ضبط دوربین مداربسته از طریق دستگاه ضبط یا ذخیره سازی ابری؟

شاید شما هم می خواهید وسیله ای برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته تان تهیه کنید اما نمی دانید کدام یک بهترین است. این دغدغه شما تنها نیست، ما ایمیل های بسیاری از مشتریان مان دریافت می کنیم که می پرسند کی باید ضبط کننده ویدیویی شبکه ( ان  وی  آر ) خرید و کی به  فکر تامین ذخیره ساز یا ضط کننده ابری بود. در این جا ما سعی می کنیم به این پرسش ها پاسخ دهیم:

در واقع می توان گزینه های موجود برای ذخیره سازی تصاویر دوربین های مداربسته را به  دو مورد اصلی می توان تقسیم کرد:

۲- ضبط کننده یا ذخیره ساز ابری

ضبط کننده یا ذخیره ساز ابری سیستمی است مرکزی، با توان ذخیره سازی از راه دور، که دوربین مدار بسته  از طریق شبکه اینترنت با آن ارتباط  می گیرد.

۱- دستگاه ضبط سخت افزاری 

ان وی آر سخت افزار یا دستگاه ضبطی است متصل به شبکه، که از طریق یک سیستم  مداربسته محلی با دوربین مدار بسته هم مرتبط است

این تعریف ممکن است برحسب آن که با چه کسی صحبت می کنید و فروشنده کیست اندکی تفاوت کند، اما تقسیم بندی  روش های ضبط تصویر در دوربین های مدار بسته را می توان به همین دو موردی که گفته شد خلاصه کرد

این نکته هم مهم است که بدانیم تکنولوژی ای که امروزه در ساخت دستگاه های ضبط تصویر به کار می رود کارکردی فراتر از انباشت تصویر دارد و اغلب نرم افزار کار آمدی برای مدیریت تصاویر( وی ام  اس) را هم شامل می شود.

با همه این توضیحات ابهام اصلی شاید همچنان باقی باشد و شما بپرسید خب حالا کی” این ” و کی ” آن یکی” را انتخاب کنیم ؟

چند پرسش و پاسخ احتمالا می تواند در یافتن پاسخ به شما کمک کند

نمونه ای از ان وی آر فوسم

نمونه ای از ان وی آر فوسم

۱- می خواهید مکان های متعددی را پوشش دهید؟

اگر چنین است بهترین گزینه برای شما احتمالا ذخیره سازی ابری است، یک نمونه می تواند کسب و کار کوچکی باشد با پنج شعبه، که در هر شعبه دو یا سه دوربین مداربسته کار گذاشته شده است.

سوال اصلی این است که ایا نیاز هست که برای هر یک از این شعب یک سخت افزار یا دستگاه ضبط تصویر خریداری کنیم و علاوه بر هزینه خرید، هزینه های جانبی نصب و نگهداری آن ها را هم متحمل  شد؟  پاسخ روشن است، در چنین شرایطی راه حل بهتری هست و آن این  که همه دوربین ها را مستقیما به سیستم ذخیره ساز مرکزی متصل کنیم و بی خیال تهیه هرگونه سخت افزار یا دستگاه ضبط تصویر واسط شویم

۲- وضعیت سیم کشی بین مکانی که برای دوربین مداربسته تان انتخاب کرده اید و دستگاه وای فای چگونه است؟

این موضوعی است که اغلب نادیده گرفته می شود، اگر شبکه محلی و بی سیم قابل قبولی در اختیار دارید، هر دو گزینه ، ضبط کننده شبکه و یا ذخیره ساز ابری ، و یا حتی تلفیقی از هر دو، می توانند انتخاب های خوبی برای شما باشند.

۳- شرایط مکانی طوری هست که امنیت دستگاه ضبط تصویر دوربین مداربسته را تضمین کند؟

این یک سوال کلیدی است. اگر نقطه امنی در اختیار دارید، می توانید  روی خرید دستگاه ضبط  شبکه ای تصویر یا ” ان  وی  آر”  فکر کنید، در غیر این صورت  ذخیره سازی ابری توجیه بیشتری دارد.

این ها پرسش هایی بود که عمدتا از کاریران عادی دوربین های مداربسته می شنویم ،  کاربری تحصصی و حرفه ای این دستگاه ها داستان دیگری است که بایدجداگانه بررسی شود