روش های تامین برق دوربین خودرو
روش های تامین برق دوربین خودرو چه هستند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

آشنایی با روش های تامین برق دوربین خودرو

دوربین‌ خودرو یک وسیله نظارتی و ایمنی است که در موقعیت‌های مختلف به کمک مالکان خودرو می‌آید. دوربین خودرو برای کار کردن نیاز به انرژی برق دارد. راه‌های مختلفی برای تامین این برق وجود دارد، از گرفتن برق از جعبه فیوز خودرو گرفته تا انواع ذخیره‌کننده‌های انرژی مثل پاوربانک‌ها و باطری‌ها و خازن‌های گوناگون. در این مطلب از وبلاگ دوردیدتک، روش های تامین برق دوربین خودرو معرفی می‌شود.

نصب دوربین خودرو به جعبه فیوز | دوردید تک

نصب دوربین خودرو به جعبه فیوز

گرفتن برق از باتری یا جعبه فیوز خودرو یکی از اصلی‌ترین راه‌های نصب دوربین‌های خودرو محسوب می‌شود. این کار تا حد زیادی فنی است و بهتر است مطابق با دستورالعمل‌های مرتبط با دوربین و همین طور خودرو خود برای انجام آن اقدام کنید.

این نوع از نصب دوربین یکی از اصلی‌ترین و همیشگی‌ترین روش‌های نصب دوربین است. هنگامی که از این روش استفاده کنید دیگر نیازی به تعویض باتری یا راه‌اندازی مجدد سیستم ندارید. این مورد از روش های تامین برق خودرو به ویژه برای افرادی که می‌خواهند یک بار برای همیشه سیستم خود را نصب کنند کارایی زیاد و مناسبی دارد.

شارژر فندکی | تامین برق خودرو

شارژر فندکی

بسیاری از دوربین‌های خودرو همراه با تبدیل استاندارد فندک خودرو به شارژر ارائه می‌شوند. با نصب این شارژر دیگر نیازی به سیم‌‌پیچی داخلی خودرو نیست. به این ترتیب دوربین به کمک یک سیم کوتاه به شارژر فندکی نصب می‌شود. این نوع شارژر را می‌توان در مواقع نیاز جدا کرد و بعد دوباره نصب کرد.
استفاده از این روش به مراتب ساده‌تر از گرفتن برق از جعبه فیوز یا باتری خودرو است. در این روش نیازی به سیم‌پیچی بلند و همچنین دانش فنی برای پیدا کردن منبع مناسب وجود ندارد. شارژر فندکی یکی از محبوب‌ترین روش های تامین برق دوربین خودرو را به کاربران این دستگاه‌ها ارائه می‌دهد.

پاور بانک | تامین برق دوربین خودرو

پاور بانک

روش دیگری که برای تامین برق دوربین خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده از پاور بانک است. معمولا در این روش پاور بانک به یکی از منابع برق خودرو مثل فندک متصل شده و از طریق آن شارژ می‌شود. در زمانی که خودرو ثابت باشد و سیستم برق آن غیر فعال باشد، پاور بانک از ذخیره انرژی خود برای تامین برق استفاده می‌کند. در زمان حرکت نیز ضمن این که پاور بانک خودش شارژ می‌شود، به دوربین خودرو برای فعالیت برق و شارژ می‌دهد.
استفاده از پاور بانک به خصوص برای افرادی که دوربین خود را مستقیما به فندک خودرو نصب می‌کنند کارایی زیادی دارد. آنها با استفاده از پاور بانک می‌توانند برق لازم برای دوربین خود را در همه زمان‌ها و حالت‌های معمول تامین نمایند.

پاور مجیک | تامین برق خودرو

پاور مجیک

پاور مجیک یک وسیله تامین و توزیع برق خودرو است. این وسیله یکی از بهترین روش های تامین برق دوربین خودرو را ارائه می‌دهد. این وسیله در داخل خودرو نصب شده و برق خود را از سیستم برق خودرو تامین می‌کند. اما قابلیت ذخیره انرژی را دارد و همچنین کاربر می‌تواند زمان فعالیت آن را مشخص کند.
پاور مجیک نیاز به نصب تخصصی دارد، اما بعد از نصب وسیله‌ای بسیار کارا و قابل اتکا برای تامین برق دوربین محسوب می‌شود. به هر ترتیب این وسیله نسبت به راه‌کارهای دیگر کمی گران‌تر است.

سخن پایانی

دوربین‌های خودرو وسایلی کاربردی هستند که با استفاده از آنها می‌توان به خوبی می‌توان بر خودرو نظارت داشت و در سفر نیز لحظات خاطره‌انگیزی را ثبت کرد. این دوربین‌ها برای فعالیت به برق نیاز دارند و معمولا دارای باتری‌ها و خازن‌های قابل شارژ هستند که از طریق برق خودرو تامین انرژی می‌شوند. در این مطلب دوردیدتک انواع روش های تامین برق دوربین خودرو همراه با ابزارهای کمکی یا بدون آن‌ها معرفی شد.