‌های بیشتری به صورت عمودی دارد. بنابراین ، یک دوربین تحت شبکه امنیتی با کیفیت ۱۹۲۰p می‌تواند تصاویری با پیکسل‌های بیشتر از دوربین ۱۴۴۰ تولید کند.

 

به عبارت ساده‌تر، یک دوربین امنیتی با وضوح ۵MP می تواند کیفیت تصویر بهتری را با وضوح ۴MP یا ۱۰۸۰p ارائه دهد ، خصوصاً هنگام گرفتن اشیاء در فاصله.

 

• وضوح پخش زنده: همچنین می‌توانید در یک دوربین امنیتی ۵ مگاپیکسلی با وضوح ۱۹۲۰p ، ۱۴۴۰p و ۱۰۸۰p ، دوربین مداربسته ۱۴۴۰p در دوربین های ۱۴۴۰p ، رزولوشن ۱۰۸۰p و ۷۲۰p و دوربین مداربسته ۱۰۸۰p با وضوح ۱۰۸۰p و ۷۲۰p نیز پخش پخش کنید.

• زمینه دید: به طور کلی دوربین‌های امنیتی مگاپیکسلی با لنزهای با زاویه دید عریض بسته بندی می شوند. در مقایسه با دوربین های امنیتی ۱۰۸۰p ، دوربین های ۴ مگاپیکسلی و ۵ مگاپیکسلی دید وسیع تری دارند و بنابراین می توانند مناطق بزرگتری را پوشش دهند.

 

• پهنای باند و مصرف ذخیره سازی: بیشتر دوربین های امنیتی ۵MP ، ۴MP و ۱۰۸۰p از استاندارد ویدیویی H.264 استفاده می کنند. بنابراین ، تحت همان استاندارد فشرده سازی ، دوربین های امنیتی با وضوح بالاتر ، پهنای باند و فضای بیشتری را ذخیره می کنند.

منبع